Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Użytkowanie] Zmiana oleju SAE 30 na SAE 10W-30
Autor Wiadomość
zbynio1313 

Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: 22 Maj 2016, 14:07   [Użytkowanie] Zmiana oleju SAE 30 na SAE 10W-30

Witam serdecznie.
Mam pytanie odnośnie zmiany oleju na inny w kosiarce. Po zakupie kosiarki OLEO-MAC GV 53 TK wraz z nią dostaliśmy olej Stiga SAE 30. Oczywiście to nasza pierwsza spalinówka. Także olej ten wlałem, ale później doczytałem się że jest on słaby itd. że lepiej dla silnika używać SAE 10w-30 i w instrukcji producent radzi do silnika Emak K800 olej : Oleo-mac 4T SAE 10W-30 czego nie wiedziałem na początku.
Kosiarka ma przepracowane około 2,5 godz. ale myślę już o tym czy jak niedługo będzie się zmieniać olej czy można go zastąpić innym tzn tym 10w-30 czy nie można mieszać?
A każdy prawie twierdzi co innego. Moze jak olej spuszczę to trzeba go tym drugim jeszcze przelać i dalej spuścić aż zostanie ten właściwy.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 22 Maj 2016, 15:17   

Spokojnie możesz wlać ten 10w30 bez żadnego płukania.
  
 
zbynio1313 

Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: 22 Maj 2016, 17:08   

Dziękuję za odpowiedź. Wypytuje tak bo już mnie straszono, że oleju mineralnego nie można mieszać z syntetycznym itd. Że silnik długo nie po działa, że reakcja może zajść.
Namieszali mi że weź tu bądź mądry.
A ma to duże znaczenie teraz jak kupię dedykowany olej Oleo-mac 4T SAE 10W-30 do tej kosiarki czy innej firmy też można taki sam. W instrukcji silnika Emak k800 polecają olej Ole-mac.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 22 Maj 2016, 18:32   

Oleje te są mieszalne wbrew temu co ci powiedzieli. Możesz równie dobrze zalać kosiarkę 10w40, nawet jest lepszy od 10w30 bo lepiej chroni silnik w wyższych temperaturach, a te w ostatnich latach zdarzają się bardzo często.
Ja osobiście używam syntetyka 5w50.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum