Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie o kosiarkę spalinową do 1100 zł
Autor Wiadomość
Westbam 

Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 1
Wysłany: 9 Marzec 2016, 15:22   Pytanie o kosiarkę spalinową do 1100 zł

Witam,

W tym tygodniu zamierzam przed sezonem zakupić kosiarkę do 1100 zł max.

Waham się pomiędzy:
Faworyt:
http://allegro.pl/kosiark...6013387733.html

Stiga:
http://allegro.pl/kosiark...5980554909.html

Którą z powyższych w tych widełkach cenowych wybrać?
Ewentualnie jaką inna polecacie?


Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 9 Marzec 2016, 21:47   

Kolego tak szczerze to dołóż sobie jakieś 300-400 zł i kup sobie coś lepszego i uwierz mi szybko ci się zwróci w pracy i późniejszych kosztach.
Twoje wybory to nic innego jak zwykłe chińczyki od mniej i bardziej znanego importera :)
Więc polecę ci jeśli potrzebujesz coś większego http://grass.com.pl/produ...ncin-196cm3/522
Dobry silnik LONCIN jeśli potrzeba gabarytów obudowy jak i mocniejszego silnika to czemu nie.

P.s Ten silnik z pierwszej aukcji o mocy max 5KM to czysta magia...

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
  
 
car!! 

Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 22 Kwiecień 2016, 18:26   

leszek41 napisał/a:
Kolego tak szczerze to dołóż sobie jakieś 300-400 zł i kup sobie coś lepszego i uwierz mi szybko ci się zwróci w pracy i późniejszych kosztach.
Twoje wybory to nic innego jak zwykłe chińczyki od mniej i bardziej znanego importera :)
Więc polecę ci jeśli potrzebujesz coś większego http://grass.com.pl/produ...ncin-196cm3/522
Dobry silnik LONCIN jeśli potrzeba gabarytów obudowy jak i mocniejszego silnika to czemu nie.

P.s Ten silnik z pierwszej aukcji o mocy max 5KM to czysta magia...

Pozdrawiam


Pytanie:
Przegladalem parametry tej kosiarki i SA wręcz idealne jak dla mnie za ta cenę
Nikt natomiast nie wypowiedział się Co to za model jak wygląda jakościowo
Ppzdrawiam
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 9 Marzec 2016, 22:35   

Witam

Z tych dwóch raczej polecałbym foworyta, jest troszkę mocniejszy (nie ma oczywiście aż 5KM, ale ma trochę więcej niż stiga) jest trochę szerszy, ma większe tylne koła, jest czterofunkcyjny, a nie dwufunkcyjny, i nawet prezentuje się troche lepiej :) Większy kosz to również zaleta.

Na kożyść stigi przemawia lepsza dostepność częsci, awaryjność raczej na podobnym poziomie, i w sumie tyle. Ja wybrałbym Faworyta :)

W tym zakresie warto również rozważyć używaną kosiarkę. Teraz przed sezonem można trafić na fajną okazję, a za 500zł kupisz nawet z nieco lepszymi parametrami. Jeśli jesteś przeciwny to nie namawiam, mowie tylko że jest taka możliwość :)

No i po dopłaceniu do nowej tych 300-400zł to raczej kupisz kosiarkę o podobnym wykonaniu, jedynie co się zmieni to wielkość silnika i szerokość robocza, więc jeśli nie potrzebujesz więcej to nie dopłacaj.
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 10 Marzec 2016, 10:44   

Jednak zapytać na tym forum daje tyle co walnąć się młotkiem w palec. Argumenty z d... wyssane. Odpowiedzi na zasadzie wybierz A, bo ja tak uważam, zresztą A i B w chinach robione.


Prawda jest taka, że Faworyt, pomimo ładnego wyglądu, faktycznie jest robiony w Chinach. Żeby uzyskać tak ładna i wypasioną w funkcję kosiarkę, trzeba było odchudzić jakość do tego stopnia, żeby tylko przy sprzedaży trzymała się w kupie.

Prawdą jest fakt, że Stiga w całości jest składana w Słowacji (poza silnikiem). Posiada gwarancję 3 letnią i jest taka uboga, bo w tej cenie nie da sie zrobić super kosiarki, która wytrzyma choćby te założone przez producenta 400 mtg (8-10 lat).

Choćby powyższe świadczy, że wybierając rozsądnie należy brać pod uwagę fakty, a nie subiektywne opinie sprzedawców.

Warto również pamiętać, że kosiarki w cenie ok 1000 zł nie można w ogóle porównywać do Vikingów, czy Active, bo te firmy nastawiły się na produkcję jedynie trwałych i jak najbardziej bez awaryjnych kosiarek, które muszą kosztować tyle co kosztują.

Z drugiej strony posiadacz małego prostego ogródka będzie w pełni zadowolony z niewielkiej, lekkiej ale trwałej kosiarki, bez wodotrysków, a wykonanej solidnie, z dobrym zapleczem serwisowym.

Gdyby to kogoś interesowało, z tych dwóch ww. kosiarek, ja wybrałbym Stigę (osobiście dołożyłbym do modelu Combi 48S).
_________________
Pozdrawiam
M.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 10 Marzec 2016, 17:58   

Tak i tylko Marcin wie jak dobrze doradzić no i tak jest ta magiczna fachowa porada i kosiarka firmy Stiga (w ciemno bym to wiedział) nic dodać nic ująć.
Konrad co ty wypisujesz powiedz mi że nie kupie jakościowej kosiarki za 1400zł czy tam 1500zł w tym kraju.
Z każdej marki by się coś znalazło o wiele lepsze jakościowo od modeli które wybrał westbam
Naprawdę dołóż teraz niż masz potem dołożyć i po paru latach wyrzucić jeśli jest oczywiście taka możliwość (nikomu w portfel nie zaglądam ale dla mnie sprzedawcy/serwisanta to proste liczenie które cię nie ominie).
Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 10 Marzec 2016, 23:10   

Marcinie zastanawiam się czy kupić spodnie jeansowe czy dresowe, co doradzasz? Aha ok kupie zamiast nich kosiarke Stige... Przesyłaj jeszcze za każdym razem link ze strony markab.com.pl do konkretnego działu albo podaj adres swojego sklepu, żeby ktoś zainteresowany kosiarką mógł u Ciebie zasięgnąć w pełni niezależnej opinii

leszku autor tematu nie wspominał że szuka kosiarki jakościowej. podał dwa modele, i cenę max 1100zł!! oboje proponujecie na wstępie dopatę. Gdyby Westbam,chciał kosiarkę za max 1500 to by chyba napisał że kosiarkę za 1500 prawda?

Można kupić jakościowo lepszego Vikinga, lub inną marke, zgadza się. Jednak Wnioskując po pierwszym poście, sprzedający chce szeroką kosiarkę z napędem. Zamiast tego niech kupi jakościowo lepszego Vikinga, bez napędu i szerokości roboczej na poziomie 40cm...

No i najlepsze że argumenty w stylu "większa szerokość, większy kosz, mocniejszy silnik" są G*wno warte, według Marcina istotne jest to że obudowa Stigi jest ze Słowacji, a czy Westbam, będzie na tej obudowie jajka smażył czy co? To nie patelnia!! No i Oczywiście Słowacja, kolebka rynku kosiarek... światowy pionier produkcji lawet kosiarki CastelGarden, oj przepraszam marki Stiga.

ZatemWestbam, kup stige, Słowacka obudowa, koła są z plastiku, do którego produkcji wykorzystano materiał z przetopionych butelek, rączki kosiarki pochodzą z materiału który przetopiony w tej samej górze w której Frodo zniszczył Pierścień, a farba którą słowacka obudowa została pomalowana, jest używana również przy malowaniu luksusowych samochodów typu Ferrari. Twój trawnik to doceni !! Szerokość noża jest dla laików, silnik nie jest ważny, duży kosz również...
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 11 Marzec 2016, 09:55   

Drodzy koledzy, gdybyście mieli taki poziom wiedzy jak pieniactwa, bylibyście super doradcami, niestety jest jak jest.

Do każdej mojej propozycji, czy to Stigi, czy Vikinga, czy Toro, czy innych marek (przejrzyjcie forum, polecam różne firmy) podaje konkretne argumenty, biorę pod uwagę dostępność serwisu, części, potrzeby klienta (na tyle na ile klient zdecydował się je podać) oraz zakładany koszt.

Nie da się wytłumaczyć logicznie czym kosiarka z 5 funkcjami, z mocniejszym silnikiem, z bajerancką obudową, różni się od tej prostszej w tej samej cenie, jak tylko jakością materiałów. Koszt dystrybucji jest podobny, marże hurtowe również. Transport z Chin nawet droższy od tego europejskiego. Pozostaje cena materiałów i to jest klucz do zrozumienia jakości kosiarki.

Niestety spora część "doradców", co roku poleca inny towar, bo dostali inne katalogi, w oko wpadła im nowa konstrukcja. Za mało macie niestety doświadczenia, żeby rozsądnie podejść do tematu.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 11 Marzec 2016, 10:55   

A więc naucz nas o mistrzu !!

A o płatności za Logo słyszałeś? Marka faworyt to jakaś polska nazwa przyklejona do chińskiej obudowy która występuje również pod marką texas, i różnych innych. Stiga, to kosiarka która robiła solidne produkty w latach 90tych, kojarzy się ze Szwecją, w której była wytwarzana, i z dużą solidnością z tamtych lat. Każdemu marka Stiga coś mówi bo kiedyś o niej słyszał, a faworyt? to tak jak chińskie skutery z naklejką romet... Ale mamy 11 marca 2016 roku!! Nie możemy żyć latami 90tymi, i dopłacać za logo bo stiga kiedyś była dobra. Co w tej kosiarce jest lepszego od faworyta, znam ten model bo klepią go już 10lat i więcej, sprzedawany był również jako Swing 45, on się na prawdę niczym nie wyróżnia, i jestem pewien że wytrzyma mniej od faworyta. Obudowa szybko rdzewieje, nakrętki w dolnych rączkach są zatopione w plastiku i po dwóch latach nie da się odkręcić dolnych rączek, kółka mizerne, obudowa cienka jak żyletka, wykończona w okolicach tylnego wyrzutu w całości tandetnym plastikiem... "Chiński" faworyt nie ma zbyt wysoko podniesionej poprzeczki... I jeszcze najmniejszy obecnie produkowany silnik Briggsa...

To że widzisz na półce w sklepie nowe modele od kilku lat, nie znaczy że wiesz co się z nimi dzieje, przez 2-3lata gwarancji to się wiele nie dowiesz, nawet najgorszy chłam "przekosi" ten okres jeśli nie ma wad fabrycznych a później macie tak drogi serwis że zamiast naprawy starczy na nową kosiarkę i dwutygodniowe wczasy w Grecji.
  
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 11 Marzec 2016, 20:03   

Kolego Konradzie jak to nie jeśli Westbam ma 2000m plus i nie wie co ma kupić to szczerze mój wybór jest najlepszy bo tak jak powiedziałeś to ten sam plastik co prawda obudowa stalowa ale zwał jak zwał podobna jakość :) no ale przy takiej powierzchni powiedz mi która kosiarka więcej wytrzyma te z wyboru od Westbama czy moja od Grassa?
Masz racje z tymi latami 90-tymi hehe
Jesteś zapewne sprzedawcą wiele wiesz wiec powiedz mi czemu nie dołożyć od razu do lepszego sprzętu
tak jak pisałem nie zaglądam w portfele ale "biednego Polaka nie stać na biedny sprzęt" wiesz dobrze o tym za darmo serwis się nie zrobi jak pisałem dla mnie to proste liczenie...
Wiesz że dobre podkreślam dobre chińskie kosiarki podrożały i wyrósł nowy tani chłam !!!
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 12 Marzec 2016, 10:15   

Panowie, te krytykowane kosiarki, jak sam zauważyliście są na rynku od lat 90, w prawie nie zmienionej konstrukcji. To jedyne kosiarki (prócz Kynasta), które pomimo cienkiej obudowy wciąż wracają na serwis, bo kółka pokrzywione, silnik już faluje, ale cały czas działają i koszą. Faworyty po 5 latach wyglądają gorzej od tych prostych, ale bardzo trwałych konstrukcji Stigi. Ponadto, po 20 niemal latach wciąż można do nich kupić ośki kół, koła, adaptery noża, noże, linki.

Przy całej sympatii do Hortmasza (naprawdę bardzo podoba mi się współpraca z nimi), mieli 10 lat temu świetną kosiarkę World 6.0. potężna, twarda, niezniszczalna. Miażdżyła Stigę pod każdym względem, sprzedawała się super i trwała lata. Jednak po jakimś czasie skończyły się linki napędu w Sierniewicach, bo fabryka w Chinach już ich nie robiła. To samo z kołami tylnymi (bardzo duże trwałe koła). jednak po kilku latach serwis do tych maszyn, (poza silnikiem, B&S IC) jest skończony. Nie wiem czy pamiętacie te czasy i te maszyny, ale ja owszem. Teraz tłumaczę klientom, że niestety od innych nie pasują częsci, niestety na ile się da dorabiamy, przerabiamy, ale często kończy sie to sprzedażą nowej jednostki. Dla mnie super, tylko klienci mają mi za złe, że im sprzedałem coś, do czego nie ma części.

Pewnie też się kiedyś przekonasz, że dobre maszyny, produkowane seryjnie przez krótki okres mają ograniczony dostęp do częsci i gdy Ci klient nawrzuca kilka słów, sam się przekonasz, że warto myśleć w przód.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
PaniK 

Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 13:55   

Witam,

trafiłam na ten wątek przypadkiem, szukając informacji na temat glebogryzarek. Nie rozumiem tego pesymizmu związanego ze sprzętem z chin. Większość jest produkcji made in china :) sama posiadam sprzęt kosiarkę Faworyt i jestem bardzo zadowolona z niej już od 3 lat.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 20:51   

PaniK napisał/a:
Witam,

trafiłam na ten wątek przypadkiem, szukając informacji na temat glebogryzarek. Nie rozumiem tego pesymizmu związanego ze sprzętem z chin. Większość jest produkcji made in china :) sama posiadam sprzęt kosiarkę Faworyt i jestem bardzo zadowolona z niej już od 3 lat.


Wszystko fajnie, ale czy 3 lata pracy to naprawdę wyczyn? Niech Pani zajrzy tutaj za 3 lata i potwierdzi swoje zadowolenia :D kiedyś jedną kosiarką można się było cieszyć 15lat...
 
PaniK 

Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: 12 Maj 2016, 11:33   

konradviking napisał/a:

Wszystko fajnie, ale czy 3 lata pracy to naprawdę wyczyn? Niech Pani zajrzy tutaj za 3 lata i potwierdzi swoje zadowolenia :D kiedyś jedną kosiarką można się było cieszyć 15lat...


Nie mówię, że wyczyn chociaż aktualnie każdy sprzęt robiony jest tak, żeby służył nam jak najkrócej. Przy ogólnym sceptycyzmie wszystkich do sprzętu "z Chin" mogę powiedzieć że Faworyt sprawuje się dobrze.

Jak będę pamiętać to na pewno zajrzę tutaj za 3 lata i pochwalę się swoimi spostrzeżeniami.
 
alina87r 

Dołączyła: 28 Mar 2016
Posty: 1
Wysłany: 10 Kwiecień 2016, 15:49   

Polecam kosiarki spalinowe firmy NAC jest to sprawdzona firma, kosiarki tej firmy używam od paru lat i nic z nią się ie dzieje, gdybym kupowała nową kosiarkę to tylko tej firmy ponieważ jak dotąd nie mam z nią najmniejszych problemów.

------------------------------------------------------
Sprzedam garnek żeliwny - więcej informacji PW.
  
 
car!! 

Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 22 Kwiecień 2016, 18:20   

Witam
Dolanczam się do dyskusji z racji takiego swego bólu co autor.
Taki sam dylemat Kosiarka do 12 arów po drodze tuje i odrrobine pod gorke
A co powiecie o kosiarkach craftsman-a Tylko nie maja zauwazylem serwisów zbyt wielu
Pozdrawiam
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 22 Kwiecień 2016, 18:25   

no właśnie i tu jest problem z craftsmanem co jakoś czas w Polsce pojawia się nowy diler craftsmana sprzedaje maszyny diler się zwija części brak ale maszyny całkiem dobrze wykonane
 
car!! 

Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 22 Kwiecień 2016, 18:40   

Pytam bo mam w ooklixy gościa co ściąga te sprzęty USA (tak twierdzi) a gwarancja tylko rozruchowa na dzień dobry informacja Kosiarki maja duza szerokość cięcia i sa nawet mocne Tylko ten no name
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 22 Kwiecień 2016, 18:48   

a później piasty paski lub noże do tej kosiarki będziesz ściągał z niemiec albo z usa ???
 
car!! 

Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 22 Kwiecień 2016, 19:03   

"Jerzyk" Potwierdziles mnie tylko w przekonaniu Bez serwisu i części sprzęt odpada Szkoda czasu na późniejsze problemy.
 
car!! 

Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 22 Kwiecień 2016, 19:18   

Panowie co powiecie o makrtowych kosiarkach z Leroya Swe...?
Jest oferta za 999 PLN Kosiarka akurat na moja powierzchnię koszenia Niewiadomo ile tej kosiarki nie bede używał Do trzech lat serwis
http://m.leroymerlin.pl/m...271824,l73.html
 
car!! 

Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 19:50   

Brak jakiego kolejek zdania u kolegów ?
Kupować, nie polecacie ?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 07:54   

a po trzech latach do śmieci
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 15:40   

Kupować!!! Co trzy lata nową! Bo żal by było dołożyć 100 zł raz na 10 lat i mieć święty spokój z częściami i serwisem.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
gatkowski.micha 

Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 27 Maj 2016, 14:41   

No to za ile drodzy koledzy proponujecie kupić kosiarkę? Myślałem nad taką za 800zł ( http://www.leroymerlin.pl...416392,l73.html ), pojechałem do Leroy i powiedzieli mi, że to Chińszczyzna i żeby się w to nie pakować, potem myślałem nad tą ( http://www.leroymerlin.pl...258725,l73.html )

Może ktoś powiedzieć, czy to jest warte ceny, czy jeszcze przyda się dopłacać..?

Proszę o szybką odpowiedź, już jutro potrzebuję kupić jakąś kosiarkę..

Do koszenia mam maksymalnie 10 arów..
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Maj 2016, 15:19   

nie wiem po ci napęd na 100 m2 kup coś poza marketowego nawet bez napędu i będziesz zadowolony
 
gatkowski.micha 

Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 27 Maj 2016, 15:58   

Tylko to jest 1000m^2, nie 100..
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Maj 2016, 17:34   

ok pomyłka z metrami ale za 800 zł nic normalnego na 1000 m2 nie kupisz
 
gatkowski.micha 

Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 27 Maj 2016, 17:55   

No dobrze, dlatego podwyższyłem "pułap" do tych 1100zł. Poza tym, co to znaczy "niemarketowe" gdzie szukać tej kosiarki w takim razie?
 
matifcb 
Mateusz

Imię: Mateusz
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Czerwiec 2016, 16:07   

witam temat idealnie do mnie pasuje. Dopiero od wczoraj szukam kosiarki ale potrzebuje dosc szybko na nowa dzialke kupic. 900m2 i nie wiem czy spalinowa czy elektryczna. Nie chce chinczykow i nie chce serwisow i wtapiania pozniej kasy. Da sie kupic cos sensownego za 1000 czy tam 1300 ? prosze nie krzyczec nie smiac sie ze chce za 1000 zl kupic kombajn poprostu nie znam sie i chcialbym od doswiadczonych dowiedziec ile musialbym najmniej okolo dac za cos sensownego ? 1000? 1200 ? 1400 ?
 
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum