Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kosirka spalinowa viking biały dym
Autor Wiadomość
michal6072 

Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 22 Maj 2010, 17:39   kosirka spalinowa viking biały dym

Witam,pare dni temu kupilem nową kosiarke viking mb 443 x.Jak kosiłem pierwszy raz nie było problemów jednak dzisiaj były i to chyba poważne.A więc kosilem jakies pół godziny i było ok,zatrzymałem silnik żeby orpożnić kosz gdy chciałem ponownie odpalić linka była zablokowana.Myślałem ze trawa blokuje nóż, więc podniosłem kosiarke ale wszystko było ok.Szarpnołem mocniej i z kosiarki wyleciało bardzo dużo białego dymu.Trzymałem kosiarke wlączoną i przez cały czas leciał dym,czuć było jakby palony olej.Wyłączyłem ją i sprobowałem ponownie za 5 min. było to samo.Po wyłączeniu przez chwilę nadal z wydechu unosił sie biały dym.Odstawiłem kosiarke na pare godzin żeby ostygła i przed chwilą odpalilem ponownie.Z wydechu nie wychodzi już tyle dymu ale nadal czuć ten zapach palonego oleju( na pewno nie jest to benzyna bo zapach benzyny potrafie wyczuć).Potrzymałem ją jakies 30 sekund i myslałem ze jest juz ok bo dymu nie ma ale jak wyłączyłem z wydechu poleciało go dosyc duzo a na obudowie widać takie kropki oleju.Prosze was powiedzcie mi co z nią jest bo moze to normalne a ja sie nie znam( to moja pierwsza kosiarka spalinowa).Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 22 Maj 2010, 18:08   

poprostu czysząc spód kosiarki przekręciłeś ją sądzę na lewą stronę lub do przodu i silnik przez odmę poszedł olej i stąd ten dym. Kosiarkę z tym silnikiem w celu czyszczenia komory noża można przechyląc tylko do tyłu lub na stronę zbiornika paliwa np podkładając kawałek folii pod korek zbiornika paliwa aby nie wylewało się paliwo.
Ostatnio zmieniony przez dolek 22 Maj 2010, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
michal6072 

Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 22 Maj 2010, 18:15   

Na bok jej nie przekręcałem tylko tak jak w instrukcji jest czyli do tyłu.To robić cos z tym czy sie nie przejmować i kosic dalej?
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 22 Maj 2010, 19:01   

jeżeli wykonałeś czynnośc zgodnie z instrukcja obsługi to dziwne objawy. Sprawdż poziom oleju, jeśli ubyło to uzupełnij i odpal może się to "wydymi" na 5 min potem zgaś odczejkaj z 15 min potem odpal na 2 min jeżeli dymienie się zmniejszy lub ustanie to myślę żę nie ma powodów do niepokoju. Jeśli chmura dymu się nie zmniejszy to niech ja obejrzą w serwisie.
 
michal6072 

Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 22 Maj 2010, 19:20   

Sprawdzałem poziom oleju i jest tyle ile trzeba.Pokosze troche i moze sie dym skonczy.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum