Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Problem] Problem z kosiarką bardzo dużo pali...
Autor Wiadomość
medulla123 
medulla

Dołączyła: 15 Sty 2012
Posty: 1
  Wysłany: 15 Styczeń 2012, 13:44   [Problem] Problem z kosiarką bardzo dużo pali...

Mam problem z kosiarka z silnikiem Honda 5,5KM ponieważ bardzo dużo pali paliwa (po ok 15 min nie ma nic w zbiorniku) w kosiarce jest wymieniony na nowy gaźnik, nowy jest również filtr powietrzny.
PS. Mój sąsiad ma taka sama kosiarkę i wykosi cały ogród i jeszcze ma dużo paliwa w zbiorniku :idea:
Co może być powodem tak szybkiego zużycia paliwa?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 15 Styczeń 2012, 14:41   

Przy tak dużym zużyciu paliwa kosiarka nie miała by mocy, a na pewno kopciła by na szaro. Sprawdź, czy zbiornik nie jest dziurawy i paliwo nie wycieka.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
konny12 

Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: 30 Kwiecień 2012, 16:13   

duży przepał pochodzi od wytartych pierścieni na tłoku które przepuszczają olej do komory spalania dlatego kosiarka bierze więcej paliwa żeby mieć więcej mocy, na pewno
jak dajesz pełne obroty to masz cały plac zakopcony :-)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 1 Maj 2012, 07:25   

Prawdopodobnie chodzi cały czas na bogatej mieszance sprawdź ustawienia przepustnicy ssania
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 1 Maj 2012, 07:42   

czynników wpływających na duże spalanie może byś masa nawet nóż jak jest nie naostrzony to kosiarka tłucze trawe nie kosi i ma ciężej i już to jest przesłanką do większego spalania.

Ale z tego co ty piszesz to moim zdaniem jakieś czary ale może tak jak Troku pisze masz non dzwignie ssania żle wyregulowaną i cały czas chodzi jak na ssaniu.

Druga opcja toi może sąsiad ma kosiarkę Hondy ale z innym silnikiem albo większym zbiornikiem paliwa.

Jeszcze jedna opcja to nowy gażnik jest nie taki gażnik jak trzeba do twojego typu silnika chodzić kosiarka będzie ale spalanie może być większe ale trochę wątpie w to ale nie mówię żę tak nie może być.
Ostatnio zmieniony przez dolek 1 Maj 2012, 07:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
KosiarkiAllegro 

Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 19
Wysłany: 28 Czerwiec 2012, 15:39   

Może sprawdź najpierw jaki model silnia i kosiarki ma sąsiad. Bo może być tak,że jest mniejsza lub ma większy zbiornik paliwa o czym mowa w powyższym poście.
_________________
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=7102943 - największy wybór kosiarek (traktorków)
 
KcPr 
jedna słuszna marka H.

Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 28
Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 12:26   

Czy Twoja kosiarka pracuje nie równo i kopci na czarno ? Jaki masz stan oleju na bagnecie? Jeżeli powyższe w normie , sprawdź dokładnie całą linię paliwową od zbiornika do gaźnika. sprawdź czy wszystkie śruby ( spustowa i mocująca komorę pływaka, są dokręcone) czy wszystkie przewody paliwowe nie są popękane.
Ostatnio zmieniony przez KcPr 29 Czerwiec 2012, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
lukasz89 

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 44
Wysłany: 3 Lipiec 2012, 17:16   

Miałem podobnie w mojej starej kosiarce, jak nalałem za dużo oleju. W zbiorniku było trochę oleju, ja od kumpla pożyczyłem i dolałem trochę mniej niż 0,5 L i na końcu ojciec kupił nową butelkę 0,6L i dolał. Kopciło okropnie na samym początku, a nawet tryskało olejem nie wiadomo skąd i słychać było jakby kosiarka chodziła na maksymalnych obrotach, ale dopiero po jakimś czasie koszenia zauważyłem, że spala mi cały zbiornik w 20 minut co było niemożliwością.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum