Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek do trawy Partner 12-90 eh
Autor Wiadomość
jurekg 

Imię: jurekg
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 32
Wysłany: 6 Sierpień 2014, 10:09   Traktorek do trawy Partner 12-90 eh

Mam okazję kupić taki model traktorka z silnikiem B&S. Sprzedawca mówi, że to jest ta sama firma, co Husquarna, tylko przeznaczona na inny rynek(?).
Niewiele słyszałem o sprzęcie firmy Partner - ma ktos z Was do czynienia z produktami tej firmy?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 6 Sierpień 2014, 10:27   

to jest jakaś używka która ma ok 14 lat pracy za sobą
 
jurekg 

Imię: jurekg
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 32
Wysłany: 6 Sierpień 2014, 10:59   

No niestety, na nową mnie nie stać. U mnie kosiłaby jakieś 20 arów nieużytków kilka razy w roku, na płaskim terenie. Jeśli wygląd zewnętrzny może coś mówić o eksploatacji, to kosiarka nie wygląda żle, niestety nie znam jej pierwszego własciciela i nie wiem jak intensywnie była używana.
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 6 Sierpień 2014, 11:22   

Logika niektórych mnie przeraża. Oczywiste jest to, że używana maszyna niewiadomego pochodzenia jest droższa w utrzymaniu niż nowy sprzęt. Części swoje kosztują, tutaj 100, tam 200 i wychodzi ci rocznie nowa kosiarka...
Daj spokój i kup porządną kosiarkę z napędem.
 
jurekg 

Imię: jurekg
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 32
Wysłany: 6 Sierpień 2014, 12:39   

Nie od razu maszyna niewiadomego pochodzenia musi być szrotem. Na dwoje babka wróżyla, czasami można się przyjemnie rozczarować. Wiem to z własnego podwórka - mam kosę stihl 120 fs, którą kupiłem jako nową z 16 lat temu. Założę się, że większość obawiałaby się jej kupić. A tą kosą wypalam w roku może z 5 litrów paliwa i jest w lepszym stanie niż niejedna mająca 2-3 lata.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Sierpień 2014, 15:22   

Jureq, kup jeśli chcesz. Pytasz o to czy Partner i Husqvarna to jest to samo? W dużym uogólnieniu tak, to jest to samo.

Kupiłbyś czternastoletni samochód przez internet na podstawie zdjęcia?

Tak na marginesie... wiesz, że w czasie tych ok 14 lat producent zmienił konstrukcję wielokrotnie i raczej dąży do wygaszenia tych maszyn niż do naprawiania? Czy sprzedawca poinformował Cię, że większość części może być już niedostępna?
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 8 Sierpień 2014, 13:15   

Jurek, a czemu nie sprzedajesz swojego Stihla, żeby kupić nowszy model?

Bo działa!

To samo z tym partnerem, póki działał, właściciel nie wymieniał go, bo i po co, ale jak skończył swój żywot to czas go oddać za darmo komuś, kto teraz szuka frajera, żeby go sprzedać.

Ciekawe kiedy go znajdzie i kto nim będzie?
_________________
Pozdrawiam
M.
 
marek45 

Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 3
Wysłany: 16 Sierpień 2014, 16:34   

Czyli używanych kosiarek nie polecacie?
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Sierpień 2014, 09:23   

Używanych nie polecamy a ja z całego serca odradzam. Jeśli już naprawdę się uprzesz i masz okazję kupić maszynę używaną, to tylko jeśli możesz kupić bezpośrednio z serwisu maszyn ogrodniczych. W ten sposób jak coś się będzie działo zawsze możesz przyjść i o swoje walczyć. Przestrzegam przed kupowaniem używanych w internecie. Nawet jeśli masz możliwość uruchomienia przed odbiorem. Maszynę można przygotować, wymalować, wyczyścić aby wyglądała pięknie i aby pierwsze kilka godzin jeździła bez zarzutów. Później może zacząć się dziać wszystko i za bardzo duże pieniądze.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum