Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
awaria skrzyni biegów
Autor Wiadomość
remigiusz 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: 7 Kwiecień 2013, 23:13   awaria skrzyni biegów

jestem posiadaczem kosiarki Westwood T 1100.historia zaczeła sie od delikatnych szarpnięć podczas jazdy im opór podczas jazdy był większy tym szarpnięcia były mocniejsze.po jakimś czasie zgubiły mi sie biegi 1 i 2 a skrajne czyli wsteczny i 3 działały tylko gdy docisnąłem drążek zmiany biegów do oporu.liczyłem ze po otwarciu skrzyni moje oko laika zauważy nadgryzione zęby na choince czy cos podobnego lecz tam żadnych uszkodzen nie widac.jesli możesz mi pomóc i podsunąć jakąś podpowiedz i kontakt sprawdzonego fachowca na terenie woj. sląskiego bede dozgonnie wdzięczny.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 8 Kwiecień 2013, 05:56   

Podaj model skrzyni a najlepiej wszystko co na niej jes napisane.
 
remigiusz 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: 8 Kwiecień 2013, 19:05   awaria skrzyni biegów

Witam Panie Andrzeju.Oto dane skrzyni PEERLESS GEAR DIV. OF TECUMESEH PATENT 4.103.566 RE 32.125. To wszystko co znalazłem na tej skrzyni. Doszły mnie słuchy ze firma Peerless juz zaprzestała produkcję co za tym idzie jest coraz wieksza bieda o częsci.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 8 Kwiecień 2013, 20:17   

Witam, winą za brak biegów obarczyłbym uszkodzone, wyrobione lub powykrzywiane wodziki, należy je sprawdzić i wymienić w zależności od potrzeby, kły w zębatkach raczej nie będą wykazywały większych uszkodzeń, prześlij zdjęcie środka skrzyni zobaczymy, co do części jeszcze można dostać oryginalne ma tecpol z Ostrowca św. Znajdziesz w necie namiary,
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 8 Kwiecień 2013, 20:31   

A czy jak używałeś traktorka to robiłeś tak że zanim się zatrzymałeś jadąc do przodu wkładałeś wsteczny?
Ostatnio zmieniony przez dolek 8 Kwiecień 2013, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 8 Kwiecień 2013, 20:33   

Dlatego chcę zobaczyć zdjęcia szczególnie sprzęgieł kłowych w zębatkach.
Ostatnio zmieniony przez troku 8 Kwiecień 2013, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Kwiecień 2013, 11:07   

zobacz sobie działanie skrzynki bez mechanizmu różnicowego, zwróć uwagę na sprzęgło kłowe, oraz wodziki, jak i mechanizm zmiany biegów

http://www.youtube.com/watch?v=g94h2DPkHW0
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Kwiecień 2013, 11:09   

A tu masz rozłożoną skrzynkę z mechanizmem różnicowym, zasada działania ta sama jak widzisz.
http://www.youtube.com/watch?v=7_Pf5UKd89U
 
remigiusz 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: 9 Kwiecień 2013, 19:55   

Witam i dziękuję za pochylenie się nad moim problemem.Dziś juz nie dam rady ale w najbliższym czasie postaram sie zamiescic zdjęcia.Co do pytania Dolka nie pratykuje takiej ostrej jazdy. Szarpnięcia które opisywałem zauważyłem juz wczesniej.natomiast raz po wysprzęgleniu teraz juz nie pamiątam którego biegu kosiarkę pociągło mi do tyłu pusciłem sprzęgło co poskutkowało mocnym szarpnięciem,mimo to kosiarka jeszce pracowała bez problemów.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Kwiecień 2013, 08:49   

Jakby były problemy z częściami to niech się punkt serwisowy, u którego zostawisz maszynę zwróci do polskiego dystrybutora. Tam może coś się znajdzie ;-)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 10 Kwiecień 2013, 19:30   

Remigiusz nie dziw się, że ktoś Ci pomaga. W końcu jakiś temat techniczny a nie "którą kosiarkę z tego pierdyliarda możliwości wybrać". :)

Ja również obstawiałbym wodziki i sprzęgło kłowe. Wskazują na to objawy. Tylko jeżeli wyjmiesz skrzynię i ją rozkręcisz to za smarem mało co będzie widać. A wyczyścić to w domowych warunkach może być trudno. Ja zazwyczaj myję całe wnętrze skrzyni na myjce przemysłowej (PureSolve). Dokonuje inspekcji, wymieniam to co zużyte i do lśniącej skrzyni pakuje świeży smar litowy. Dobrze jest przy okazji zwrócić uwagę na uszczelnienia półosi, czy nie są twarde i zużyte. Z reguły nie kosztują dużo, a wymiana na zaś nie zaszkodzi. Szczególnie w skrzyni która ma powyżej 10 lat.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
remigiusz 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 22:36   

Zdjęcia otwartej skrzyni nic nie wniosą w temat rozbierania ja na "częsci pierwsze" troszkę sie obawiam,więc w przyszłym tygodniu odstawiam skrzynię do serwisu.Jak twierdzą osoby zaprzyjaznione punkt jest sprzawdzony,rzetelny i wystawia rachunki które nie scinają z nog.Po mam nadzieję zakonczeniu mojego problemu odezwę sie z informacją co było przyczyną,dostępnosć czesci koszty itp.Póki co wielkie dziex za odzew.
 
remigiusz 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: 28 Kwiecień 2013, 10:37   

Witam.Wczoraj dowiedziałem sie zę kosz części do skrzyni to ok 1200pln +łożyska i smar.przyczyną były dwie nadgryzione zębatki i cztery jakieś "elastyczne" częsci których nazwę podam po wizycie w serwisie.Koszt remontu jest dla mnie sporym zaskoczeniem i nie wiem czy nie lepiej jest trochę zaryzykować i kupic używke.Jeszce nie sprawdzałem ale może byc problem z dostepnoscia skrzyni perlees więc mam pytanie co sadzicie o dopasowaniu innej skrzyni?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 28 Kwiecień 2013, 10:43   

proponuję skontaktuj sie z firmą salem serwis na pewno ci pomogą
 
remigiusz 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: 9 Maj 2013, 23:19   

Witam.Po trzech tygodniach pobytu mojej skrzyni w serwisiw odebrałem jaw takim stanie jakim oddałem mądzejszy o informacje iż przyczyną były KLUCZE PRZESUWNE oraz przygyzione zębatk uslyszalem również od Pana serwisanta ze klucze kosztują w firmie salem 700PLN a zębatka 200PLN najtansza!Po osobistym kontakcie z Salem okazalo się że kompl.4 kluczy kosztuje 520PLN a i koła zębate sa dużo tansze....hmm,dziwna sprawa:)Wczoraj był u mnie miejscoway Złąta Rączka i ...już wieczorem klucze byly nadspawane triamencytem( moze trochę przekręciłem) i przyszlifowane do orginalnego stanu.Dziś całe popoludnie testowalem kosiarkę skrzynia pracuje idealnie mimo starych zębatek które okazały sie w nienajgorszym stanie.Mam nadzieję ze będzie mi sie to kręciło jak najdluzej.

Pozdrawiam
Ps.Czy ktos chce kupić w/w kosiarkę:) Żart.
 
Augusto 

Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 13
Wysłany: 13 Marzec 2014, 20:28   

Witam ponownie
niestety mojego yardmana też to dopadło :( Z góry mówię, że kosiarka nie ma lekko ponieważ ostatnimi czasy rozgarniam nią małe kupki ziemi więc może miało to jakiś wpływ, ale do rzeczy. Posiadam MTD Yardman 5150K z skrzynią hydrostatyczną, oto schemat: http://www.powertoolspare...d009445/spares/

Problem wygląda następująco, bieg do przodu działa bez zarzutu ale gdy wrzuce tylny muszę mocno docisnąć dźwignię aby bieg zaskoczył w przeciwnym razie sam wyskoczy a nawet gdy zaskoczy lubi znów wyskoczyć, oczywiście słychać wtedy specyficzne zgrzyty.

Jakieś sugestie ? W weekend przypatrzę się problemowi
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 14 Marzec 2014, 02:23   

schemat który przedstawiłeś dotyczy skrzyni mechanicznej a nie hydrostatycznej mechaniczną możesz próbować naprawić sam ale skrzyni hydrostatycznej nie próbuj naprawiać zawieź do serwisu
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 14 Marzec 2014, 08:51   

tu masz zdjęcie środka takiej skrzynki


sprawdź czy wodzik zasprzęga dobrze i czy wałek nie ma zbytnich luzów ( masz wycięcia ustalające czyli środkowy to luz a dwa pozostałe to w przód i w tył - jeżeli będzie lekko się rozłączał masz winowajcę,

sprawdź wszystko dokładnie jak już będziesz miał rozebrane czy aby coś jeszcze nie jest uszkodzone.




 
Augusto 

Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 13
Wysłany: 14 Marzec 2014, 18:15   

Przepraszam za gafę, wpisałem model i twierdziłem, że to ta, co by nie było mam hydrostatyczną i zaczynam się bać faktycznie jej ruszać może komuś zlece, jutro się przyjże i wezmę wasze sugestie pod uwagę.

Troku, gdyby było wg twojej opini jakich kosztów orientacyjnie mogę się spodziewać ? Pracujesz w tym więc jak to bywa w takich przypadkach ? Części do takiej skrzyni są dość dostępne w polsce ?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 14 Marzec 2014, 18:36   

są dostępne ale koszt naprawy w zależności od uszkodzeń to od 300 zł do 1500
w zależności co trzeba wymienić
 
Jasiek 

Imię: Jasiek
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2
Wysłany: 11 Listopad 2015, 14:16   Pytanie o chydrostat

Witam. podłącze sie do tematu. Mianowicie mam problem z automatyczna skrzynia w kosiarce westwood, mam dzwignie z prawej strony połączona z pedałem noznym która jest nie ruchoma. Dołaczam jej zdjecie. Jezeli ktoś wie o co chodzi i jakie jest zadanie tej dzwigni bede wdzieczny za podpowiedz ;)

2015-04-27 21.14.09.jpg
Plik ściągnięto 531 raz(y) 93,5 KB

2015-04-27 21.21.07.jpg
Plik ściągnięto 4154 raz(y) 130,32 KB

 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum