Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Problem] Napęd - spadający pasek w kosiarce NAC AL480 VH-X
Autor Wiadomość
GAMO 

Imię: Rafał
Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 6
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 10:55   [Problem] Napęd - spadający pasek w kosiarce NAC AL480 VH-X

Witam wszystkich Forumowiczów!
Jestem nowym użytkownikiem, więc z góry przepraszam jeżeli temat się powtarza:)
Mój problem, to jak w temacie spadający pasek napędu (jazdy) w kosiarce NAC AL 480 VH-X. Zauważyłem, że pojawia się on w chwili wyłączania napędu (puszczenia dźwigni). Po założeniu paska kosiarka może jechać dalej.
Kupiłem używaną kosiarkę z takim właśnie defektem. Myślałem, że jest on spowodowany marnym stanem paska (postrzępiony), więc wymieniłem go na nowy - taki jak był założony: O813Li 838Lw. Jednak przeglądając sklep firmowy NAC zauważyłem, że paski do tej kosiarki w zależności od typu przekładni to Z824 (824mm śr. wewn.?) lub Z850, co zupełnie mnie zdezorientowało.
Dlatego bardzo proszę o pomoc w temacie:
1. Jaki jest odpowiedni pasek do tej maszyny?
2. Jak pozbyć się problemu (co jest przyczyną) spadającego paska? Czy to jest typowy problem tego modelu?
Poza tym kosiarka działa znakomicie i nic jej nie dolega, więc chciałbym przywrócić jej pełną sprawność i cieszyć się bezproblemową pracą.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 11:35   

sprawdź koła pasowe czy nie ma w nich trawy oraz czy nie są zużyte
 
GAMO 

Imię: Rafał
Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 6
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 11:50   

Sprawdzałem w ub. sezonie podczas wymiany oleju i paska - były czyste i nie wykazywały oznak zużycia. Przynajmniej "wizualnie", nie wiem jak z wymiarem. Ale dzięki za popowiedź
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 23:07   

W miejscu zaznaczonym na obrazku powinna być sprężyna która napina całą przekładnię, a co za tym idzie - pasek. Sprawdź czy masz ją u siebie, i ogólnie sprawdź czy twój Pasek jest dobrze naciągnięty (tak na oko) ewentualnie wrzuć jakieś fotki od spodu z widokiem paska :)


 
GAMO 

Imię: Rafał
Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 6
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 11:58   

Sprężyna była, jednak trudno mi powiedzieć, czy dawała odpowiedni naciąg. A co do paska - myślę, że gdyby był słabo naciągnięty, to by się ślizgał i kosiarka stałaby w miejscu lub jechała bardzo powoli. Ona jeździła normalnie, tylko podczas zatrzymywania ten pasek spadał.
Cały czas mnie męczy ta długość paska - tzn. czy on nie jest za krótki... (patrz opis w temacie u góry)
Myślę, że w sob. będę miał więcej czasu żeby dokładnie się przyglądnąć i ew. zrobić jakieś fotki.
Dzięki za pomoc
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 12:13   

nie wiem na pewno ale w tych AL480 co ja miałem na serwisie pasek spadał tylko wtedy jak koła pasowe były pełne trawy
 
GAMO 

Imię: Rafał
Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 6
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 12:59   

Sprawdzę jeszcze raz dokładnie. A możesz coś powiedzieć na temat tej długości paska? Firmowy sklep podaje Z824 lub Z850, tymczasem u mnie jest założony O813Li
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 13:30   

nie wiem nie pamiętam
 
GAMO 

Imię: Rafał
Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 6
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 13:31   

Ok, dzięki
 
GAMO 

Imię: Rafał
Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 6
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 13:35   

A tak teoretycznie - czy to, że on jest krótszy nie powoduje tego, że przekładnia nie odchyla się całkowicie i dlatego pasek spada? (tak, jak gdyby sprężyna była za słaba i nie odciągała całkiem?)
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 22:51   

Musisz wizualnie ocenić czy po założeniu paska koła są pochylone na tym samym poziomie, ewentualnie połóż kosiarkę na boku, kręć ostrzem powoli i patrz jak się zachowuje pasek w którym momencie chce spadać.
 
kufcio 

Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 3
Wysłany: 13 Grudzień 2016, 19:30   

Dla potomnych:
W mojej kosiarce spadał pasek z powodu... wysuniętego kołka blokującego koło pasowe:) komedia.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 18 Grudzień 2016, 22:18   

w tego typu kosiarkach pasek może spadać z wielu powodów, nawet z powodu uszkodzonego łożyska na przekładni
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum