Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
problem z wyrzutem trawy do kosza
Autor Wiadomość
pawelchc 

Imię: Paweł
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: 4 Maj 2016, 14:01   problem z wyrzutem trawy do kosza

Witam. kupiłem w tamtym roku Kosiarkę spalinowa z napędem przednim SMART 53 SPSB HW MTD i od samego początku jest problem z wyrzutem trawy do kosza, ewidentnie trawa nie trafi centralnie do kosza tylko leci po boku przez co w 5 sek zapchany jest wlot a kosz pusty, pisałem do firmy mtd ale oni twierdza że to nie możliwe sklep który sprzedał kosiarkę twierdzi że to nie awaria, do tego modelu idzie tylko jeden nóż więc wymiana raczej nie wchodzi w grę
a koszenie sprzętem za 1,5 tys może odbywać się bez kosza bo wszystko zostaje zmielone i leży na trawie trzeba by chyba kosić co 2 dni ja koszę co tydzień, dodam że mam drugą mniejszą kosiarkę z silnikiem 3,5 km i lepiej kosi niż ta nowa ale już ma z 15 lat i ciężko chodzi.
miał ktoś taki problem można coś tym zrobić
z góry dzięki
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 4 Maj 2016, 14:27   

Problemem jest konstrukcja kosiarki, ma zbyt mały wyrzut (okienko jest zbyt niskie i wąskie) przez co wyrzut łatwo się zapycha.

Rozwiązania są właściwie dwa, kosić częściej, lub zmienić ten fabryczny nóż uniwersalny ( a więc przystosowany tez do funkcji mulczowania) na taki z dużymi łopatkami/skrzydełkami na końcach, on stworzy większy strumień powietrza, który wepchnie trawę wyżej i głębiej do kosza, dzięki czemu będziesz musiał rzadziej opróżniać kosz.

Nie wpłynie to na parametry kosiarki, pogorszy jedynie zbędną Ci funkcję mulczowania trawy.

Jedź do dobrego serwisu, i niech Ci dopasują jakiś nóż 53cm, z innej kosiarki, nie koniecznie z MTD. Samemu będzie CI ciężko dobrać nóż, gdyż ważny jest centralny otwór, wyprofilowanie noża itp. Niektóre słabsze serwisy mogą również chcieć wymienić piastę noża. Dobry kumaty serwis zrobi Ci taka wymianę bez problemu.
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
pawelchc 

Imię: Paweł
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: 9 Maj 2016, 17:46   

Właśnie w starej kosiarce jest taki nóż i nie ma z tym problemu,
może chodzi o taki nóż?
nóż 1
nóż 2
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum