Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: wargo
13 Sierpień 2010, 15:43
Urwana linka rozruchowa+ założenie nowej
Autor Wiadomość
sebatbg 
narwany ogrodnik

Wiek: 36
Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: 12 Sierpień 2010, 19:47   Urwana linka rozruchowa+ założenie nowej

Witam

Dzisiaj kosząc tawę(a właściwie próbując odpalić kosiarkę spalinową) urwałem linkę rozruchową...

Kupiłem już nową linkę i tu mam do was pytanie jak ją zamontować...

Niestety z przyczyn technicznych nie mam możliwości wrzucenia fotki, więc postaram się przedstawić obraz słowami...

Patrząc z góry możemy na obudowie kosiarki zauważyć naklejkę z logiem firmy Briggs&Straton.Po odkręceniu tej części z naklejką i odwróceniu jej do góry nogami(naklejką w dół) naszym oczon ukaże się koło, w którym możemy zauważyć końcówkę linki zamocowanej do tego koła, oraz(w przypadku gdy linka jest cała) drugi jej koniec połączony na zewnątrz z uchwytem do ciągnięcia...
W środku jest jeszcze jakaś cieńsza(wygląda na stalową) linka, której przeznaczenia niestety nie znam-może ktoś mnie oświeci...?)

Koło z linką wydaje się być przymocowane do obudowy za pomocą takich metalowych...blaszek...

Sąsiad z działki twierdził, że te blaszki trzeba wygiąć i to koło wyciągnąć, a po ponownym włożeniu odgiąć z powrotem do pierwotnej pozycji...

Czy tak to działa?Muszę je wygiąć? Nie złamią się?

Mam nadzieję, że problem wyjaśniłem w sposób w miarę zrozumiały...
Będę się starał dołączyć zdjęcie, ale nie wiem kiedy się to uda...

Pozdrawiam
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 06:59   

Spróbuj następująco, odmierz sobie 2m linki 3.5mm, usuń całkowicie starą linkę z rozrusznika następnie wprowadź nową przez otwór gdzie normalnie jest uchwyt i spróbuj aby przeszła przez przelotkę w kole gdzie był supełek kończący, następnie kręć kołem aż linka zniknie robisz jeszcze jeden obrót kołem i łapiesz koniec linki przez otwór wychodzący z rozrusznika, montujesz rączkę i ok.

Nie zapomnij oczywiście o zgrzaniu np zapalniczką końców nowej linki w stożek - aby łatwo przechodziła
Ostatnio zmieniony przez troku 13 Sierpień 2010, 07:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
sebatbg 
narwany ogrodnik

Wiek: 36
Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 15:37   

Udało się...

Wielkie dzięki za pomoc.Działa idealnie

Temat do zamknięcia

Pozdrawiam
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum