Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Uszkodzony napęd w B&S
Autor Wiadomość
Kozak677@interia.eu 

Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: 7 Czerwiec 2010, 15:09   Uszkodzony napęd w B&S

Witam!
dokładnie tak jak w temacie mam uszkodzony napęd w (B&S 3.5 ) kołka się nie kręcą, pasek siedzi, w dość dobrym stanie.
Już nie wiem co to może być.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 7 Czerwiec 2010, 19:29   Re: Uszkodzony napęd w B&S

Kozak677@interia.eu napisał/a:
Witam!
dokładnie tak jak w temacie mam uszkodzony napęd w (B&S 3.5 ) kołka się nie kręcą, pasek siedzi, w dość dobrym stanie.
Już nie wiem co to może być.


Ogólnie jak sprawdzić napęd to trudno wytłumaczyć ale spróbuję.

1 sprawdż czy jak wciskasz rączkę od napędu czy ciegno w przekładni napędu załącza się (rusza się) jeśli tak to szukamy dalej jeśli nie to trzeba naciagnać linkę napędu lub wymienić lup mogą być inne przyczyny.
2 sprawdzić naciąg paska (czy pasek nie jest lużny) jeśli lużny to podciągamy jeżeli naciąg jest na srubę jeżeli naciąg jest na sprężynie to należy wymienić pasek
3 jeżeli pasek napędu jest prawidłowo napięty a napęd działa słabo lub w ogóle nie działa to prawdopodobnie mamy do wymiany piastę noża (powierzchnia po której pasek się obraca wytarła się) Jak sprawdzić? Chwytamy ręka za pasek i druga ręka kręcimy nożęm, jeżeli kręcąc nożęm czujemy w rece żę pasek przesuwa się to znaczy żę piasta OK jeśli pasek nie przesuwa się to znaczy żę prawdopodobnie piasta noża do wymiany.

Jeżeli napęd w ogóle nie działa elementy napędu opisane w punkcie 1,2 i 3 są OK to na 99% mamy uszkodzoną przekładnię.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum