Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka B&S 3.5 Classic Po czyszczeniu,dymi i nagrzewa
Autor Wiadomość
Brimstone87 

Wiek: 37
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 17:26   Kosiarka B&S 3.5 Classic Po czyszczeniu,dymi i nagrzewa

Witam.

Do czasu problemu przed moim wyjazdem tzn przed połową lipca kosiła bardzo ładnie, trochę się grzała ale to zapewne od ciężkości pracy i dołków w ogrodzie (zakupiona w czerwcu.

Problem powstał gdyż dokaszałem małą część trawnika w ogrodzie i zacząłem ją czyścić.
W sumie wiedziałem żeby jej nie przechylać całkowicie na bok, ponieważ to czterosuw, jednakże od spodu korpusu było dużo mułu trawiastego i nie chcący przechyliła się na bok, doczyściłem trzymając w powietrzu.

Podpompowałem pompką, odpaliłem i jak w niektórych tematach już było, po jakichś 30 sekundach z tłumika przez dziurki - zaczęła chlapać olejem, po kilku odpaleniach przestała chlapać.
Jednak pozostaje nadal fakt że po odpaleniu i 30sekundach chodzenia wylatuje ciemny dym i silnik mocno i szybko się nagrzewa.

[ Dodano: 2009-08-05, 17:29 ]
Cytat:
Po wszystkich podobnych tematach wnioskuje, że silnik i srebrny tłumik skąd wylatuje dym, jest zalany i kosiarka musi pochodzić z dymem do czasu wyschnięcia w środku tłumika i wtedy przestanie dymić i dalej będzie normalnie chodzić.

Olej również wymieniałem w czerwcu na oryginalnego 0.6l Briggsa, poprzedni był już normalnie czarny jak ropa, w sumie ten nowy już też zrobił się czarny.

Do tego chce wymienić zabrudzony już nieco Filtr powietrza i pewnie już trochę zużytą świecę, chociaż zapala od razu lub po kilku pociągnięciach przed wcześniejszym podpompowaniem.

W sumie wnioskuje pomijając wymianę świecy i filtra – tak dla odnowienia, że gdy kosiarka popracuje ileś min to tłumik w środku w końcu się wysuszy i przestanie dymić i problem zniknie.

Dwa dni przed wyjazdem jeszcze odkręcając górne elementy, próbowałem oczyścić i osuszyć co się dało, ale jednak dalej dymiła, teraz minęło ponad 2 tygodnie, więc myślę że może samo już co miało wyschnąć wyschło i będzie ok.

Czy ktoś podobnie myśli lub ma jakieś swoje zdanie ? Jak ktoś ma pytania to zadawać, na bieżąco odpowiem.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Brimstone87 5 Sierpień 2009, 17:59, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 21:51   

Jeśli olej dostał się do tłumika to samoistnie nie wyparuje-to nie woda. Musi się "wypalić". Im wyższa temp. tym większa tendencja do odparowywania (lotność) Opary oleju zostają spalone na gorących ściankach tłumika ;-)
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Brimstone87 

Wiek: 37
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 23:44   

To fakt.

Wnioskuje, że tłumik skąd wylatuje dym i może (silnik), jest zalany i poczekać aż ten olej przepali w czasie koszenia i wypluje normalnie jej używając i kosząc.
 
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 6 Sierpień 2009, 18:24   

Miałem ten sam problem. Podczas normalnej pracy olej przepalił się po kilku minutach i silnik już nie kopci. Zwróć tylko uwagę, żeby oleju nie było zbyt mało w misce olejowej (bagnet) Temat był poruszany juz kilka razy. Kosiarkę można przechylać tylko w ten sposób, żeby świeca była skierowana do góry (ewentualnie niewielkie przechyły na bok)
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Brimstone87 

Wiek: 37
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Sierpień 2009, 21:49   

Właśnie jutro bądź w weekend mam zamiar jechać na działkę i ogarnąć kosiarkę z tym do końca.

Przed wyjazdem nie miałem możliwości, wtedy chodziła i po 30sek spory dym wydostawał się z tłumika.

I właśnie ten fakt, iż niechcący za mocno przechyliłem na bok i wtedy musiały się płyny wymieszać i pozalewać.
Z nie uwagi zamiast podnieść do góry za przód to dałem na bok przy czyszczeniu.

Jeszcze chce kupić nowy filtr i świecę, bo tamte już za stare mam zapewne to też da jej trochę świeżości.

Zapamiętam z olejem, żeby nie było ani za mało ani za dużo na bagnecie widać właśnie.

Więc czas kopcenia będę miał też zależny od tego ile się tam przelało.

Dobrze że miałeś ten sam problem i jakoś kosiarka chodzi, mam nadzieje że moja też się "wyleczy".

Dzięki za odp i pozdrawiam.
 
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum