Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki traktorek kosiarke wybrać?
Autor Wiadomość
1111 

Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 3
Wysłany: 31 Lipiec 2017, 15:36   Jaki traktorek kosiarke wybrać?

Witam , przymierzam się do zakupu kosiarki (traktorka) max do 11tyś zł, zależy mi na tym żeby miała smarowanie ciśnieniowe, gdyż będe kosił na pochyłościach, mam na oku 2 kosiarki:
MCCULLOCH M200-107TC, i AL-KO T 16-102.6 HD V2 którą z nich wybrać ?,może jakieś inne propozycje. Pozdrawiam
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 31 Lipiec 2017, 20:30   

Uważam,że zaden z tych traktorkow nie bedzie odpowiedni.Budżet masz duży i lepiej go przeznaczyć na używany,wysokiej jakości sprzęt niż niskiej jakości nówke.Za 11 tys w zasadzie nie kupisz dobrego traktorka z salonu,ale za to znajdziesz dobry uzywany.Napisz czy chcesz z koszem czy bez?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2 Sierpień 2017, 07:47   Re: Jaki traktorek kosiarke wybrać?

1111 napisał/a:
Witam , przymierzam się do zakupu kosiarki (traktorka) max do 11tyś zł, zależy mi na tym żeby miała smarowanie ciśnieniowe, gdyż będe kosił na pochyłościach, mam na oku 2 kosiarki:
MCCULLOCH M200-107TC, i AL-KO T 16-102.6 HD V2 którą z nich wybrać ?,może jakieś inne propozycje. Pozdrawiam


Z tych dwóch AL-KO
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
1111 

Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 3
Wysłany: 2 Sierpień 2017, 17:38   

a dlaczego AL-KO ?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 07:55   

1111 napisał/a:
a dlaczego AL-KO ?


A chociażby ze względu na lepszą jakość ale jak chcesz kup marketowego Mccullocha,nie będę pisał jaki to sprzęt bo sporo tego już było na temat ich jakości,ceny cześci itp.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 2 Sierpień 2017, 18:42   

Nie sluchaj kolegi powyżej,bo niestety widać,że ma male doświadczenie z traktorkami.Ja przede wszystkim proponuje kupic UZYWANY SPRZET-najlepiej cos ciekawego z iseki,toro,john deere lub kubota.Napisz czy potrzebujesz kosz to podam konkretne modele
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Sierpień 2017, 02:50   

Jeżeli kol. "michal2323" poleca kupno jakiegoś używanego sprzetu , znalezionego np. w internecie i na podstawie zdjęcia radzi komuś kupić ten konkretny sprzęt ,to z braku rzetelnej wiedzy o stanie technicznym jest co najmniej odważny (nie rozumny,nie kompetentny,nie uczciwy-niepotrzebne skreślić).

Kupno używanego sprzętu wysokiej klasy w konfrontacji ze sprzętem nowym , ale "marketowym" - jak nabardziej ma sens . Tu można zaoszczędzić kase i upolować naprawdę dobrą kosiarkę...- ale ,pod warunkiem, że ma się z czego wybierać i wybrać się umie . Czyli jedziesz do handlarza ,ten handlarz ma co najmniej kilkadziesiąt maszyn a ty masz prawo sprzęt dokładnie sprawdzić

"michal2323" sprawia wrażenie jakby np.jakiś jego kolega jeżdził ,powiedzmy, do Niemiec ,będąc tam,powiedzmy np.malarzem pokojowym i okazyjnie od czasu do czasu przywoził wyciągnięty ze śmietnika traktorek . Taki co to -"jak Niemiec sprzedawał to płakał,a jego żona podjęła próbę samobójczą.......Następnie kol."michal2323" sprawia wrażenie jakby ten traktorek umył ,zapsikał ubytki farby ,użył smarowidła do opon i Z ZAWĘGŁA -korzystając z portali różnych trzepał biznes...

Co do wiedzy technicznej kol.michala2323 ,wystarczy sprawdzić jego kilka ostatnich postów , gdzie w jednym z nich , na problem z zepsutym sprzęgłem, zaleca sprawdzić świece , a innemu użytkownikowi jako powód wycieku z półośki podaje fakt , że ów KOSIŁ W NIEDZIELE...

Slogan " lepszy używany markowy ,niż nowy z supermarketu " jednak ma sens -pod warunkiem dokładnego sprawdzenia urządzenie , ale nie na zasadzie "napisz czy chcesz z koszem , czy bez , a ja na piv. prześle ci jedynie słuszną ofertę ....

-bo może się okazać , że po 5 godz.pracy z traktorka posypią się różne śróbki ,bolczyki i trybiki .....-a wtedy traci sens ..wszystko...
 
1111 

Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 3
Wysłany: 3 Sierpień 2017, 10:28   

Ja mimo wszystko , skłaniał bym się do zakupu MCCULLOCHA M200-107TC, silnik Briggs&Startton Power Built V-twin, 2 cylindry, moc 20KM, 2 lata gwarancji, kosz, smarowanie ciśnieniowe, i przede wszystkim nowy , a nie jakaś używka z którą nie wiadomo co kto robił.
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 09:18   

@janek38:To co wypisujesz to sa brednie.Nie masz pojęcia o koszeniu tylko pracujesz w sklepie/serwisie z kosiarkami-zabawkami,gdzie może pracować każdy i w stosunkowo krótkim czasie może poznac dokładnie taki sprzet. Co innego dotyczy sprzętu profesjonalnego. Co do sprzegla to co,myslisz,ze nie ma przypadkow ze ktoś ma swiece do wymiany, a potem jak probuje zalaczyc noze i okazuje się to niemożliwe/lub wystepuja komplikacje to od razu zrzucają wine na sprzeglo, a przyczyna tkwi w zwyklej swiecy. Co do kosza to chodzilo mi o to jakie modele moglbym polecić.Przeciez jakies byle gowno z V-ka 20HP czy nawet więcej z koszem nie skosi mokrej,gestej,wysokiej trawy bez ciągłego zapychania.Miales kiedyś do czynienia z czyms innym niż zwykly snapper,simplicity (np.:iseki sxg 323)?Jak widać, chyba nie.
Prawddopodobnie nie masz zadnego traktorka,a jeśli masz to zachowujesz się jak wiekszosc posiadaczy traktorków w Polsce-kosza co tydzień mini trawke zasiana przed rokiem i to na malej powierzchni podworku. Traktorki sa raczej z przeznaczeniem do większych powierzchni(sady,boiska itd).Zakup traktorka,zwlaszcza nowego w celu koszenia malej trawy na podworku mija się z celem.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 15:04   

Ciekawe co odpowie na to 'janek38"
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 15:33   

:mrgreen: Coraz bardziej się ośmieszasz michał2323 i tak będzie bo te używki od razu lepiej wywieżć na złom,sam już nie wiesz co piszesz,ludzie mają już dość tego używanego fajansu który jeszcze resztkami sił próbujesz wciskać na siłę,stoją tego całe place -rdzewieją i zarastaja trawą :lol: ,twoje mniemanie o sobie jest identyczne jakie masz o tym złomie który pewnie i u ciebie zalega na polu,koła dopasowujesz od taczek a sprzęgła z chińskich Quadów,linki ze sznurka do prania a noże z dyszla od furmanki :mrgreen: ,świece ze świeczek od piecyków a pierścionki z drutu wiązałkowego,ot taka jest twoja wiedza jak i rozum,muszę u siebie działke skosić i zrobię to w niedziele ciekawe czy się kosiarka popsuje pewnie tak ale bez ryzyka nie ma zabawy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 18:33   

ośmieszasz się raczej ty.I tak wiem,ze przeniosles się z kolegami na forum e-kosiarki.net.I NIE,NIE PISZ,ZE JESTES TAM ZAREJESTROWANY OD DAWNA,BO MI TO WISI. Z czego jeestes tak dumny? Co w zyciu osiagnales? Odpowiedz sobie sam na te pytania,ja nie potrzebuje na nie odpowiedzi.Widzisz...pracujesz w zwykłym sklepie i jeszcze masz czelność wypowiadać się publicznie na temat kosiarek,a w dodatku negujesz moje zdanie na temat wyzszosci używanych,profesjonalnych traktorków nad zwykłymi zabawkami.Chcesz przeplacac za niska jakośc to nie ma problemu,ale gwarantuje ci,ze jeśli ktoś wie co kupuje to na pewno na używce nie straci w przeciwieństwie do nowki. Może lepiej byłoby spozytkowac te pieniądze inaczej, ale lepiej naklaniac ludzi,ktorych w dodatku nie sstac na taki sprzet i biora na kredyt,zeby kupili nowke. Zarówno wypowiedzi twoje jak i twoich kolegow maja charakter egoistyczny.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 5 Sierpień 2017, 09:00   

cały czas mam wrażenie jakbyś patrzył w okno i pisał o ptaszkach na gałęzi,jak wzlecą to szybujesz razem z nimi z obłokach :roll:

michal2323 napisał/a:
na używce nie straci w przeciwieństwie do nowki


nie straci bo za złom parę złotych weżmie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
zibi_ogrodnik 

Wiek: 48
Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 4
Wysłany: 28 Wrzesień 2017, 11:28   

Za tą cenę to traktorki MTD są dobre.
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 5 Sierpień 2018, 17:41   

O, kolejny wątek, w którym panowie „eksperci” dają popis swojej kultury. Polecam McCullocha. Od 3 sezonów mam wersję M185 (1-cylindrową) i jestem bardzo zadowolony. M200 może być tylko lepszy. W dziale o traktorkach opisuję użytkowanie.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Sierpień 2018, 09:19   

Oczywiście że jesteś zadowolony,nie miałeś nic lepszego to nawet nie masz do czego porównać,ogólnie jest to sprzęt marketowy,nie jest najgorszej jakość ale to tych lepszych brakuje mu sporo i oczywiście serwis drogi jak i same części zamienne
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Daniel59 

Dołączył: 29 Gru 2015
Posty: 6
Wysłany: 24 Sierpień 2018, 11:03   

Jeśli ktoś nie lubi majsterkować to lepiej niech się w używkę nie pcha. Kupując używany traktorek, nie wiadomo na co się trafi, jak bardzo sprzęt jest zużyty. Prędzej czy później coś się zepsuje a mechanik, wiadomo, kosztuje.
Jednak jeśli masz trochę czasu i smykałkę do mechaniki to nie ma co się bać starego sprzętu.
Sam mam prawie półwiecznego john deera z 7- konnym silnikiem, który ciężko na siebie pracuje (głównie wożenie na działce: kamieni, drewna, ziemi itp). Mam też 30-letniego White, którego używam głównie do koszenia.
Maszyny czasami się psują ale przy odrobinie cierpliwości wszystko udaje się naprawić. ;-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum