Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek z ograniczonym budżetem
Autor Wiadomość
rafael 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 21 Lipiec 2017, 18:37   Traktorek z ograniczonym budżetem

Witam.
Chciałbym kupić używany traktorek. Mam niedużo pieniędzy bo ok. 3k zł. Nie oczekuję cudów i fajerwerków, wiem że to nie będzie najnowszy sprzęt. Kosiarki pchane odpadają, mam zbyt duży obszar żeby się bawić w takie rozwiązania. Proszę nie piszcie "dołóż 2 tysiące i kup coś porządnego", proszę Was o pomoc. Powiedzcie co w tej cenie kategorycznie byście odradzali. Mam na oku w mojej okolicy kilka sztuk w rozsądnym stanie, m.in.:
1. ALKO CONCORD Briggs&Stratton 13,5KM
2. YARD-MAN HN K HYDRO Kawasaki 22 KM
3. MTD Briggs&Stratton 13,5 KM
4. Honda model 2114t Briggs&Stratton 12KM
5. SIMPLICITY REGENT 14 HYDRO, USA, BRIGGS & STRATTON 14KM
5. Masa innych MTD.

Najlepiej wygląda Yard-Man, ma hydrostatyczną skrzynię, dużą moc aż 22KM, dosyć zadbany, rocznik 2008. Ale czy cena 3500 zł nie jest zbyt niska?
Zaraz potem nieźle wygląda ALKO.

Który zdecydowanie nie? Jeśli zechcecie mogę podesłać linki do zdjęć, ale nie wiem czy mogę (ze względu na regulamin, jakby co piszcie).

Pozdrawiam
  
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 00:22   

Napisz dokładnie jaki ten Twoj teren jest(wielkość,gestosc trawy itd)inaczej nic nie pomoge
 
rafael 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 01:01   

Do koszenia jest około 40 arów. Teren jest zróżnicowany, jest równo, ale też jest pochyło, są wzniesienia. Trawa pół na pół - gęsta umiarkowanie lub rzadka. Ziemia głównie twarda, nie spulchniona. Wyjątek stanowi ok. 8 arów miękkiej ziemi oranej traktorem rok temu pod sadzenie drzew. Tam też rośnie zamiast trawy zielsko (komosa, mniszek itp.), koszone regularnie, więc bardzo niskie to zawsze jest. Trochę jest manewrowania.
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 08:51   

honda nigdy nie montowała silników briggsa do swoich maszyn
 
rafael 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 10:11   

To jest ta Honda https://www.olx.pl/oferta...28-IDmr0sG.html
Szczerze powiedziawszy tak średnio sie prezentuje na tle pozostałych, ale skoro jest markowa postanowiłem o niej wspomnieć.
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 12:48   

sam nie wiem co Ci polecić.Generalnie 40 ar to nie jest malo,tym bardziej,że trawę masz też gestą.Kupowanie badziewia nie ma sensu,bo wystarczy,że wjedziesz w większą trawę(czasem nie da się kosić regularnie jak jest ciągle deszcz).Jesienią trawa zawsze jest mokra,więc wszystko będzie się zapychać.Wiem co napisales w poście,żeby nie pisać że lepiej dolozyć,ale niestety taka jest prawda.
Sam mialem sprzet o wartości ok.3 tys.(15,5hp i ogolnie bylem mega niezadowolony z niego).Czasami mialem wrażenie,że szybciej skosilbym kosą spalinową.Wedlug mnie lepszym rozwiązaniem byloby zamowić tanią kosę z alibaby prosto z Chin(naprawdę warto poszukać,bo ceny są niskie) i dozbierać kilka tysięcy do lepszego sprzętu.Polecam Ci traktorki TORO,ponieważ są znacznie tańsze od husqvarny(jesli chodzi o olx,allegro),a wg mnie są bez porownania lepsze.Powinieneś kupić coś za ok.5-6tys.zl z silnikiem dwucylindrowym 18-20HP najlepiej z wyrzutem bocznym.To jest lepsze rozwiazanie,bo wyrzut boczny nie zapycha się w przeciwienstwie do wyrzutu tylnego.
 
rafael 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 13:25   

Generalnie raczej bez przerwy 2 tygodnie nie będzie padać, a mniej więcej co tyle koszę. I ogólnie może powiem inaczej - mam 40 arów plus minus. Możliwe, że wychodzi na czysto 30 lub mniej. Otóż nie mam działki o jakimś kształcie i koszę całą całkowicie. Stoi dom, garaż, dużo tunelów foliowych. Trawa zawsze jest niska, ponieważ mam także kosiarkę pchaną i kosę spalinową. Jeśli coś się zakrzaczy bardzo mocno to kosą jest wykaszane, a potem jest regularnie koszone np. pchaną. Właśnie teraz pchaną chce zastąpić traktorkiem. Tak dokładnie wygląda trawa http://imgur.com/a/zI0DO
Myślę że coś powyżej 15KM powinno dawać radę. Z tych wymienionych przezemnie kosiarek coś się wyróżnia czy wszystko jest podobne siebie? Ten yard man ma aż 22 KM silnik.
  
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 13:34   

Wg mnei nie ma kupować czegokolwiek tylko lepiej od razu zainwestować w lepszy sprzęt.Kupisz coś powiedzmy za 3tys.zl i zobaczysz,że nie bedziesz zadowolony(czasem bedzie to niska wydajnosc,problemy z paskiem innym razem powazniejsze awarie).Ja mysle tak:znajdz sobie kilku klientow u ktorych przez rok bedziesz regularnie kosil trawe kosą spalinową,zarobisz kilka tysiecy i kupisz dobry trakorek.Potem możesz dodatkowo oferować ludziom koszenie trawy traktorkiem i sprzet bedzie robil sam na siebie. Z traktorkiem za 3tys beda tylko problemy,na uslugi sie nie nadaje i potem nawet bedzie problem go sprzedac jakbys chcial kupic lepszy sprzet.Zrobisz jak uważasz,ale ja mam pewne doświadczenie z takim sprzetem i wiem co mowie.Do tego na rynku jest mnostwo handlarzy,ktorzy od dawna handluja tym samym sprzetem od 10 lat za te same pieniadze.

Ostatnio widzialem husqvarne za ponad 3 tys.zl z niezlymi parametrami(wyjatkowo tania).Moge podeslac link jak bedziesz chcial,ale watpie ze cos z tego traktorka bedzie dobrego
 
rafael 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 13:40   

Powiem szczerze, że się już nastawiłem na kupno, ale co raz bardziej mam nad teraz tym wątpliwości. Cóż, możesz podesłać linka, zobaczę.
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 13:41   

z tego co widzę to nie potrzebujesz rewelacyjengo sprzetu,bo trawa wcale nie jest gesta.Jednak bardzo zastanowilbym sie nad zakupem takiego traktorka,z racji tego ,że samo czyszczenie kosiska, naprawy zajma ci duzo czasu rocznie.Lepiej dolozyc do lepszego sprzetu albo zakupic zwykla kosiarkę,ale profesjonalną.Popatrz na marke sabo (oferuje ona sprzet z dodatkowym wentylatorem ktory wyrzuca trawe).Poza tym te kosiarki szybciej jezdza niż takie zwykle marketowki,spokojnie można kosić na calej szerokosci z racji tego,że trawa jest zbierana doskonale.Za ponad 2 tys kupisz juz niezly uzywany egzemplarz z jakas wiekszą szerokoscia koszenia,ktory posluzy Ci lata i może ewentualnie zapracować na porządny traktorek. Uwierz,że to bedzie lepszy wybor niż zakup traktorka.Traktorkiem niekoniecznie skosisz szybciej niz taka kosiarka(np z szer 70cm) i mniej czasu bedziesz poswiecal na jej konserwacje itd.

Możesz nawet oferować wynajem takiej kosiarki i jak dodatkowo będziesz jezdzil na uslugi to w ciagu roku sie zwroci.
  
 
Arek14 
Arek

Imię: Arek
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 11
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 22:50   

Ja mam traktorek, który kupiłem za 3,5k - z koszem i silnikiem 13hp. Doinwestowałem w niego ok 1,5k i mam niezawodny sprzęt, który służy mi już kilka lat
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 22 Lipiec 2017, 23:35   

Mogę z ciekawości spytać jaki?Jaki teren kosisz(podworko przy domu czy sad z wieksza trawa)
 
Arek14 
Arek

Imię: Arek
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 11
Wysłany: 23 Lipiec 2017, 11:39   

CastelGarden tc92, koszę ok.20a trawnika co tydzień, połowa jest dosyć gesta bo byla niedawno zakładana, dodatkowo czasami koszę na zlecenie
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 23 Lipiec 2017, 13:17   

Mogę spytac jak jest z klientami/ilu ich jest mniej wiecej w ciagu sezonu/czy sa stali klienci i w jak dużej miejscowości mieszkasz?
 
Arek14 
Arek

Imię: Arek
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 11
Wysłany: 23 Lipiec 2017, 21:36   

Najczęściej kilku klientów w ciągu sezonu, czasami też kosiłem boisko, bo kupili tam szajs i większość czasu spędza on w serwisie. Mieszkam w małej miejscowości.
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 23 Lipiec 2017, 21:48   

Dobre i to,zawsze możesz kupić lepszy sprzęt różnego rodzaju i rozleklamować się.Wydasz powiedzmy 20 tysiecy,ale po kilku latach bedziesz juz wychodzil na plus
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum