Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Problem] Kosiarka spalinowa nie zbiera całej trawy do kosza
Autor Wiadomość
murano 

Imię: Kasia
Dołączyła: 19 Maj 2017
Posty: 2
  Wysłany: 19 Maj 2017, 12:03   [Problem] Kosiarka spalinowa nie zbiera całej trawy do kosza

Witam,

W 2016 kupiłam kosiarkę Performance Power 625E, silnik B&S z tylnym koszem.
W zeszłym roku dawała radę (pięknie zbierała skoszona trawę), w tym roku pierwsze koszenie też poszło jeszcze dobrze, natomiast drugie (po 10 dniach po pierwszym) i trzecie (wykonane tydzień po drugim) to już tragedia.
Kosiarka zostawia bardzo dużo trawy i nie zbiera jej do kosza, zostaje grabienie :(, co przy działce 1300 m2 jestd bardzo uciążliwe.

Trawnik założony w czerwcu ubiegłego roku, w 2016 był mizerny. W tym roku nieco się już zagęścił, a do tego podsypany dawką wiosennego nawozu i trawa jest soczysta.

Załączam zdjęcia noża, bo czytałam, że to one powodują problemy ze zbieraniem trawy.
Z tego, co czytałam i pooglądałam w google to jest to nóż zbierający (czyli odpowiedni)

Kosiarka jest jeszcze na gwarancji, ale wolne podpytać Was tutaj, bo boję się, że gdy oddam ją, to mi ja przetrzymają zbyt długo, a mnie trawa zarośnie :/

Będę wdzięczna za każde sugestie.

nóż 2 90.jpg
Plik ściągnięto 223 raz(y) 1,72 MB

nóz.jpg
Plik ściągnięto 193 raz(y) 1,95 MB

  
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 19 Maj 2017, 12:57   

Trudno powiedzieć, dlaczego nóż stracił nagle zdolność koszenia i wrzucania trawy do kosza. Z moich doświadczeń wynika, że dla tego typu noża istotna jest wilgotność i gęstość trawy.

Twój nóż należy zaliczyć do kategorii co najwyżej uniwersalnych ze wskazaniem na większe możliwości jako nóż rozdrabniający (mulczujący). Świadczy o tym faliste ostrze i niewielki odrzutnik.

Nóż typowy do wrzucania trawy do kosza jest pokazany tutaj . Taki nóż ma proste ostrze i duże łopaty.

Do Twojej kosiarki jest nóż alternatywny, pokazany tutaj .
_________________
widzę Chorągwicę
 
murano 

Imię: Kasia
Dołączyła: 19 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: 19 Maj 2017, 13:22   

Chyba jego uniwersalność dała znak o sobie przy gestszej trawie :/ bo w zeszlym roku była licha o jakoś szło koszenie. Oby to tylko kwestia noża.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum