Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Problem] Notoryczne zatykanie się John Deere JM36
Autor Wiadomość
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 6 Czerwiec 2014, 14:18   [Problem] Notoryczne zatykanie się John Deere JM36

Witam, posiadam już od 2 lat JD JM36 i strasznie męczy mnie notoryczne zatykanie się kosiarki gdzie kosz nie jest napełniony nawet w 1/4. Już dużo eksperymentowałem sucha-morka trawa bez znaczenia, wysokość? Staram się kosić co tydzien więc trawa nie jest wysoka a i tak się zatyka, musiała by być chyba mega niska, żeby uniknąć tego problemu.

Myslałem, że to wyprofilowanie kosza jest tego winne bo się lekko odgniótł i był wypukły ale doprowadziłem go do porządku a dalej to samo. Nie wiem czy to już taka przypadłość tej kosiarki (jak tak to zawiodłem się strasznie na tej firmie) czy to kwestia noża lub innego kosza?

Trawa z reguły nie dociera na sam koniec kosza tylko wpada do polowy i zatkanie gotowe.

Gdzieś wyczytałem, że w JD tego typu problem może przysparzać nóz 3w1? Moglibyście polecić jakiś inny dobry, ktory jest bez tych bajerów kosze tylko z koszem bez wyrzutu bocznego
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 6 Czerwiec 2014, 14:45   

Zrób zdjęcie spodu kosiarki uniesionej "na rączki", tak żeby było witać nóż i korpus od spodu.

Wklej tu to zdjęcie.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 6 Czerwiec 2014, 15:03   

Nie wiem czy dokładnie o to chodzilo:





Tu zdjecia po umyciu i na raczki


EDIT: Eh teraz dopiero zobaczyłem, że "na rączki" :p jak te zdjęcia nie wystarcza to pójde zrobić jeszcze raz
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 10:46   

Wg. mnie są dwie możliwości:
- brudny kosz (nie przepuszcza powietrza i robi się balon)
- za mała prędkość obrotowa silnika
_________________
Pozdrawiam
M.
 
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 13:34   

Co do kosza to raczej wątpię ponieważ po solidnym umyciu go kracherem bez zmian.
Czyli kwestia noża odpada? A jak można samemu sprobować podnieść obroty silnika?
Chodzi o ten metalowy cypelek, który jest na sprężynce i po zaciśnieciu tej metalowej wajchy on tam sie rusza?
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 13:50   

bigul napisał/a:
Co do kosza to raczej wątpię ponieważ po solidnym umyciu go kracherem bez zmian.
Czyli kwestia noża odpada? A jak można samemu sprobować podnieść obroty silnika?
Chodzi o ten metalowy cypelek, który jest na sprężynce i po zaciśnieciu tej metalowej wajchy on tam sie rusza?


Co do obrotów sam tego nie rób bo możesz przeholować potrzebny jest miernik obrotów najlepiej zawieź do serwisu na ustawienie obrotów to nie jest to majątek i wtedy zobaczysz czy pomoże
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 14:16   

@--> bigul

A ja mam prośbę (jak nie będzie problemem) o fotke punktu oparcia osi (nie półosi z przekładni) sztywnej tylnej w lawecie. Co trzyma ustalenie osi? Jak opiera się o blachę
Remontuję Partnera ale widzę tę samą przekładnię.

A może żle ustawiona wysokość na przerośnięte zielsko. Dławi się ..Spróbuj na dwa razy jechać.
  
 
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 16:16   

conri napisał/a:
@--> bigul

A ja mam prośbę (jak nie będzie problemem) o fotke punktu oparcia osi (nie półosi z przekładni) sztywnej tylnej w lawecie. Co trzyma ustalenie osi? Jak opiera się o blachę
Remontuję Partnera ale widzę tę samą przekładnię.

A może żle ustawiona wysokość na przerośnięte zielsko. Dławi się ..Spróbuj na dwa razy jechać.


Prawie mi się głowa zapaliła jak próbowałem rozkminić o co dokładnie chodzi :P Jak jest opcja to wez zdjęcie z tych co wrzuciłem zaznacz obszar w paincie czy gdzie kolwiek ktory mam sfotografować bo nie mam zielonego pojęcia :D


Co do odwrotnie założonego noża - nie wiem ale gdyby tak było i to by załatwiło sprawe to by było najlepiej na świecie :p
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 15:03   

Nie jest przypadkiem założony odwrotowi nóż :?:
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 16:48   

Raczej problem w wysokiej trawie i jej wilgotnosci. Zalepia wylot.A masz opcję wyrzutu bocznego? Spróbuj na nim pokosić
Inna sprawa ze nie widać od spodu wylotu kanału kierującego do kosza. A nie masz załozonej ZASTAWKI DO MULCZOWANIA? To taka zaślepka wylotu wsuwana w kanał wylotowy
Mnie interesuje ten szczegół ale od strony spodu w czerwonym kólku.. Można odchylić cała kosiarke do tyłu na raczkę o obcykać.

Na drugim foto w czerwonym kwadracie plastik czarny którego nie powinno być .
Pytanie dlaczego wylot na foto jest tak mało odsłoniony,.Tylko na tyle aby nadciśnienie z wirującego noża się niwelowało.Ta zasłonka "dławi"

mulch.jpg
Plik ściągnięto 781 raz(y) 697,36 KB

9520138100_1402066303.jpg
Jak jest oparta os o blachę wózka.Nie ta półoś z przekładni co wchodzi w koło a ta sztywna cala poprzeczka.Jakoś się opiera o blachę
Plik ściągnięto 1883 raz(y) 518,45 KB

  
 
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 17:15   

Zamieszczam zdjęcia mam nadzieje, że o tą część chodziło, co do zastawki to nie wiem czy ten plastik to nie jest po prostu część korpusu.
Długośc zioła akurat nie ma znaczenia wiadomo im wieksze tym szybsze zatkanie lecz nawet jak kosze drugi raz (pierwszy raz na 3 ząbku) na drugim ząbku to też się zapycha pomimo, że już drugi raz jade...
Powoli zaczynam żałować, że kupiłem dżona dira, trzeba było w jakąś stige czy honde zainwestować :(

  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 17:33   

Ten otwór wylotowy to porażka. A jakie funkcje w /g instrukcji ma ta kosiarka.
Może głownie wyrzut boczny? :(
Z fotek wynika że kanał wyrzutowy do tyłu to do pielęgnacji angielskich trawniów strzyżonych 2 x w tygodniu.
Plastik oslania pasek napedowy i raczej nie do zdemontowania.
Raczej bez wyjścia sytuacja. Mały wylot .
Ewentualnie czy nie da sie podciąć plastiku w miejscu wylotu do kanału.(Na foto w czerwonym polu ).Zachowując dolną krawędź min 3-4 cm

zasuwa.jpg
Plik ściągnięto 846 raz(y) 670,69 KB

  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 17:36   

zmień nóż na nóż z wysoką wentylacją ty masz założony nóż mielący
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 17:39   

Gdyby był mielący to nie byłoby śmigło. A tu jest podwinięcie do góry ,Dławi się na wylocie.

A jakie masz wymiary tego kanału do kosza.
W mojej starej MTD jest ok 25x25 cm i problemu z wyrzutem nie ma .Kanał jest na calej długści w tym wymiarze
  
 
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 18:26   

Też chyba jestem zdania, że to może byc wina tego smiesznie małego przelotu, który pomimo tego, że jest sam w sobie mały to jeszcze jakoś tragicznie obudowany plastikami co go pomniejsza...

Nie wiem czy w serwisie kosiarowym się znajdą tacy magicy co by mogli jakoś usprawnić ten wylot


W najszerszym miejscu jest ledwie 17cm wiec mozna sobie wyobrazic jakie wartosci sa głębiej, podpowiem tylko ze mniejsze...

I ten kawałek co zaznaczyłem to jest jakiś dramat bo tak dziwnie odstaje na prawo co skutecznie pomniejsza ten wylot nie wiem w jakim celu to dziadostwo zrobiono
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 18:42   

Pozostaje próba z nożem z końcówkami jak w Dreamlinerze takie wywinięte końce dla robienia wiatru, ale to półśrodek.
Spróbuj za radą jerzyk'a
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 18:50   

nie zgadzam się nóż jest typowo mielący trzeba zmienić na nóż z wysoką wentylacją i będzie dobrze przerabiam ten temat na warsztacie co 2-3 dni
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 18:54   

w poniedziałek sprawdzę jakie noże są dostępne do tego modelu
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 18:55   

Nie neguję , ale mając taki sam fason noża u siebie w MTD , wali co zetnie ,do kosza do pełna.Tu faktycznie może pokos idzie dołem do kanału napotykając przeszkody.
Ale skoro kupione było z takim wyposażeniem w nóż ......
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 19:01   

napisz mi jakie masz mocowanie noża na śrubie otwór centralny + boczne o ile są
a to potwierdzenie moich słów
"56-centymetrową (22-calową) stalową głowicę zaprojektowano z myślą o optymalnej wszechstronności i wysokiej wydajności zarówno przy bocznym wyrzucaniu, mulczowaniu, jak i zbieraniu materiału za pomocą standardowego ostrza „3 w 1”.

masz nóż do wszystkiego czyli niczego nie robi dobrze a już na pewno nie napełnia kosza
 
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 19:56   

Nóż ma prawie 53 cm a z tymi odstającymi cypelkami prawie 54cm.
Gwint od śrubeczki do 14, sruba z gwintem 5cm bez 4cm. Nie wiem czy o takie informacje chodzi do tego dorzuce pare zdjęć z oznaczeniami noza moze to coś podpowie.
A mocowanie noza to sruba+podkladka i to wszystko

Jeżeli to ma chociaż troche usprawnić koszenie to się na pewno zdecyduje na wymiane noza


 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 20:08   

zobacz pw
 
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 20:24   

Nie dostałem nic :(
 
wapniak 

Imię: Piotr
Dołączył: 14 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 05:59   

Patrząc z góry na kosiarkę, nóż obraca się zgodnie ze wskazówkami zegara i ostrze noża powinno być z przodu. Sprawdź czy tak jest, bo raczej wątpię, żeby producent wypuścił bubel ze zbyt małym kanałem wylotowym do kosza, kosiarki przed dopuszczeniem do handlu są zazwyczaj testowane. :-D
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 01:37   

To jest nóż do mulczowania . Noże do zbierania trawy nie mają przegiętego ostrza . Czyli strona tnąca jest w jednej poziomej linii . Następnie , część wentylująca jest zwykle zgięta w ten spsób ,że na końcu noża jest większa powierznia , niż bliżej środka .Zle założonie nóża jest widoczne " od razu" .MA BYĆ wiatraczek u góry , ostrze na dole. Oczywiście pomijając kwestię : nóż do pracy w prawo , nóż do pracy w lewo . Ale przy takiej omyłce nie da się założyć noża prawidłowo.
  
 
tadolboss 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 4
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 09:07   

Witam Panowie,
bardzo się cieszę że kolega bigul opisał na tym forum swój problem z JM 36.
Ja mam identyczny problem - zgłosiłem do serwisu Johna Deera że kosiarka pozostawia ściętą trawę na trawniku (bo zapycha się wylot) - odpowiedzieli że na 90 % wina noża , przysłali nowy (tak samo wyprofilowany jak poprzedni) i nadal to samo..
Ręce mi już opadają ponieważ kosiarka renomowanej firmy kosztowała niemało a trawę tnie jak marketówa....
Zauważyłem tylko mala różnicę pomiędzy mocowaniem mojego noża a bigula-ja mam trzy otworu pośrodku noża ale kształt identyczny - ja kupiłem moja kosiarkę około 9 miesięcy temu i podejrzewam że pewnie JD wprowadził jakąś drobną zmianę.
Panowie - bardzo proszę o wskazanie odpowiedniego noża do mojej (naszych) kosiarek.
(byłoby dobrze gdyby to był oryginalny nóż - odesłałbym obecny i poprosił JD o bezplatną wymianę na ten "Wasz :)" - ewentualnie wskazanie zamiennika.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

PS. na wiadomym portalu aukcyjnym znalazłem coś takiego - czy ten nóz jest tnący / wentylujący ?? jest inny od tego mojego- min. brak nosków na końcowych krawędziach (mocowanie takie samo) - czy z takim nożem pozbędę się problemu ???

http://allegro.pl/noz-kos...4329404096.html
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 10:31   

to też jest nóż mulczujący
 
kris1805 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 2
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 11:21   

Witam wszystkich,posiadam taką samą kosiarkę i problem z napełnianiem kosza występuje tylko przy mokrej/wilgotnej trawie.Jak jest sucha-napełnia się nie do pełna ale do wysokości kanału wylotowego. JD używam trzeci rok
Obecnie przymierzam się do kupna traktorka-ponieważ mam spory areał do obrobienia i gdyby nie pogoda-rzadko padające deszcze,po pierwszym pokosie trawa robi się brązowa,wysycha-traktorek już by stał na podwórku .
I tu mam pytanie:zastanawiam się pomiędzy john deere X155R albo X305R ale naczytałem się tyle negatywnych opini o zapychającym się tunelu dolotowym i to pomimo dodatkowego wiatraka,jaki jest zastosowany w X305R że już zgłupiałem.
Czy to tylko przypadłość tej firmy? Czy na każdej wilgotnej lub zbyt wysokiej trawie jest to normą?
Myślałem też o stidze,ich traktorki grand royal co roku dostają nagrody na targach także za byle co nagród nie rozdają? Ale znaleźć coś na internecie na ich temat jest ciężko a szkoda
 
ŚliweN 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 14:33   

ten 305 r z wentylatorem jest piekielnie głośny. Mam tą stige, dopiero 30 mh ale powiem że daje radę, trochę plastikowa ale bardzo fajna i wygodna, mocny silnik kosi szybko i dokładnie. Zastanów się nad traktorem Wolf Garten EXPERT 105.220 H
jak jechałem kupować stigę to mi go proponowali, podobno jest to identyczna rama jak w cubcadetach większość traktora wykonana jest z blachy, ma większy kosz i silnik kawy, kilka udogodnień też ma stiga nie np. tempomat, gniazdo 12v jakieś schowki itp, też fajny patent gdy się zatka kanał to jest od tego dźwignia, nie trzeba grzebać, skręt też chyba większy. Kurde, że ja go nie kupiłem :shock:
 
tadolboss 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 4
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 20:00   

jerzyk - dzięki za info.
Proszę podaj link albo info gdzie kupić ten odpowiedni.
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź :)
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 16 Czerwiec 2014, 04:28   

spróbuję coś poszukać
 
tadolboss 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 4
Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 20:27   

Hej jerzyk,
czy udało sie coś znaleźć - bardzo mnie irytuje ta kosiarka (póki co)
pozdrawiam
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 20:31   

przepraszam zapomniałem o tym nożu wyślij mi jutro na email k-jerzy@o2.pl długość noża rozstaw otworów oraz średnice otworów
 
Przemek 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 82
Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 20:49   

o rany .....no to ja też już wiem o co biega. Mam ten sam problem. Nie napełnia kosza, zapycha się i na dokładkę zostawia trawę. Jutro zmierzę otwór. No i kupiłem też nóż, Taki bardziej płaski od tego co mam.
Kosiarka to texas xtb 540 trzy w jednym. Sam też się zastanawiałem czy to kwestia wysokości koszenioa a kosiłem w pozycji środkowej. Jak urośnie to dokładnie sprawdzę.
_________________

 
Przemek 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 82
Wysłany: 24 Czerwiec 2014, 17:17   

zmierzyłem u siebie w kosiarce ten otwór i ma 13 na 16 cm.
Popytałem i dowiedziałem się że w koisrce viking 650 wymiary to 20 w pionie x18 poziomo na dole x14 poziomo na górze.

Kwestia noża też jest ważna.
 
Przemek 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 82
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 06:43   

Skosiłem.

Mimo że założyłem za mały nóż - 47 zamiast 50 - Trawa była nie za wysoka. Kosiarka ustawiona trochę wyżej niż ostatnio, bardzo ładnie wyszło mi to koszenie.
Kosz zapełnia się sam. Kiedyś musiałem poprawiać.
Otwór się nie zatyka. Pięknie trawa się układa w koszu.
Także mogę stwierdzić, ze kupowanie kosiarki w marketach mija się z celem. Trzeba dokupić nóż.
Normalny, prosty nóż.
Albo szukać kosiarki bez funkcji mulczowania. Takie jest moje zdanie po takiej obserwacji.
_________________

 
tadolboss 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 4
Wysłany: 12 Lipiec 2014, 08:45   

BRAWO jerzyk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uratowałeś honor firmie John Deere :)
Nóż który mi przesłałeś działa IDEALNIE !!!!!
Zero zostawionego źdźbła trawy - jak odpaliłem kosiarkę to myślałem że kosz się oderwie od kosiarki i dostanę nim w ryja :) - tak dmucha....
Trawa wrzucana jest z takim impetem do kosza że przy jego opróżnianiu jest problem żeby trawa z niego wypadła (tak jest zbita).
Nie próbowałem tego - ale myślę że jestem w stanie napełnić kosz na full.

Jeśłi ktoś ma problem - jaki opisywałem powyżej - skontaktujcie się z jerzykiem KONIECZNIE
Jeszcze raz dzięki !!!!!
 
kredar 

Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 3
Wysłany: 1 Sierpień 2017, 22:28   

tadolboss napisał/a:
BRAWO jerzyk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uratowałeś honor firmie John Deere :)
Nóż który mi przesłałeś działa IDEALNIE !!!!!
Zero zostawionego źdźbła trawy - jak odpaliłem kosiarkę to myślałem że kosz się oderwie od kosiarki i dostanę nim w ryja :) - tak dmucha....
Trawa wrzucana jest z takim impetem do kosza że przy jego opróżnianiu jest problem żeby trawa z niego wypadła (tak jest zbita).
Nie próbowałem tego - ale myślę że jestem w stanie napełnić kosz na full.

Jeśłi ktoś ma problem - jaki opisywałem powyżej - skontaktujcie się z jerzykiem KONIECZNIE
Jeszcze raz dzięki !!!!!


Kto pomoże w doborze odpowiedniego noża do tej kosiarki.
Zatykający się kanał to tragedia w tym modelu
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 12 Lipiec 2014, 09:19   

proszem
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 12 Lipiec 2014, 09:30   

tylko widzisz nie do każdego jd da się załatwić nóż gdyby bigul miał taką samą piastę to ten nóż by pasował i do jego kosiarki
 
patol 

Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 20:29   

Kolejny zadowolony klient Jerzyka... rewelacja... odkryłem koszenie na nowo i teraz sprawia to przyjemność a nie męczarnie.
 
tomek780 

Imię: Tomek
Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: 28 Maj 2015, 14:59   

Witam. Ja mam kosiarkę JM 46 i podobne problemy z napełnianiem kosza. Czy mógł byś mi podesłać zdjęcie ewentualnie link z tym nożem?
_________________
Tomek
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 22:04   

dziękuję
 
tomek780 

Imię: Tomek
Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: 30 Maj 2015, 19:06   

Witam. Ja mam kosiarkę John Deere JM 46 i ten sam problem z napełnianiem kosza. Czy mógłbyś mi podesłać zdjęcie ze zdjęciem tego noża ewentualnie link do strony? Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam Tomek
_________________
Tomek
 
Yani64 

Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 1
Wysłany: 13 Maj 2015, 18:22   

Witam wszystkich :)

Mam zamiar kupić kosiarkę John Deere JM36, ale mam wątpliwości, bo czytałem w powyższych postach, że jest problem z zatykającym się tunelem dolotowym. Stąd moja prośba do użytkowników tych kosiarek: jaka jest Wasza opinia na ich temat? Wiecie może jaki inny nóż niż standardowy zastosować żeby problem się nie pojawiał?

Będę wdzięczny za Wasze opinie :)

Pozdrawiam!
 
Dziku 

Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 9
Wysłany: 30 Maj 2015, 18:27   

Hej, piszę tutaj, ponieważ nie chciałem zakładać nowego tematu - sprawa tyczy się kosiarki Stiga Excel 55 SQB - gdy ustawię ją do mulczowania, to kosiarka układa pokos taki jak na zdjęciu poniżej. Tak chyba nie powinno być? Nóż był ostrzony na wiosnę, ale z tego co wiem to kosiarka od samego początku tak układała pokos mulczując. Czy zamontowany nóż jest nożem mulczującym? Jeśli nie, to jaki polecacie? W założeniu ma mielić wszystko, nawet kosztem wolniejszej pracy.



 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 1 Czerwiec 2015, 13:36   

Jakiej wysokości kosisz trawę? Ile cm jaką ścinane końcówki źdźbła?

Twój nóż nadaje się do mielenia.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
kluska 
kluska

Imię: Magda
Wiek: 53
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 1
Wysłany: 22 Luty 2016, 09:15   

Witajcie.
trafiłam na to forum w poszukiwaniu informacji na temat kosiarki w tytule. Prawdę mówiąc poszukuję nowej kosiarki, gdyż moja aktualna 10-letnia Stiga zdecydowanie wymaga wymiany. Kosiarkę mam aktualnie 3-funkcyjną i korzystam z funkcji z koszem dookoła domu i funcji mulczu w sadzie. Powierzchnia do koszenia trudna do określenia, ponieważ kiedyś było 1000m2 ale mam tentencję do pomniejszania go na rzecz rabat. Stiga niestety straciła cały napęd, i tyle razy już była u naprawy (2-3 razy w sezonie), że naprawdę szkoda mi pieniędzy, zwłaszcza, że ostatnio zerwała się linka i mam problemy z odpalaniem. Tak więc decyzja o zakupie nowej kosiarki podjęta i jest u nas promocja na ww. kosiarkę za 1900 pln dlatego zaczęłam się rozglądać za opiniami na jej temat. Prawdę mówiąc to zależy mi głównie na dobrym napędzie i łatwości odpalania, gdyż dużo siły to ja nie mam a trawnik straram się kosić 2x w tygodniu, przy szybkim przyroście 3. Koszę trawnik nisko, może nawet trochę za nisko, ale traktuję go jako użytkowy. Niestety opinie na temat John'a chyba niezbyt pozytywne? Uważacie, że inna marka byłaby lepsza?
Pozdrawiam
Magda
PS W Stidze miałam jeden nóż, który obsługiwał funcję koszenia i mulczu tylko zakłada się taką plastikową nakładkę.
_________________
ogrodnik -amator :)
  
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 22 Luty 2016, 15:35   

Witam również,

Jak dla mnie ta kosiarka jest troszkę za duża na Pani potrzeby, ma aż 56cm szerokości, i z doświadczenia wiem że trochę źle się prowadzi, jest przy tym dość ciężka, i trochę mało w niej rzeczy z "John Deera" również jest ona mało trwała, słabo zbiera trawę, a silnik w niej stosowany jest już dość przestarzały na dzisiejsze standardy, i do tej szerokości może być za słaby. Dodatkowo obudowa szybko rdzewieje

Od siebie polecałbym Vikinga MB 448.1.
http://www.stihl.pl/Produ...2/MB-448-T.aspx

Mega prosta w obsłudze, zwłaszcza dla kobiet, nie trzeba dużej siły do odpalenia, nie jest ciężka i jest bardzo zwrotna. Obudowa mimo iż jest plastikowa jest bardzo trwała, tak samo napęd tej kosiarki, miałem styczność z kilkoma sztukami i nie było z nim żadnych problemów.

Jedyna wada to "miekki" wał korbowy, jeśli zdarza się Pani czasem uderzyć w jakiś wystający korzeń lub kamień, to odradzam gdyż szybko skrzywi się wał, jeśli trawnik jest zadbany i sprawdzony jak najbardziej polecam
 
kredar 

Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 3
  Wysłany: 1 Sierpień 2017, 22:31   

tadolboss napisał/a:
BRAWO jerzyk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uratowałeś honor firmie John Deere :)
Nóż który mi przesłałeś działa IDEALNIE !!!!!
Zero zostawionego źdźbła trawy - jak odpaliłem kosiarkę to myślałem że kosz się oderwie od kosiarki i dostanę nim w ryja :) - tak dmucha....
Trawa wrzucana jest z takim impetem do kosza że przy jego opróżnianiu jest problem żeby trawa z niego wypadła (tak jest zbita).
Nie próbowałem tego - ale myślę że jestem w stanie napełnić kosz na full.

Jeśłi ktoś ma problem - jaki opisywałem powyżej - skontaktujcie się z jerzykiem KONIECZNIE
Jeszcze raz dzięki !!!!!


Kto pomoże w doborze odpowiedniego noża do tej kosiarki.
Zatykający się kanał to tragedia w tym modelu
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
 
mikołaj 

Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 1
Wysłany: 12 Maj 2016, 12:36   jm36

Witam, czy ktoś z kolegów dysponuje skanem instrukcji do jm36 w języku polskim?
Mam jeszcze problemik z napędem, otóż bardzo słabo kosiarka "ciągnie do przodu", generalnie powinna mieć zakres prędkości od 0-6 km/h, jednak u mnie coś jest nie tak. Czy spotkał się ktoś z Państwa z takim problemem? Stan paska jest dobry, naciągnięty również w miarę prawidłowo. Prosze o poradę.
 
marcinpab 

Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 1
Wysłany: 9 Wrzesień 2016, 09:31   

Odnawiam ten temat. Mam dokladnie ten sam problem(zatykający sie otwór wyrzutu trawy). Czy ktos mógłby podac jaki nóż jest w stanie rozwiązac ten problem?
 
kredar 

Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 3
Wysłany: 1 Sierpień 2017, 22:31   

Kto pomoże w doborze odpowiedniego noża do tej kosiarki.
Zatykający się kanał to tragedia w tym modelu
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
 
domelli 

Imię: domelli
Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 17
Wysłany: 16 Maj 2018, 12:28   

Ja również mam problem z nożem i czy ktoś mi może podesłać sprawdzony nóż do tej kosiarki, który sprawdza się ze zbieraniem pokłosia.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum