Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Użytkowanie] Jaka kosiarka do świadczenia usług?
Autor Wiadomość
andrre 

Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 10
Wysłany: 27 Wrzesień 2013, 13:47   [Użytkowanie] Jaka kosiarka do świadczenia usług?

Mam ogród ok 900 m2 i kosiarkę do wymiany (uszkodzony napęd). Od wiosny chciałbym zająć się pracą dodatkową w weekendy w postaci świadczenia usług pielęgnacji terenów zielonych (ścinanie trawy, wykaszanie, strzyżenie żywopłotów). Planuję mieć kilka większych trawników pod swoją opieką.

Jaką polecalibyście kosiarkę do tego celu?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 27 Wrzesień 2013, 16:18   

Vikinga MB448T.
Zalety przekazane mi przez firmy zajmujące się pielęgnacją ogródków.
1. Kosiarka najlżejsza w tej klasie (jak się przerzuca kosiarkę wiele razy z auta na ogród, to jest to czynnik przewodzący)
2. Zbieranie do kosza perfekcyjne, kosz wypełniony po brzegi
3. Kosz otwierany do wysypania trawy (na zleceniach ważne, ludzie nie patrzą na zleceniobiorce z uśmiechem, kiedy ten wytrząsa ubitą trawę z kosza.)
4. Kosiarka z korpusem z niezniszczalnego plastiku, brak rdzy, zadbana kosiarka dobrze świadczy o firmie.
i będąc przy temacie image'u, to naprawdę trwała kosiarka i firma dobrze się prezentuje z urządzeniem, w którym koła nie latają na lewo i prawo przy usłudze.

Tylko, że żywopłotu ta kosiarką nie zetniesz.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 27 Wrzesień 2013, 17:03   

Marcin dobrze mówi
Maszyna w tym przypadku musi być lekka, niezbyt duża i łatwa do transportowania,
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 27 Wrzesień 2013, 17:15   

A ile chcesz wydać na kosiarkę?
 
andrre 

Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 10
Wysłany: 27 Wrzesień 2013, 18:32   

2000-2500 zł
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Wrzesień 2013, 17:44   

Kupujesz małą przyczepkę. Tylną otwieraną burtę przerabiasz podwyższając ją ok trzech razy. W ten sposób po jej otwarciu masz wygodny zjazd z przyczepki. Na bocznej burcie umieszczasz wieszak na trymer, edger, oraz dmuchawę. Z przodu przyczepki robisz rodzaj skrzynki na resztę narzędzi, wygląda ona w ten sposób, że przylega ona do przedniej burty i jest na całą szerokość przedniej burty, otwierana do góry. Najprostszym rozwiązaniem na przyrząd do cięcia żywopłotów jest kupienie samego elementu tnącego i stosowanie go zamiennie z głowicą podkaszarki (wykręcasz jedno , przykręcasz drugie).
W kosiarce "na usługi" najważniejszy jest silnik - nie hobby, tylko commercial. Tyle.
  
 
andrre 

Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 10
Wysłany: 29 Wrzesień 2013, 18:00   

dzięki za kolejne sugestie. Z tą przyczepką to dobry pomysł zważywszy, że i tak musiał bym ją ciągać za sobą aby mieć gdzie usypywać trawę.
Innym rozwiązaniem jest zakup jakiegoś taniego dostawczaka.

A jeśli chodzi o strzyżarkę, to myślałem o spalinowej. Nie widziałem jeszcze jak pracuje nóż strzyżarki w miejscu głowicy kosy spalinowej. A jak z poręcznością takiego zastawu?
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Wrzesień 2013, 04:07   

Z poręcznością - średnio, zbyt długa rura. Podałem Ci wersję oszczędnościową, taką - na start. W pełni profesjonalne wyposażenie to zupełnie inna bajka. Ale koszt to już wtedy ok. 20-tu kilku tysięcy zł.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Wrzesień 2013, 08:11   

A ja polecę Ariensa LM21SW.
1. Bardzo mocna maszyna - jak samochodem nie najedziesz to nic jej się nie stanie przez lata.
2. Wygodna do prowadzenia/pracy - skrętne kółka, dyferencjał, regulacja prędkości - maszynę prowadzi się jedną ręką wokół drzewek.
3. Napęd disc-o-matic - dużo prostszy, mniej awaryjny, tańszy podczas naprawy
Ta maszyna jest idealna do usług. Problem jeden, o czym pisał Marcin, waga ma znaczenie przy wkładaniu i wyciąganiu z samochodu. Ariens jest ciężki ale ciężar to niezawodność!
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Dagonet
[Usunięty]

Wysłany: 18 Październik 2013, 14:54   

A jaka cena takiego Ariensa, tak żeby nie przepłacić?
 
andrre 

Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 10
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 13:57   

Trochę odświeżę temat. Otóż wstrzymywałem się z zakupem kosiarki ponieważ jednocześnie ubiegałem się z Urzędu Pracy o dotację na założenie działalności związanej z utrzymaniem terenów zielonych. Ku mojemu zdziwieniu dzisiaj zadzwoniła do mnie Pani z urzędu i zaprosiła na podpisanie umowy. Taki miły prezent mikołajkowy ;-)

W związku z tym temat jakby trzeba zacząć na nowo, gdyż w sumie na sprzęt mam do wydania 11 tys zł w tym 2700 zł na samą kosiarkę. W promieniu 30 km mam serwis i sprzedaż takich marek jak: Shtil, Husqwarna.

Jak byście mieli zakupić: kosiarkę, kosę spalinową, piłę łańcuchową, wertykulator elektryczny i nożyce spalinowe, to do którego producenta byście się wybrali.

Chyba wziął bym wszystko u jednego, bo po pierwsze dali by mi większy rabat przy takim zakupie, a po drugie serwis też jest istotny.

Jakieś propozycje?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 6 Grudzień 2013, 17:43   

Stihl!

Nożyce do żywopłotu ma najlepsze na rynku. Kosę jak dobry model wybierzesz też będziesz tylko paliwo lał i żyłkę wymieniał.
Kosiarki z Vikinga tylko u autoryzowanych dealerów Stihla. Wertykulator raczej weź porządny, elektryczny może się na usługach nie sprawdzić. Z tańszych ale porządnych to też Vikinga. Z profesjonalnych to Billy Goat, Agrinova, Pubert, ale to już koszt powyżej 4 tyś.

Dwóch moich klientów robi usługi wertykulatorami Stiga SVP 40B. Pomimo, że nie jest to sprzęt profesjonalny, sprawdza się doskonale. Na pewno nie ma takiej żywotności jak BG, A. czy P. jednak klienci sobie bardzo ten model chwalą. przede wszystkim ze względu na system wahliwych noży.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Grudzień 2013, 08:37   

Kosiarkę już Ci poleciłem moją - nada się idealnie. Co do pozostałych rzeczy to tak jak mówi Marcin powyżej.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
andrre 

Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 10
Wysłany: 15 Grudzień 2013, 21:30   

a kosiarki al-ko? Co o nich sądzicie?
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 10:12   

Do ogrodu ok, dalej to już ostrożnie.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 18:14   

Ostatnio dużo osób brało LC48v od husqvarny do pielęgnacji terenów.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum