Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Problem] Rozwiercenie briggsa dolnozaworowego
Autor Wiadomość
spider-tarantul 

Wiek: 32
Dołączył: 23 Cze 2017
Posty: 1
Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 19:23   [Problem] Rozwiercenie briggsa dolnozaworowego

Witam zastanawiałem się nad pewną rzeczą i nigdzie nic nie znalazłem, mianowicie czy dało by rade roztoczyć blok starego briggsa dolnozaworowego z 65mm na 68,3, nie jest to żadnym problemem jeśli chodzi o tłok czy wykonanie, szczelność, pasowanie głowicy itd itp, zastanawiam sie tylko z czego to ustrojstwo jest wykonane, po 1 nie ma zadnej tulei czyli cały blok musi być z jednego stopu i z tego co mi sie wydaje jest to alusil o czym przekonałem sie zcierając rysy z kompletnie zatartego bloku który udało mi sie dotrzeć na błysk, po założeniu niezatartego tłoka, na tych samych pierścionkach silnik normalnie pracuje, nie dymi nie bierze oleju a pracował po tym remoncie już ok 100h i był zastosowany jako napęd pontonu i piłowany na wyższych obrotach niz normalnie kosiarka (usuniecie mechanizmu regulacji obrotów) a po ponownym rozkreceniu go okazało sie że tuleja nie jest ani przytarta ani porysowana (wymiany oleju co 20h 10w40 który zalałem po przeanalizowaniu wszystkich opcji). Przed naprawą(kiedy cylinder był zatarty) po odkręceniu głowicy i rozkręceniu go wiertarka na 3 tys obrotów olej aż tryskał, przed rozkręceniem gasł po minucie i po odkreceniu swiecy olej z jej srodka sie po prostu wylewał. Czyli teraz tak jeśli blok w całości jest wykonany z alusilu wystarczy zrobić go na 68,3 dobrze spasować i nie może być żadnego problemu! Lub blok jest wykonany z aluminium ale posiada naniesioną warstwe alusilu która wynosi jakieś mikrony i po rozwierceniu bedziemy mieć tarcie aluminium aluminium, wydaje mi sie że tak być nie może, ale z 2 strony taka technologia znana jest przy nicasilu a nie alusilu, jak sądzicie jak jest naprawdę ? Mogę taki remont w kosiarce przeprowadzić za ok 50 zł wiec w sumie nic nie ryzykuje warto spróbować?? jutro srawdze na starym bloku, polerując go w środku np od wewnątrz skrzyni korbowej, jak będę miał kulki silikonu bede miał 100% pewność, ale może ktos z was to wie?? Chce wiedzieć dlaczego każdy pisze że jest to niemożliwe, ja tylko wypolerowałem rysy bardzo głebokie i normalnie to działa potrafi ponton 4 osobowy pchać w półślizgu lub nawet w prawie ślizgu i nie mam z nim zadnych problemów.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum