Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem ze zmianą biegów
Autor Wiadomość
piurko2 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 12
Wysłany: 30 Marzec 2013, 07:28   Problem ze zmianą biegów

Witam wszystkich użytkowników forum.
Piszę zapytanie , bo nie wiem gdzie szukać przyczyny problemu , a mianowicie:
urządzenie to traktorek NOMA z silnikiem B&S 12,5HP , przekładnia mechaniczna . Przeniesienie napędu na tylne koła odbywa się za pomocą trzech kół pasowych i paska klinowego. Koło na wale silnika + koło na tylnym moście i między nimi koło napinacza paska, które jest jednocześnie sprzęgłem-spięte z pedałem sprzęgła. Jakiś czas temu rozleciały się łożyska napinacza - sprzęgła , wymieniłem łożyska i chyba od tamtej pory nie mogę zmieniać biegów na pracującym silniku . Na zgaszonym silniku zmiana biegów odbywa się bez problemu . Kiedy silnik pracuje i jest zapięty bieg, po wciśnięciu sprzęgła czuć , że lekko ciągnie i chyba dlatego nie mogę zmieniać biegów. Nie wiem czy po wciśnięciu sprzęgła koło na tylnym moście powinno się zatrzymać czy kręcić ? Mam wrażenie , że przez to , że się kręci nie mogę wrzucić biegu... Zmieniłem pasek na szerszy i grubszy , bo myślałem , że stary wąski za głęboko wchodzi w koła i mimo wciśnięcia sprzęgła , dalej ciągnie , ale to nic nie dało .
Proszę o podpowiedzi i pomoc jak to naprawić , gdzie szukać przyczyny- mam nadzieję , że to nie skrzynia biegów... :cry:
Jeśli będą potrzebne fotki , to je załączę.

Pozdrawiam i życzę Wszystkim Wesołych i Zdrowych Świąt.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 30 Marzec 2013, 08:45   

Kiedy rozłączycz napęd paska to powinien się zatrzymać, przez to że dałeś grubszy łapie go na kole pasowym na silniku i ciągnie.
Wymień na właściwy pas i powinno prześ to zjawisko.
 
piurko2 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 12
Wysłany: 1 Kwiecień 2013, 18:09   

troku

dzięki za odpowiedź , podejrzewałem pasek , ale pewności nie miałem . Niestety mam założony pasek maszynowy i nie wiem jaki powinien być oryginalny . Jeśli możesz pomóc w ustaleniu właściwego paska , to proszę o podpowiedź. Może jakieś sprawdzone miejsce , gdzie można taki pas kupić ?
Pasek obecny , na którym wcześniej było wszystko ok ma długość na zewnątrz 2050mm i szerokość 12mm .
Spisałem dane z "nadwozia":

NOMA
Designation du type D3554390
Numero dans la serie S001019329012
Code 3037

Silnik B&S 12.5 HP
Ostatnio zmieniony przez piurko2 1 Kwiecień 2013, 18:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum