Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki to silnik w kosiarce Viking
Autor Wiadomość
damianos1988 

Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: 11 Kwiecień 2016, 13:18   Jaki to silnik w kosiarce Viking

Witam,

Zakupiłem w okazyjnej cenie kosiarkę Viking z silnikiem briggs&stratton, tylko nigdzie nie mogę odnaleźć oznaczenia silnika, a chciałbym wymienić filtr powietrza i olej oraz dowiedzieć się czegoś na temat tego silnika. W załącznikach zamieszczam fotki kosiarki. Dzięki za pomoc.

20160411_134857.jpg
Plik ściągnięto 115 raz(y) 270,17 KB

20160411_134756.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 189,25 KB

20160411_134756.jpg
Plik ściągnięto 77 raz(y) 189,25 KB

20160411_135017.jpg
Plik ściągnięto 133 raz(y) 220,04 KB

20160411_135029.jpg
Plik ściągnięto 187 raz(y) 263,02 KB

20160411_134814.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 194,5 KB

20160411_134807.jpg
Plik ściągnięto 73 raz(y) 248,4 KB

20160411_134801.jpg
Plik ściągnięto 102 raz(y) 204,74 KB

 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 11 Kwiecień 2016, 20:23   

Jest to model INTEK Edge, występujący równiez w nowszej wersji pod oznaczeniem 825 Series.

Tutaj masz filtr powietrza http://allegro.pl/filtr-p...5126340648.html

Gdyby Ci przyszło na myśl regulowanie zaworów - nie rób tego. Uszczelnienie tej klapki na przodzie silnika bez nowej uszczelki (którą cholernie ciężko dostać) graniczy z cudem, a często i na nowej uszczelce upierdliwie kapie olej. Lepiej niech zawory lekko klikają
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 11 Kwiecień 2016, 21:22   

Hehe montowali je w riderach kiedys
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
damianos1988 

Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: 13 Kwiecień 2016, 12:40   

Dziękuję za pomoc.

Interesuje mnie jeszcze wymiana oleju w tej kosiarce, czy jest tam jakiś korek spustowy? Czy trzeba kosiarkę do góry nogami położyć (czy w ogóle można ją tak obrócić). Jaki olej powinienem wlać i ile tam wchodzi?

Znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/zestaw-...5754844276.html

Czy taki zestaw byłby dobry na odświeżenie kosiarki?
  
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 13 Kwiecień 2016, 19:55   

Ten zestaw byłby wręcz idealny, oryginalne części Briggsa, wada jest to że cena jest dość wysoka.

Korek spustowy jest w misce olejowej, jest na taki śmieszny kwadrat, z pewnością go zlokalizujesz.

Producent zezwala na wymianę oleju poprzez położenie kosiarki na lewym boku (na tłumik) i wtedy gdy kosiarka jest na boku cały olej bezpiecznie zleci z silnika.

Oczywiście warto ja postawić na koła i znów przechylić, oraz tak ją "pokręcić" aż nie będzie już wylatywać żadna kropla oleju.

Profilaktycznie warto również wymienić sprężynki przy gaźniku, gdyż lubią się wyciągać i silnik wtedy upierdliwe skacze na obrotach.
 
damianos1988 

Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: 14 Kwiecień 2016, 09:41   

Dziękuję za pomoc konradviking :)

Kosiarka kupiona za 250zł więc można 65zł za ten zestaw zapłacić, więc już go zamówiłem. Lubię oryginalne części.

Widzę po Twoim nicku oraz po postach, że bardzo dobrze znasz się na tym sprzęcie. To pozwolę sobie zadać jeszcze kilka pytań:

1. Gdzie te sprężynki do gaźnika można kupić i czy samodzielna wymiana jest trudna?

2. Poniżej dałem zdjęcie panelu sterowania i nie bardzo rozumiem tą dźwignię, domyślam się, że jest od napędu, ale po co aż trzy "przełożenia"? Na każdym mam wrażenie, że jedzie tak samo. Jesteś w stanie mi to wytłumaczyć?

3. Czy tankowanie ją "lepszym" paliwem (verva, v-power itp) jest możliwe? Czy są jakieś dodatki do paliwa?

4. Ile KM posiada ten silnik?

  
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 14 Kwiecień 2016, 13:04   

250km to bardzo dobra cena, nawet za używaną.

1. Samodzielna wymiana jest bardzo prosta, a wymienia się właściwie tylkop jedną spręzynkę, tą większą gdyż ta przy przepustnicy ssania raczej się nie zużywa. Chodzi mi o ta sprężynkę:
http://allegro.pl/sprezyn...5617181086.html
porównaj ze zdjęciem, twoja powinna być własnie taka, na aukcji chyba za bardzo nie ma wymiarów. Oczywiście kupuj tylko oryginał.
2. To są biegi napędu, jest to kosiarka z wyższej półki, i ma manualną skrzynie z aż 3 przełożeniami. Nie czujesz różnicy ponieważ prawdopodobnie linka jest zatarta, lub uszkodzona i mimo fizycznej przemiany, dźwignia przy przekładni pozostaje w jednej pozycji, prawdopodobnie na drugim lub 3 biegu. To standard w tych kosiarkach że ta linka sie przyciera, zwłaszcze jeśli długi czas kosi się na jednym biegu.

Najlepiej jest wyjąc linkę, dokładnie przesmarować, oraz zdjąc okienko mieszczące się pod klapą wyrzutu trawy (trzyma się na jednym wkręcie torx) i wtedy mamy bardzo dobry widok na dźwignię na przekładni która odpowiada za zmianę biegów.
Warto to naprawić, całkiem fajny bajer.

3.Co do tankowania to podobnie jak z samochodem, jedni leją vervę i chwalą, drudzy leją zwykłe bo nie czują różnicy jeżdżąc na vervie, to raczej kwestia indywidualnego podejścia. Kosiarka toleruje dwa rodzaje paliw. Radziłbym jednak dopłacić do vervy, kosiarka dużo nie pali, a te silniki czasem potrafią trochę kaprysić od złej jakości paliwa, więc lepiej te parę groszy dopłacać przy koszeniu.

4. Co do koni mechanicznych to rynek zwariował z tym oznaczeniem, kiedyś taki silnik według oznaczeń miał od 5,5KM-7KM, później unia zmieniła normy mierzenia tych silników (prawdopodobnie) i obecnie ten sam silnik według oznaczeń ma bodajże 2,8kw, co daje marne 3,8kW. W praktyce to jeden z najmocniejszych silników, ma aż 190ccm (największy na rynku w kosiarkach ma 200ccm) i technologię górnozaworową OHV, co oznacza że jest bardzo mocny, i to Ci powinno wystarczyć :D A w cyferkach to cholera wie...
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum