Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wlałem benzynę do wlewu oleju! POMOCY!
Autor Wiadomość
106049 

Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 1
Wysłany: 10 Lipiec 2009, 18:19   Wlałem benzynę do wlewu oleju! POMOCY!

Witam,

Mam problem, miałem dziś skosić trawę wujowi, który ma kosiarkę na bezynę. Rzecz w tym że benzyna się skończyła a ja zamiast wlać ją do poprawnego otworu to zrobiłem to do otworu z olejem :/ Nie zwróciłem uwagi, zorientowałem się dopiero po zauważeniu że kosiarka ma drugi wlew. I teraz pytanie co z tym zrobić? Nawet nie próbowałem jej odpalić, bo nie mam pojęcia czy nie będzie samozapłonu. Co polecacie zrobić z tym fantem? Jest jakaś szansa żeby kosiarka działała? Czy trzeba teraz się tej benzyny jakoś pozbyć? Proszę o szybkie podpowiedzi.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 10 Lipiec 2009, 19:11   

Witam, co zrobić ? odkręcić korek spustowy oleju i opróżnić maszynę z niepotrzebnego płynu.Zalać świeżym olejem, odpalić i po niedługiej pracy powtórzyć czynność związana z opróżnieniem silnika z oleju. Następnie zalać jeszcze raz świeżym olejem i można przystąpić do koszenia trawnika. :lol: Niestety, za błędy trzeba płacić.
_________________
Henry58
Ostatnio zmieniony przez Henry58 10 Lipiec 2009, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
avlimoney 
na razie póki co

Imię: ROBERT
Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: 22 Październik 2016, 17:10   

witam serdecznie wszystkich użytkowników forum,
A co jeśli została wlana benzyna do oleju i była próba odpalenia i jakiś czas silnik pracował w ten sposób? ..
Poza tym, jeśli już wyczyszczę i przepalę to jakieś trwałe uszkodzenia będą czy można wrócić do punktu 0 ? .. :)
Pozdrawiam i życzę zawsze eleganckiej trawki! :p
 
cudny90 

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 9
Wysłany: 25 Październik 2016, 20:08   

avlimoney, Zależy co to znaczy "jakiś czas". Na pewno im dłużej, tym większe spustoszenia ta benzyna zrobiła w silniku. Im więcej razy przepłukasz świeżym olejem, tym lepiej. Jeśli są jakieś zmiany, to na pewno nieodwracalne. Jeśli silnik działa, to ze świeżym olejem podziała, ale ile, tego nie wiadomo.
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 25 Listopad 2016, 12:11   

Witam, miałem podobny problem dostałem kosiarkę i benzyna była zalana pod sam korek razem z olejem.... po wylaniu mieszaniny i zalaniu świeżym olejem kosiarka pracowała jak nowa.

Pozdrawiam
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 18 Grudzień 2016, 22:11   

W takich wypadkach to niezwłocznie potrzeba wylać ten olej z paliwem, zalać nowy tani olej do kosiarek dać silnikowi pochodzić z 15min następnie wymienić ponownie olej.
Jeśli nie będzie się nic działo tzn że jest OK a jak będzi kopcił itp tzn że silnik został uszkodzony.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum