Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Zestaw mulczujący do Castel Garden
Autor Wiadomość
Rivam 

Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 26 Maj 2010, 13:42   Zestaw mulczujący do Castel Garden

Witam,
kupiłem ostatnio kosiarkę spalinową Castel Garden TDL 534 TR H z silnikiem Honda GCV 160. Mam parę pytań do znawców tematu. :) Bardzo mi zależy na korzystaniu z funkcji mulczowania trawy.


1) Gdzie w ogóle można kupić taki zestaw do mulczowania?
Pytałem tu w okolicznych sklepach w Białymstoku, to coś mówili, że to trzeba się orientować w centrali, a że nie wiedzą itp. Można gdzieś przez Internet zamówić?
2) Co wchodzi w skład tego zestawu do mulczowania? Tylko specjalna wkładka czy też trzeba
kupować oddzielny nóż?
3) Jaki jest koszt tego zestawu?

I jeszcze jedno pytanie.
W instrukcji kosarki jest pokazana taka śruba na tyle kosiarki. Nie wiem do czego ona jest, bo instrukcja jest obrazkowa i raczej lakoniczna. Jest tylko tam napisane "6mm". Do czego to jest? Do ustawiania napędu? Mam pilnować, żeby było zawsze te 6mm?
_________________
Castel Garden TDL 534 TR H (silnik Honda GCV 160) ;-)
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2010, 19:39   Re: Zestaw mulczujący do Castel Garden

Rivam napisał/a:



I jeszcze jedno pytanie.
W instrukcji kosarki jest pokazana taka śruba na tyle kosiarki. Nie wiem do czego ona jest, bo instrukcja jest obrazkowa i raczej lakoniczna. Jest tylko tam napisane "6mm". Do czego to jest? Do ustawiania napędu? Mam pilnować, żeby było zawsze te 6mm?
[url=http://img339.images....th.jpg]Obrazek[/URL]


Tak ta śruba to jest do regulacji naciągu paska napędu. Ale muszę ostrzec żę w Castel Garden przekładna napędowa do której jest zachgaczony bolec który wychodzi z tyłu z obudowy jest plastikowa i "lubi" pęknąć przy próbie naciągnięcia.
Więc jeżeli jest pasek już wyciągnięty to lepiej nie próbować naciagać go tylko wymienić.
 
Rivam 

Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 27 Maj 2010, 19:25   

OK, dzięki za info!
A może ktoś mi jeszcze powie gdzie można kupić ten zestaw mulczujący?
_________________
Castel Garden TDL 534 TR H (silnik Honda GCV 160) ;-)
 
michal.555 

Wiek: 42
Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: 28 Maj 2010, 12:36   

Witam,

Posiadam podobną kosiarkę Castel garden XS 55 MHS z tym samym silnikiem. Kosiarka posiadała w komplecie zestaw mulczujący na który składa się jedynie plastikowa wkładka. Nie wiem czy do mulczowania nie trzeba specjalnego noża - ale to tylko przypuszczenie.

Jeżeli chodzi o zakup to myślę, że najlepiej zadzwonić do któregoś z serwisów na stronie CG.
W pierwszych wynikach na google po wpisaniu "castelgarden + nóż" wyskakuje kilka sklepów które wydają się posiadać duży asortyment części do tej kosiarki - zawsze można tam zadzwonić.

Tak na marginesie to wczoraj dopiero rozpocząłem sezon i z racji dość wysokiej trawy kosiłem bez koszem z wyrzutem tylnim jednak otwór zapychał się trawą może była zbyt wilgotna - nie wiem tak czy inaczej trochę się zmartwiłem. Próbowałem bardziej otworzyć klapkę podpierając kijkiem, co pomogło jednak nie do końca
 
Rivam 

Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 28 Maj 2010, 14:46   

Ja też ostatnio kosiłem bez kosza, ale suchą trawę i szło OK. Może Ci się zapychała właśnie przez wilgoć.
Pisałem w sprawie tej wkładki do mielenia, ale już z jednego sklepu mi odpisali, że nie mają czegoś takiego... Poczekam co powiedzą inne.
_________________
Castel Garden TDL 534 TR H (silnik Honda GCV 160) ;-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum