Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Awaria] Oleo-mac GV53 TK - "dzwoni " przy dodawa
Autor Wiadomość
Master793 

Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 7
Wysłany: 27 Maj 2016, 18:05   [Awaria] Oleo-mac GV53 TK - "dzwoni " przy dodawa

Witam

Kupiłem ostatnio nową kosiarkę Oleo-mac GV53 TK . Pierwsze koszenie wszystko super elegancko nic niepokojącego nie słyszałem . Ale dziś odpalam drugi raz dodaje gazu i słyszę takie dosyć głośne metaliczne dzwonienie . Dzwonienie słychać tylko przy dodawaniu gazu,jak kosiarka jest na obrotach nic takiego nie słychać . Zdziwiło mnie to bo nie przypominam sobie żeby ona tak dzwoniła za pierwszym razem ( choć może nie zwracałem na to uwagi )

Niby w instrukcji silnika jest napisane o "metalicznych odgłosach " co jakiś czas i że to ma niby być normalne . Ale przyznam że odgłos jest dość głośny i "na pierwszy rzut oka " niepokojący.

Czy mam powody do niepokoju ?

Powiem że nie przypominam sobie żeby mi Honda stara tak dzwoniła . Kosiarka normalnie odpala,nie widać też by coś ocierało .
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Maj 2016, 18:10   

a piasta jest w całości ???
 
Master793 

Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 7
Wysłany: 27 Maj 2016, 18:58   

W sensie koła ? Tak jest . Kosiarka jest nowa nawet 5 motogodzin nie ma jeszcze przejechane .
Niby czytałem w instrukcji że "głuchy metaliczny odgłos " przy obciążaniu to całkowicie normalne zjawisko . Może wcześniej po prost nie zwracałem na to uwagi . Tylko dziwi mnie że ten odgłos jest aż tak słyszalny . Coś podobnego jak dzwonek szkolny i tak jak mówię tylko pod obciążeniem ( przy dodawaniu gazu ) na normalnych obrotach nic nie słychać .
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 28 Maj 2016, 08:11   

chodzi mi o mocowanie noża
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum