Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: wargo
16 Październik 2010, 18:17
Problem z odpaleniem? Proszę o jakieś sugestie.
Autor Wiadomość
ezi1986 

Wiek: 37
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 4
Wysłany: 26 Maj 2010, 14:10   Problem z odpaleniem? Proszę o jakieś sugestie.

Witam, niedawno udało mi się pozyskać kosiarkę używaną w stanie "nieodpalającym" bodajże Craftsman (zwykła spalinowa niesamojezdna).
Gaźnik czyściłem już kilka razy wszystko jest drożne. Kiedy z kosiarki zdejmę filtr paliwa i bezpośrednio wkropię benzynę w gaźnik wtedy odpala i chwilę pracuje po czym gaśnie. Gaźnik po rozkręceniu ma paliwo w środku. Ręczna pompka paliwowa także jakby nie zasysała paliwa, lecz o ile się nie mylę nie jest ona powodem gdyż po odpaleniu na wtryśniętym ręcznie paliwie kosiarka pracuje i zaraz gaśnie. Nie jestem zbyt doświadczonym mechanikiem, mógłby ktoś poradzić na co jeszcze zwrócić uwagę?
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2010, 18:54   

czy na takim silniku jest ta kosiarka?
http://i.ytimg.com/vi/P6fz4VsMHzQ/0.jpg
 
ezi1986 

Wiek: 37
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 4
Wysłany: 26 Maj 2010, 19:58   

http://static.howstuffwor...8895-large.jpeg

na kosiarce widnieje przetarty napis craftman 65 jest ona prawie identyczna jak ta na zdjęciu więc domyślam się że to jest model z mego linka.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 26 Maj 2010, 20:41   

Witam.Zacznijmy od początku,zdemontuj gażnik zobacz położenie zaworu iglicowego.Następnie zobacz luzy zaworowe i jeszcze raz przemyj dokładnie gażnik
_________________
Henry58
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2010, 20:48   

jak taka sytuacja to albo uszkodzona ta "część plastikowa w której jest pompka" albo gażnik

http://www.northerntool.c...es/70507_lg.jpg

jak sprawdzić? wyjmujesz filtr powietrza i pompując pompką powinno z jednego otworu w gazniku powinno pociec paliwo jeżeli pocieknie to jest OK i znaczy że jest padnięty gażnik (choć padnięty gaznik w silniku Quantum zdarza sie rzadko) Jeżeli paliwo nie pocieknie to znaczy że jest uszkodzony "ten plastikowy element" lub taka uszczelka jak na rysunku

http://img.bazarek.pl/357...d975785db0c.JPG
Ostatnio zmieniony przez dolek 26 Maj 2010, 20:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
ezi1986 

Wiek: 37
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 4
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 23:05   

http://ifotos.pl/zobacz/CRAFTSMAN_erwprh.JPG/

Zrobiłem zdjęcie mojej kosiarki.

Wraz z ojcem wymieniliśmy tą uszczelkę na dwie inne i pompka zaczęła działać :)
Wymieniony został zawór iglicowy jak radził henry wraz z uszczelką bo tak był sprzedawany w komplecie (chyba za wcześnie pływak odcinał paliwo, teraz pracuje zupełnie inaczej).
Teraz kosiarka czasem odpali, czasem nie. Odpala przeważnie po namoczeniu świeczki bezpośrednio w paliwie, a następnie po jej wkręceniu (mokrej), ale i tak trzeba się "naszarpać" żeby ruszyła. Działa wtedy aż do zgaszenia, więc kosić można :), ale kiedy zgasi się, znów jest problem z odpaleniem. Poza tym jakby brakowało jej mocy i słychać taki "klekot". Czy to może być wina źle ustawionych zaworów jak pisał Henry?
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 08:13   

Możę być wina zaworow ale najpierw bym wymienił świecę na nową najlepiej oryginalna B&S (aby nie na polską iskrę) w brew pozorom świeca w kosiarce ma duże znaczenie do jej poprawnego działania.
Czy jak w ogóle odpali to poprawnie chodzi tzn (nie faluje nie robi puf puf)? jeśli nie to trzeba by zajrzeć do wpusta ustalajacego (taki klin) na kole magnesowym.
Jeżeli jest on ścięty lub nawet ruszony delikatnie to kosiarka będzie świrować bo ma wtedy przestawiany zapłon.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 15:32   

Witam.Tak jak powiedział Dolek,od siebie dodam Abyś Sprawdził luz na zaworze ssącym i przy okazji wyregulował wydechowy.Wymień również sprężynę regulatora obrotów.
_________________
Henry58
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 20:06   

jak nie dasz rady naprawić to nagraj jakoś filmik jak chodzi ona wrzuć na Youtube i wklej tu linka
Ostatnio zmieniony przez dolek 4 Czerwiec 2010, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
ezi1986 

Wiek: 37
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 4
Wysłany: 5 Czerwiec 2010, 17:13   :)

Dziś odkręciłem koło zamachowe i sprawdziłem ten klinek i co się okazało był cały "zszorowany" i pęknięty na dwie części. Zeszlifowałem sobie nowy klinek z imbusa :) Wymieniłem i teraz pali od pierwszego, chyba wszystko już jest dobrze więc dziękuję bardzo za fachowe i trafne porady :)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum