Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór traktorka z blokadą tylnego mostu
Autor Wiadomość
atlantor 

Imię: Wojtek
Dołączył: 29 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 29 Kwiecień 2017, 10:48   Wybór traktorka z blokadą tylnego mostu

Witam,

Stoję przed wyborem traktorka. Przeglądałem forum jednak nie mogę znaleźć informacji odnośnie moich wymagań.

Posiadam około 50 arów trawnika do wykoszenia, teren trudny (prawie Bieszczady). Działka w 80% jest lekko pochyła jednak mam również kawałek dość trudnego terenu o większym nachyleniu.

Z tego co się udało mi zorientować to potrzebuje kosiarki która będzie spełniać poniższe parametry :
- pojemność minimum 500 cm3
- moc od 18-20 KM w górę
- blokada tylnego mostu (tu jest problem bo praktycznie nie mogę znaleźć takiego modelu)
- wyrzut boczny/ mulczer (ewentualnie opcja dokupienia)
- pompa oleju z filtrem
- silnik z tego co wiem to dobry jest Kohler, B&S, Honda
- do wydania około 12 tyś. PLN
- nowy/używany nie upieram się, byle był bezawaryjny

Zauważyłem, że na rynku jest sporo fajnych Husqvarn jednak praktycznie żaden model nie ma blokady.
Niektórzy sprzedawcy nawet nie wiedzą czy mają czy nie mają ... (usłyszałem żebym przyjechał i sam sprawdził)

Będę wdzięczny za pomoc.
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 29 Kwiecień 2017, 17:45   

W tej cenie nowego traktorka z blokadą tylnego mostu raczej nie znajdziesz. Ale jeżeli teren masz naprawdę trudny pomyśl nad maszyną z napędem na 4 koła np. HUSQVARNA R 214T AWD na pewno sprawdzi się to lepiej niż sama blokada tylnego mostu.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Kwiecień 2017, 03:09   

Traktorki-kosiarki raczej blokady mostu nie posiadają .Cena HUSQVARNy R 214T AWD ,przy silniku ok. 17.5 KM, zaledwie 94cm. szerokości koszenia i nie fabrycznym deck'u jest za wysoka . Powiniene rozważyc zakup Zero-turn .
W Twoim przypadku może to być nawet MTD. , czy jakiś inny Club-Cadet . Silnik minimum 20KM. ,przy szerokości koszenia 127 cm.(50 cali) Każda kosiarka zero-turn daje ci napęd na oba tylne koła bez mech. różnicowego , a obniżony środek ciężkości sprzyja koszeniu ter. górzystych.
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 30 Kwiecień 2017, 10:58   

Czasem jak czytam wypowiedzi "specjalistów" na tym forum to się muszę mocno krzesła trzymać żeby przypadkiem z niego nie spaść :lol:
R214T AWD ma silnik intek 7220, który według google ma około 22KM. Deck jest w zestawie...
https://www.youtube.com/watch?v=vPH2Df9uV0I (może w innym języku, ale pokazane jest rider się "wspina")

Traktor, który nie posiada dosłownie blokady mostu, ale kontrole trakcji to np. Simplicity Broadmoor

Co do zero-turn pomysł niezły(ale na pewno nie firmy MTD :lol: ) choć moim zdaniem napęd na 4 koła spisywałby się lepiej, posiadam swojego HQV PF 21 AWD, i testowałem go w każdych warunkach także wiem co mówię ;) Zimą do odśnieżania pługiem nawet łańcuchów nie zakładam :mrgreen:
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Kwiecień 2017, 17:51   

Nie napisałem , że nie ma decka w zestawie, napisałem , że jest nie fabryczny..Oficjalna strona Husqvarny podaje moc silnika 9.6 KW., limitowana seria ma 12.8KW. - ale w dalszym ciągu nie jest to 22KM.
  
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 1 Maj 2017, 08:54   

Na stronie hqv są pewnie uchybienia. Intek 7220 według producenta moc max. ma na poziomie 22KM natomiast na stronie hqv podają 12.8kW przy 2600obr/min. Patrząc na moc podawana przez producentów żaden zero turn nie posiada podanych przez Ciebie 20KM. Chyba ze ten za 60k.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Maj 2017, 22:32   

Czyli podsumujmy:
oficjalna strona hqv, dostępne strony polsko i obcojęzyczne podają od 12 , do 12.8 KW. Co daje w porywach 17.5KM.) Stronka umieszczona przez ciebie pokazuje sprzęt z czerwonym silniczkiem, który w żaden sposób nie jest intekiem7220,i jedynie Ty twierdzisz ......- to co twierdzisz..
Po Twoich postach wydaje sie ,że jesteś osobą w jakis sposób powiązaną (może zawodowo) z Husqvarną - to nic złego i nic mi do tego .To całkiem niezły, marketowy ,sprzęt dla szeroko pojętego klienta, może, jedynie, trochę za drogi. Jednak do misji jesteś nie przygotowany Nie twierdzę , że inteka 7220 w tym sprzęcie być nie może ( w końcu to popularny i bardzo dobry silnik-również tani ) W tym przypadku ,już dawno, powinieneś podać adres sprzedawcy . A TY CO ? Nic .... A to nie tak .....trzeba .Ktoś zaprzecza , mówi nie ma- ,powinieneś reagować od razu ...sruu.
Np. " Zamiechów dolny , ulica Kolejowa dom z czerwonym dachem , 3 razy pukać w niebieskie drzwi garażu ..."-a ty nic... Podaj adres sprzedawcy HUSQVARNy R 214T AWD z silnikiem B&S INTEK 7220 .
Co do zero turnów , to nasz rynek jest jeszcze nieoswojony z tą konstrukcją . Zapewniam cię ,że wcześniej ,czy pużniej każdy szanujący się usługodawca trawę będzie kosił tego typu sprzętem .Szerokość koszenia 48 cali i silnik minimum 20 KM. to standard . I w takiej właśnie" konfiguracji " robionę są zeroturny ,również te "marketowe"
Łącze wyrazy szacunku
trzymaj się....






-krzesła...
  
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Maj 2017, 22:51   

-gwoli ścisłości -17.5 KM. ,dla sprzętu o szerokości koszenia 94cm. (37 cali) - jest w zupełności wystarczający .
Konstrukcja z takim' zadęciem deasingowym' powinna mieć co najmniej 50 cali (127cm.) - i wtedy silnik ,lekko, pow.20KM.
-Również ilość noży dla 94cm.-powinna wynosić - 2 ..
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 1 Maj 2017, 23:42   

Po pierwsze Twój ból dupy wylewa się na wszystkie strony, używaj opcji edytuj forumkowy "specjalisto"
Marketowym sprzętem możesz nazywać swoje MTD, chyba że wchodząc do castoramy udajesz że nie widzisz :lol:
Co do zero-turnów hqv weszła z tym na rynek dobre kilka lat wtecz, firmy sprzęt używały i jakoś super sukcesów to nie odniosło także kolejna teoria błędna. Haos w wypowiedzi, w głowie się gotuje i co dalej? trafiony zatopiony? :lol:
A co do silnika jestem w stanie napisać do hqv polska o zdjęcie jednostki napędowej rzeczonego ridera. Polecam powiększanie e-penisa manipulując dalej ludzi swoimi pseudo-specjalistycznymi wypowiedziami. Pozdrawiam
I tak btw. bawi mnie sposób w jaki dilerzy niszowego sprzętu ogrodniczego starają się zdobyć klientele marketingowymi bataliami w internecie :lol:
  
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Maj 2017, 02:13   

Nie jestem dilerem ,jestem zarobkowym kosiarzem trawy.
Kolego ,jesteś niegrzeczny ( nieproporcjonalnie do treści mojego posta ) i nie potrzebnie aż tak się unosisz.
Po prostu podaj adres firmy , która sprzedaje ten model sprzętu z takim silnikiem.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum