Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Problem] Drgania i głośnie brzdękanie kosiarki spalinowej
Autor Wiadomość
claudii 

Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 5
Wysłany: 7 Kwiecień 2011, 13:49   [Problem] Drgania i głośnie brzdękanie kosiarki spalinowej

Witam, zabrałam się za przygotowywanie kosiarki do sezonu, olej wymieniłam, paliwo niestety jeszcze zeszłoroczne.
Kosiareczka po 2-3 szarpnięciach odpaliła bez problemu ale zwiększyły się drgania w stosunku do ubiegłego roku i co najgorsze zaczęła co jakiś czas brzękać jakby walenie garami, dźwięk ten wydobywa się głównie wtedy gdy kosiarka nie stoi 4 kołami na ziemi albo stoi na chodniku. Co może być przyczyną?
Jeśli chodzi o drgania to zapewne krzywy wał, jaki jest mniej więcej koszt prostowania go?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 12:46   

Zależy od serwisu od 80 do 200zł,
zanim podejmiesz tą decyzję sprawdź nóż czy nie jest krzywy i czy piasta jest nieuszkodzona.
 
claudii 

Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 5
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 16:56   

na rzut oka wygląda ok, wibracje były już co prawda i w ubiegłym roku ale chyba ciut mniejsze.
Jedyne co ma widoczne uszkodzenia to śruba mocujący nóż do piasty, dość mocno wyszczerbiona na główce z jednej strony.
Jak będzie pogoda w weekend to zagonię jakieś osiłka żeby mi wykręcił nóż i z ciekawości sprawdzę czy wibracje będą mniejsze bez tego noża, który i tak nadaje się do wymiany, ostrzenie mu na chwile pomaga.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 10 Kwiecień 2011, 09:31   

Bez tego noza to raczej nie odpalisz kosiarki, bo dziala jak kolo zamachowe.
Lepiej zalozyc inny-sprawdzony.
Mialem podobny problem i to przy nowej kosiarce. Dalem noz do ostrzenia (+wywazenie) i problem zmalal, ale calkiem nie ustapil. Nie jestem pewien tego wywazenia, ale coz, wierzyc trzeba, ze bylo to robione.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
claudii 

Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 5
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 11:22   

aa to chyba że tak,
nie było czasu się za to zabrać w weekend i pogoda straszna, w takim razie wymienię najpierw nóż który już dawno powinnam wymienić bo od nowości rwał mi trawę zamiast ciąć.

I jeszcze jedno pytanko czy nóż powinien się ciężko kręcić? Bo mam wrażenie że jakoś dużo siły trzeba użyć żeby go ruszyć ręką.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 12:15   

Silnik ma hamulec i dla tego ciężko jest kręcić nożem, wyciągnij fajkę świecy i wykręć świecę, dźwignię od hamulca zablokuj i będzie się nóż lekko kręcił.
 
claudii 

Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 5
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 17:31   

a faktycznie :)
wykręciłam nóż okazuje się że jest źle wyważony, jak robię wahadełko to jedna strona jest wyżej o 1cm od drugiej, czy to dużo, pewnie musi być idealnie :)

i do tego ta śruba, jak pamiętam to wygląda tak od 2 lat, czy jest konieczność jej wymiany i czy przy zakupie noży dostane taką śrubę w sklepie, czy z tym to raczej do jakiegoś specjalnego sklepu?

bardzo dziękuję osobom które co nieco mi podpowiedziały :-)



edit: i jeszcze pytanko, czy nóż musi być identyczny? mój jest o dość dziwnych kształtach 45cm, nic podobnego nawet nie znalazłam na allegro, czy zamontowanie prostego noża może mieć zły wpływ na pracę kosiarki?

noz.JPG
Plik ściągnięto 386 raz(y) 145,91 KB

sruba.JPG
Plik ściągnięto 224 raz(y) 281,64 KB

Ostatnio zmieniony przez claudii 11 Kwiecień 2011, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
jurekg 

Imię: jurekg
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 32
Wysłany: 13 Kwiecień 2011, 11:19   

Sprawdź jeszcze, czy nie masz lekko wgiętej do środka osłony noża, bo to dzwonienie to może być na skutek uderzania noża o osłonę
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 13 Kwiecień 2011, 21:17   

Witam.Droga pani, z powyższych zdjęć nie widzę aby nóż należało wymienić, należy podjechać do najbliższego serwisu kosiarek gdzie odpowiednio naostrzą i wyważą nóż.Co do drgań maszyny wypowiedział się już kolega Troku ,należy wyprostować wał korbowy.
_________________
Henry58
 
claudii 

Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 5
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 10:56   

źródłem brzdękania była osłona gaźnika, śruby się poluzowały od drgań, nóż naostrzyłam i wyważyłam w profesjonalnym serwisie i problem z drganiami zmalał. Nie była to wina wału.

Dzięki troku i luke za trafne porady :-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum