Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka MTD NC 51 - B&S - prośba o pomoc
Autor Wiadomość
MTD-NC-51 

Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 2
Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 08:21   Kosiarka MTD NC 51 - B&S - prośba o pomoc

Witam

Dostałem w prezencie kosiarkę MTD NC 51 z silnikiem B&S oznaczonym "Easy Pull Starting". Myślę, że jest to silnik o mocy 3,5 KM. Kosiarka przeszła już wiele, widać po niej lata intensywnego użytkowania. Prawdopodobnie silnik jest od innego modelu, dół od innego. W silniku zauważyłem, że przewód łączący gaźnik z blokiem wykonany jest z rury plex (wodnej) i od strony gaźnika ma wstawioną miedzianą rurkę. Poza tym kilka drobnych uszkodzeń, naprawianych jak widać na bierząco, przez "złotą rączkę" czyli poprzedniego właściciela, takich jak np odłamana śruba mocowania zbiornika paliwa i dorobiona jakaś zastępcza z tuleją i zamyślnym chwytakiem opierającym się o występ karteru. Kosiarka przepracowała u mnie kilka godzin w zeszłym sezonie, bez najmniejszych problemów. Wyjąłem z bagażnika, odpaliłem i kosiłem. Pod koniec prac silnik zaczął nierówno pracować i gasnąć. Rozebrałem ją na ile mogłem (klucze calowe ...) i tak została na zimę. Wczoraj poczułem wenę i wziąłem się za naprawianie. No i jak to bywa po pół roku ... zapomniałem co i jak. Żeby niczego nie sknocić, pomyślałem, że najpierw ją złożę do kupy, sprawdzę jeszcze raz o co mi chodziło wtedy i wezmę się za to od początku. Z tym, że:

1. Nie wiem jak założyć sprężynki przy gaźniku. Poza tym ta mniejsza się połamała, a ta duża jest mocno rozciągnięta - gdzie można je dokupić ? No i jak założyć ? Przydałby się jakiś rysunek albo fotografia.
2. Odkryłem, że kosiarka ma korek wlewu oleju, co sugeruje że jest to silnik czterosuwowy. W zeszłym sezonie pracowałem na mieszance 1:50 .... Sprawdziłem - olej jest. Czy to mogło zaszkodzić silnikowi ?
3. Gąbka filtra powietrza jest mocno nasiąknięta olejem - czy to dobry objaw ?

Moje pytanie i prośba dotyczy oceny czy inwestowanie w tak mocno używany sprzęt ma sens, a jeśli tak to w jakiej kolejności powinienem się zabrać za jego naprawę.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Andro1994 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 65
Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 13:24   

1. Sprężynki można na allegro dokupić. Mają być założone tak:

2. Raczej nic się nie stało.
3. Pewnie przekręcałeś kosiarkę na prawy bok, przez co olej z odmy wlewał się do gaźnika, a później do filtra powietrza.

Też dostałem(w zasadzie kupiłem za nie duże pieniądze) kosiarkę w fatalnym stanie, ma ten sam silnik co twoja 3.5KM, zostawię ją sobie na dawcę części do drugiej kosiarki którą kupię, bo do tej nie mam już sił.
Pozdrawiam.
 
MTD-NC-51 

Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 2
Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 17:07   

Serdeczne dzięki za pomoc ! Gąbkę filtra na wszelki wypadek wymienię na nową - niewielki wydatek, a moja wygląda źle. Wymienię olej, wleję czystą benzynę, kupię i założę poprawnie sprężynki. Mam nadzieję, że będzie chodziła jak dawniej. Jeśli nie - znów się odezwę z prośbą o pomoc.
Jeszcze raz dziękuję i życzę Wszystkim przyjemności w koszeniu.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum