Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie kupię kosiarke Ariens
Autor Wiadomość
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 18 Wrzesień 2017, 20:27   Gdzie kupię kosiarke Ariens

Witam koleżanki oraz kolegów
Od dłuższego czasu czytam i ogladam kosiarki i przyznam ze mam juz mętlik w głowie. Chce kupic kosiarke ktora posluzy mi na lata. Nie mam ograniczen budżetowych. Dzialka ma 1300m prosta ale z chodnikami i drzewkami.
Interesowalem sie juz kosiarka Stiga collector 53s potem husqvarna niestety modelu nie pamietam ale z rozrusznikiem elektrycznym. Cena byla w sklepie ok 2750zl. Mi tak naprawde podoba podoba sie i wydaje byc bardzo praktyczna ze swoimi krętnymi kółkami kosiarka Ariens lm21 sw.....problem w tym że nie potrafie od jakiegos czasu znaleźć nikogo kto ma ją na stanie. Czy jest jakis przedstawiciel w Polsce gdzie mógłbym ją kupić? Albo poprostu sa już Ariensy nieosiągalne?
Bardzo bede wdzięczny za jakąkolwiek pomoc
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 19 Wrzesień 2017, 08:04   

o ile pamietam Ariensa sprzedawała firma AMA Polska
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 19 Wrzesień 2017, 10:12   

Zgadza się. Niestety tego modelu nie ma na stanie. Wszyscy sprzedawcy maja napisane brak towaru...:-(
Dziekuje za odpowiedz
Będe szukał dalej...moze cos znajde albo ktos sie zglosi ze ma na stanie jakąś ostatnią sztukę leżeć...
Jest na sprzedaz ten sam model ale ze silnikiem kawasaki ale nie znam opini na temat tego sprzetu a wiem ze ta z silnikiem B&S jest bardzo polecana....
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 19 Wrzesień 2017, 12:13   

silniki kawasaki są lepsze od briggsa
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 19 Wrzesień 2017, 14:23   

Ariensem teraz zajmuje się Cedrus. Ama Poland tyle lat prowadziła, ale Amerykanie powierzyli Cedrusowi sprzedaż
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 19 Wrzesień 2017, 16:39   

jerzyk napisał/a:
silniki kawasaki są lepsze od briggsa


Ale jak sie nie myle to w porownaniu B&S i Kawasaki to Kawa ma gorsze parametry...moze to ktos sprostowac?
Ariensa mam na mysli 750 z lepszym silnikiem
Tyle ze roznica w cenie miedzy obydwoma to 800zl...tylko przez silnik?
Na jednym portalu jest wlasnie taki Ariens z Kawa silnikiem za 4400zl...
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 20 Wrzesień 2017, 08:13   

Parametry nie są aż tak ważne,jakość się liczy a tu Kawasaki jest trochę lepsze za to jest sporo droższe dla tego że produkcja jest w małych ilościach więc koszty produkcji są wysokie,słabszy dostęp do części i wsparcia technicznego,Cedrus ma tylko traktory Ariensa a nie kosiarki,zmienił lub ma zmienić się przedstawiciel w Polsce kosiarek,jak to będzie zobaczymy,ceny części do Ariensa też są kosmiczne jak na razie,maszyny dobre lecz nie wiadomo dla czego bardzo drogie a przez to mało popularne
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
  Wysłany: 21 Wrzesień 2017, 06:00   

Czyli wniosek z tego taki że jak działa to będzie ok ale jak coś sie skopci to bedzie sraczka. To chyba dam sobie spokój z tą kosiarka. Myslalem ze może z silnikiem B&S bedzie łatwiej bo silnik wszedzie montowany.
A co innego moge miec dobrego w tej lub nizszej cenie?
Husqvarna mi sie bardzo podoba....ale ponoc zapycha sie wrzut do kosza wiec po co mi to???
Ale pan w sklepie powiedzial ze to bardzo dobry i sprawdzony system w Husqvarna....
I co.....???
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 21 Wrzesień 2017, 10:13   

Mniej więcej tak jak piszesz,Husqvarnę bym sobie darował a pan w sklepie nic innego nie mógł ci powiedzieć bo im nawet nie można mieć innych snów niż hqv :mrgreen: ,jak coś solidnego to Active 5400 SB,maszyna prosta solidna znakomicie wrzucająca do kosza nawet mokrą trawę,zobacz sobie może ci się spodoba,cena ok 2800-2900zł.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 21 Wrzesień 2017, 14:04   

janek38 napisał/a:
może ci się spodoba,cena ok 2800-2900zł.


WOW !!!!!!!

Kosmos. Fajna kosiara. Czy to naprawde taki niesmiertelny fryzjer do trawy? Jest bezkonkurencyjny? Czy jest cos jeszcze co moze byc lepsze od tego. Mowa o sprzecie na użytek domowy. Kosic bedzie tata,mama,dzieci....chodzi o prostote,łatwe odpalanie i niezawodnosc...
Mi sie podoba. Szkoda tylko ze w szmacianym koszu. Plastikowy wydaje sie byc lepszy...
Dziekuje za podsuniecie nowej opcji ;-)
Jak się nie myle to ma funcje zbierania do kosza,mulchowania-opcja oraz wyrzut z tylu kosiarki a nie z boku. Czy jest jakas roznica miedzy wyrzutem bocznym a z tylu? Procz tego ze bocznym mozna sobie powybijac szyby na tarasie jak moj znajomy :-) . Dlatego tylni chyba lepszy albo? Ta to chyba taka na wypasie...
  
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 22 Wrzesień 2017, 05:38   

Wczoraj przegladalem strone kosiarek Activ...no ciekawe rzeczy maja musze przyznac. Fajnie wyglada 5850 svb...ale nie ma centralnej regulacji wysokosci tylko kazde kolko osobno. Jak to w praktyce sie sprawuje? Co jest lepsze? A jak ten model kosiarki?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22 Wrzesień 2017, 07:25   

Nie znam innej kosiarki tej klasy i w tej cenie,wszystkie inne tej klasy to ok 1000+ trzeba dołożyć,odpalanie jest lekkie więc bezproblemowe, w tej kosiarce kosz jest tak nabijany że ciężko z niego nieraz ;-) wysypać trawę,wyrzut tylny jeśli go dokupisz jest wyprofilowany na bok więc spokojnie o okna,jeśli nie sypie pod nogi ale nie wiem po co ci ta opcja.chyba raczej potrzeba nie będzie w twoim przypadku,5850 SVB będzie raczej dla ciebie za wielka,mimo wszystko został bym max przy 5400 SB
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 22 Wrzesień 2017, 20:29   

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak poszukac jakiegos przedstawiciela w moim regionie. Jestem z opolskiego okolice Kędzierzyn-Koźle bądź Krapkowic. Moze kogos znajde bo nie ukrywam, że wolałbym kupic osobiscie pomacac itd no i zeby rowniez serwis byl w pobliżu. Może cos koło Opola sie znajdzie...
Tak czy owak bardzo dziekuje za pomoc...
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Wrzesień 2017, 11:38   

Ciężko ci będzie z ''pomacaniem,"te kosiarki nie są tak powszechnie sprzedawane jak inne więc ich sprzedaż też nie jest taka sama,tej klasy kosiarek jest mało a tu akurat sieć dealerska jest bardzo wąska,poszukaj może akurat kogoś znajdziesz choć z drugiej strony jeśli chodzi o serwis samej kosiarki to praktycznie nóż może ci się przydać za jakiś czas i nic innego przez długie lata,silnik B&S każdy serwis ci naprawi nawet za lat 20
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 23 Wrzesień 2017, 17:34   

Witam ponownie.
A wiec tak. Z wyborem pozostane tak jak napisales model 5400. Ale faktycznie z pomacaniem bedzie nawet bardzo ciężko. Chyba tylko internet. Jest jakis sprawdzony sprzedawca Activ-a ? Godny polecenia?
Czy prócz kosiarki przy zakupie mam dokuoc cos jeszcze z osprzetu dodatkowego? Czy to co jest w komplecie jest wystarczajace?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 25 Wrzesień 2017, 08:43   

Do kosiarki potrzebny będzie ci jedynie olej i paliwo,nic więcej,zobacz kto i za ile ci ją sprzeda
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 25 Wrzesień 2017, 22:31   

Wiem że truje du...e...ale mam jeszcze jedno pytanie. Kolega w innym temacie w którym rowniez zadalem pytanie napisal ze mechanizm regulacji wysokosci ciecia wyglada mizernie.Model 5800sb ma regulacje kazdego kola z osobna i masywnie to wyglada. Roznica w cenie to tylko 400zl a inne roznice to:
-wiekszy silnik
-wiekszy kosz
-wiekszy zakres wysokosci koszenia
-masywniejsza regulacja wysokości ciecia
Model 5400sb moge miec za 2990zl model 5800 za 3400...
Wypowiedz sie proszę raz jeszcze. Bardzo sobie cenie Twoje doświadczenie oraz wiedzę
Dziekuje
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 26 Wrzesień 2017, 14:37   

Dodam ze na chwile obecna jestem w kontakcie z firma co sprzedaje Active.Ja biore pid uwage modele
-5400sb
-5800sb
-5850svb
Na 5800sb namawia/przekonuje mnie sprzedawca argumentujac to po krotce tak:
-lepszy silnik -wydajniejszy
-wieksza szerokosc robocza
-wiekszy kosz
-niezalezna regulacja
-NAJWAZNIEJSZE ŻELIWNA TULEJA CYLINDRA

Obecnie posiadaja na sklepie 5850svb i 5400sb...sklaniam sie bardziej ku 5800sb lub 5850svb....
Wydam moze więcej ale to zakup na lata a nie na sezon....
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Wrzesień 2017, 08:55   

Mimo wszystko słaniał bym się do 5400SB,ty masz tylko 1300m,nie wiem kto radzi ci taką armatę jak 5800SB ale jak chcesz to możesz kupić ale 5400SB i tak będzie ci działała długie lata bezawaryjnie,tuleja żeliwna owszem ale do powierzchni np.2500m i więcej,masz drzewka więc węższą i lżejszą będzie ci łatwiej manewrować,nawet dla ciebie ta 5400SB to już dużo mocy ,wszystko trzeba kupować z głową a nie pod wpływem emocji,takie jest moje zdanie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 28 Wrzesień 2017, 02:22   

Witam
To 1300m to jest minimum a moze z czasem sie podwoic wiec zapas mocy byl by wskazany.
Poniekad masz racje ze to armata bo dopiero teraz porównując wszystkie 3 modele zauwazylem ze różnicy jest 14kg...a to juz dość sporo.
Poniekąd przekonuje mnie opcja zmiennego napędu a w dwóch pozostalych jest staly. Moim zdaniem jest to dobra rzecz. Biorac poprawke na to ze dzieci tez beda chcialy kosic...
Czy w tej cenie jest jeszcze jakaś kosiara ktora moze byc konkurencja dla Activa? Albo raczej nie ma takiej opcji?
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 28 Wrzesień 2017, 06:25   

Dario3103 napisał/a:
Witam
To 1300m to jest minimum a moze z czasem sie podwoic wiec zapas mocy byl by wskazany.
Poniekad masz racje ze to armata bo dopiero teraz porównując wszystkie 3 modele zauwazylem ze różnicy jest 14kg...a to juz dość sporo.
Poniekąd przekonuje mnie opcja zmiennego napędu a w dwóch pozostalych jest staly. Moim zdaniem jest to dobra rzecz. Biorac poprawke na to ze dzieci tez beda chcialy kosic...
Czy w tej cenie jest jeszcze jakaś kosiara ktora moze byc konkurencja dla Activa? Moze cos z Hondy,Stigi..? Albo raczej nie ma takiej opcji?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28 Wrzesień 2017, 09:56   

Rób co uważasz za stosowne bo ty w końcu będziesz ją użytkował,są kosiarki tej klasy co Active ale musisz dołożyć z 1000zł.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum