Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Konserwacja kosiarki - lepiej jesienią czy wiosną ?
Autor Wiadomość
lukasz89 

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 44
Wysłany: 11 Listopad 2017, 17:07   Konserwacja kosiarki - lepiej jesienią czy wiosną ?

Serwus. Kiedy przygotowujecie maszynę do sezonu wiosennego ? Mam wątpliwości co do tego, że kosiarka prawidłowo powinna być konserwowana po ostatnim koszeniu. Zgadzam się, że takie czynności, jak spuszczenie paliwa czy dokładne obczyszczenie od spodu obudowy należy koniecznie robić jeszcze przed zimą. Nóż można naostrzyć wiosną przecież, tak samo kontrola świecy zapłonowej, filtra powietrza/paliwa czy wymiana oleju może się odbyć przed pierwszym koszeniem. Świeżo zalany olej przez zimę będzie się starzał, a sprzęt i tak będzie stał nieużywany. Minus jest taki, że zmieniając go przed pierwszym koszeniem, robimy to na zimnym silniku, ale zawsze możemy to zrobić po pierwszym koszeniu na ciepłym silniku. Co myślicie ?
 
pmarek 

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 13
Wysłany: 12 Lipiec 2018, 12:29   

Ja swoją przygotowuje do sezonu już zimą, jakoś tak się mi przyjęło nie wiem czemu. Wydaje mi się, że to kwestia gustu i tego czy się chcę. A jeżeli jest w tym jakiś głębszy i ukryty sens, to chętnie się też dowiem :)
 
lukasz89 

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 44
Wysłany: 5 Listopad 2018, 17:57   

Z tym olejem to sobie sam rozkminiłem, bo wiadomo, że samochodowy się starzeje i traci niektóre swoje właściwości (a na pewno są one pogarszane) mimo, że auto np. stoi nieużywane. Nie wiem, może ten do kosiarek jest inny ?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum