Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy po 20h pracy nowego silnika trzeba regulować zawory?
Autor Wiadomość
atomix 

Imię: Pawel
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 18
  Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 23:02   Czy po 20h pracy nowego silnika trzeba regulować zawory?

Witam
mam kosiarkę traktorek już ok roku silnik kohlera twin 26hp ma on ok 80 h godzin pracy za sobą :)
I teraz moje pytanie:) czy muszę regulować w nim zawory???
Dziwna sprawa sąsiad kupił dziś traktorek też z silnikiem kohlera i serwisant twierdzi.ze po 20 godz pracy musi dostarczyć kosiarkę do serwisu na ustawienie zaworów w moim przypadku nikt nic nie mówił:( i teraz nie wiem co zrobić czy regulować ??? A może kosić dalej :( ale wydaje mi się ze silnik pracuje ładnie żadnych oznak (zachcianek) mi nie sugeruje
Czekam na wasze zdanie w tej sprawie:)
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 18 Czerwiec 2013, 17:51   

Jak nic się nie dzieje to po co coś ruszać takie jest moje zdanie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 18 Czerwiec 2013, 18:00   

Zapobiegliwość serwisantów, aczkolwiek zawory trzeba sprawdzić nie jednak po tak krótkim czasie po 100 mth owszem
 
atomix 

Imię: Pawel
Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 18
Wysłany: 18 Czerwiec 2013, 21:45   

Dzwoniłem dzisiaj do 2 serwisów autoryzowanych Kohler Polska:) i zdania są podzielone jeden twierdził , ze regulować się powinno a drugi ,ze takiej potrzeby nie ma (robi się to dopiero po xxx latach gdy silnik idzie do remontu 8-) ) także nic nowego się nie dowiedziałem. Po sezonie oddam traktorek na sprawdzenie :D i regulacje motorka:) plus wymiana oleju filtry itp:)
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 19 Czerwiec 2013, 07:03   

Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby zwłaszcza po 20h, po 200h można skontrolować ew w razie potrzeby wyregulować. Zawory w tego typu silnikach to przeważnie ostatnia rzecz która sprawia problemy.

W serwisie powiedzieli ci że trzeba sprawdzić i przeregulować bo "Czynności regulacyjne i konserwacyjne nie podlegają gwarancji" czyli klient normalnie płaci
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum