Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Zepsuta kosiarka B&S 3,5 KM
Autor Wiadomość
Damianos_17 

Wiek: 37
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: inąd
Wysłany: 7 Sierpień 2008, 13:52   Zepsuta kosiarka B&S 3,5 KM

Witam
Kupiłem ostatnio na allegro używaną kosiarkę Prescott z silnikiem B&S 3,5 KM. Kosiarkę uzupełniłem olejem 0,6 l zgodnie z zaleceniem sprzedawcy i paliwem 95 PB. Wszystko było dobrze do pewnego momentu, kiedy to z kosiarki zaczął się wydobywać stukot nie do wytrzymania i kosiarka po chwili zgasła. Kosiarki użyłem tylko 3 razy i za 4 razem to się właśnie stało. Kosiarka przepracowała nie dłużej niż 10 h, ale to jest naprawdę maximum. Rzeczywiście, to ok 8 h. Odesłałem ją do sprzedawcy, ten ją rozebrał i napisał takiego meila.


"Witam!
Silnik rozebrałem i mam pytanie jak Pan wytłumaczy to,że tuleja cylindra
w kosiarcejest całkowicie zatarta co w normalnych warunkach
eksploatacyjnych tzn. przy normalnym stanie oleju w silniku nie jest
możliwe.Skutkiem tego,że złapało tłok urwał się korbowód.W tym stanie
silnik nadaje się tylko na złom.Prosze napisać co mam dalej robić.
pozdrawiam"

Kosiarka była eksploatowana w normalnych warunkach tzn. teren równy, brak korzeni.
Bardzo proszę o POMOC !. Jak to możliwe, że w ciągu tych 8 - 10 h kosiarka pobrała 0,6 l oleju ?. Jeżeli tutaj na forum Panowie fachowcy podają, że olej powinno się zmieniać uzywanej kosiarce co 25 h pracy kosiarki. Jestem w ogromnej kropce. Nie wiem co robić :cry: . Jak tu teraz dojść do porozumienia ze sprzedawcą, który będzie utrzymywał, że w kosiarce było zbyt mało oleju ? Czuję się bezradny... wszystko opisałem ze szczegółami. Poradzi ktoś ?


EDIT: Kosiarka chyba nie powinna aż tyle i w tak szybkim czasie pobrać oleju ? Prawda ?
Ostatnio zmieniony przez Damianos_17 7 Sierpień 2008, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 7 Sierpień 2008, 18:52   

Witam, coś mi tu"śmierdzi". Kupiłeś używaną kosiarkę na allegro i co, zatarła się pękł korbowód. Moim skromnym zdaniem facet sprzedał Ci maszynę która była już mocno wyeksploatowana. krótko mówiąc nabił Cię w butelkę. :!:
_________________
Henry58
 
Michał76 

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: mazowsze
Wysłany: 12 Sierpień 2008, 21:54   

Powiem tak to typowa sprawa jakich setki tak samo się dzieje z kosiarkami kupowanymi na różnego rodzaju giełdach. - sprzedają je zwykli oszuści którym zależy tylko na przerzucaniu złomu
w twoim przypadku jeżeli minęło już 10 dni bo tyle czasu jest na ewentualny zwrot towaru zakupionego w internecie
pozostaje Ci tylko zgłosić to na policję ze szczegółami opisać transakcę musisz mieć dowód transakcji stronę z allegro i ekspertyzę serwisu kosiarkowego najlepiej jakiegoś autoryzowanego
przed zgłoszeniem na policję skontaktuj sie z osobą która Ci sprzedała i powiedz jej że jak nie odda Ci kasy to zglaszasz to na policję w 50 % już skutkuje groźba
Miałem taką sytuację z radiem samochodowym po jednym telefonie Policjanta do oszusta miałem pieniądze na koncie
W przypadku dodatkowych pytań wyślij mi maila na PW z nr telefonu do siebie
moze uda mi się Ci pomóc
 
bboyprezes 
Szlachetny ziomek

Imię: Kamil
Wiek: 36
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 26 Maj 2014, 20:38   

Założyłem konto, żeby też napisać co nie co na ten temat.
Kupiliśmy kosiarkę, nówka za ok. 620 zł. Ze sklepu przysłali kosiarkę najpierw bez klinu do mulczowania(co było w ofercie) i przez 20 dni nie potrafili sprawy załatwić. W dwa dni dowiedziałem się, że producent miał błąd w katalogu, że dają ten klin z kosiarką. Ale to jeszcze ujdzie.
Najgorsze, że do kosiarki dorzucili olej. Olej, który jest do sprzętu typu piła mechaniczna a nie kosiarka jak się okazało w serwisie. Po 2 h pracy silnik zatarty i do wymiany.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 26 Maj 2014, 20:46   

bboyprezes napisał/a:

Kupiliśmy kosiarkę, nówka za ok. 620 zł. Ze sklepu przysłali kosiarkę najpierw bez klinu do
Najgorsze, że do kosiarki dorzucili olej. Olej, który jest do sprzętu typu piła mechaniczna a nie kosiarka jak się okazało w serwisie. Po 2 h pracy silnik zatarty i do wymiany.


Co za kosiarkę kupiłeś za 620zł? odpowiem przysłowiem bez złośliwości zainwestowałeś pan w gówno więc masz pan gówno co do tego oleju no to jest twoja wina trzeba czytać co wlewasz jak by ci olej czerwony do dwusuwów stihla dali też byś wlał? niestety kolego przez swoją niewiedzę tylko załatwiłeś swoją kosiarkę więc nie miej do nikogo pretensji.
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 26 Maj 2014, 21:42   

No i nie omieszkaj "pochwalić się" gdzie kupiłeś tą kosiarkę - poznajmy tych specjalistów :mrgreen: .
_________________
Sprzedaję i serwisuję sprzęt Solo.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 26 Maj 2014, 22:06   

MILICZ??? :lol:
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 27 Maj 2014, 19:57   

Witam.Myślę że, z Allegro, lub z internetu. Cóż, nie lepiej było kupic w sklepie ? gdzie udzielili by instruktarzu co wolno a czego nie. Kiedy zmieniamy olej i jaki olej wlewamy. Cóż jest takie przysłowie: Człowiek uczy się całe życie i tak głupi umrze.


z poszanowaniem

Henry58
_________________
Henry58
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Maj 2014, 03:40   

Jeżeli człowiek kupił kosiarkę w pakiecie z olejem { do kosiarki , bo chyba nie do placków} , to ma prawo ten olej użyć . A w razie awari z powodu jego użycia domagać się zadośćuczynienia. Do dwusuwów stihla czerwony olej się leje - Kamilos....
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 29 Maj 2014, 09:14   

ale też ma prawo do przeczytania instrukcji obsługi z którego większość osób i tak nie korzysta ;-)
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 29 Maj 2014, 09:51   

pfp76 napisał/a:
Do dwusuwów stihla czerwony olej się leje - Kamilos....


Ależ oczywiście że do dwusuwów ale jak można wywnioskować z jego wypowiedzi to kupił kosiarkę 4-suwową a nie 2-suwową
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Maj 2014, 12:02   

Ok. , ale nie wymagajcie , aby nabywca przebijał swoją wiedzą niewiedze sprzedawcy ! Czyli nie sankcjonujcie faktu , aby niewiedza sprzedawcy była wieksza od niewiedzy użytkownika .
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 30 Maj 2014, 12:05   

ale nabywca chyba czytać umie :?:
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 30 Maj 2014, 12:52   

nabywca ma OBOWIĄZEK przeczytać jaki olej leje do silnika. przecież sprzedawca ma prawo dawać jako gratis do kosiarki butelkę syropu na kaszel.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Maj 2014, 20:19   

Czyli, jak rozumiem , każdy z Was sprzedając kosiarkę gotów jest dorzucić klientowi gratisowo ojej do diesla , nie informując go o jego przeznaczeniu ?
Sensowność tej operacji pomijam...
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 30 Maj 2014, 21:10   

pfp76,

chodzi oto że sprzedawca z allegro może się tak naprawdę trudnić w życiu czymś innym niż kosiarki a te sprzedaje bo kupił okazyjnie i musi opchnąć myśli sobie mam jakiś olej na półce to dorzucę klient będzie zadowolony i szybciej sprzedam po prostu trzeba brać pod uwagę że sprzedawca to gość który niewiele ma wspólnego z kosiarkami i nie wie jaki olej leje się do takich silników niestety klient musi być nastawiony tak żeby zorientować się dokładnie poprzez instrukcje mowa o sprzedawcach z allegro czy innych podobnych oczywiście wiadomo że dealer nie wciśnie nam czegoś takiego chyba że jest idiotą.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Maj 2014, 22:26   

Chodzi o to , żeby sprzedawca, w sposób logiczny , sprzedając kosiarkę wraz z olejem dołączał olej właściwy !
Klient otrzymujący kosiarkę wraz z olejem ma prawo się domyślać , że jest to olej do jego pieprzonej kosiarki , która jest pusta w środku .
Pewnie , że powinien mieć wiedzę i sprawdzić , co to za olej , do czego ten olej , czy nie jest to syrop od kaszlu , farba lateksowa do malowania gryli, afrodyzjak w płynie ,itp. Powinien też sprawdzić , ilość splotów linki rozruchowej , czy jest właściwy nóż i inne powszechnie znane przez użytkowników zagadnienia techniczne.
W innym przypadku może polec , a adwokatem debila , który dołącza do kosiarki niewłaściwy olej staną się serwisanci z portalu , kóry cieszy się moją dobrą opinią .
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 31 Maj 2014, 07:03   

Nikt tu nie broni "sprzedawcy", który dodał do kosiarki niewłaściwy olej - chodzi o to, że dochodzić swoich roszczeń z tytułu gwarancji na tej podstawie się nie da (przynajmniej ja to tak rozumiem). Zachęcam natomiast do podania nazwy tej "firmy"- niech inni unikają takich przypadków, bo dla mnie jest oczywiste, że tak po ludzku firma dała ciała na maxa.
_________________
Sprzedaję i serwisuję sprzęt Solo.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 31 Maj 2014, 09:38   

Ja nijak nie bronie firmy, która oszukuje w ten sposób klientów i dorzuca olej do smarowania łańcucha jako silnikowy. Nie wnikam też, czy to ze względu na jego niższą cenę zakupu, złośliwość sprzedawcy, czy ze względu na jego kompletny brak wiedzy z dziedziny, którą się zajmuje. taką firmę należy piętnować, omijać przy zakupach, ciągać po sądach.

Prawo natomiast nie nakazuje sprzedawcy z Allegro dorzucać butelkę oleju silnikowego do kosiarki, a do pary butów skórzanych wosk do ich konserwacji.

Pomimo współczucia jakim darzę oszukanego klienta, nie ma szans na wyegzekwowanie naprawy od sprzedawcy w żaden inny sposób jak licząc na jego dobrą wolę. Dlatego, za Agartem zachęcam do podania informacji, która firma obdarza swoich klientów takimi prezentami.

To forum ma być rzeczowe a nie oparte na zachciankach, dobrej woli i współczuciu. Kupując kosiarkę w markecie spożywczym, internetowym sklepie bez zaplecza serwisowego, na giełdzie ponosimy ryzyko, że zostaniemy oszukani w wyniku złego działania lub głupoty sprzedawcy.

podobna historia, która wydarzyła się na prawdę:
Znajoma serwisuje auto w ASO Skody. Po którejś wymianie oleju, jadąc do domu zatarła silnik. Sprawa oczywiście trafiła do sądu, bo ASO nie chciało się przyznac do popełnienia błędu. Powołano biegłego, który orzekł: śruba spustowa została dokręcona za słabo (ręcznie) czego nie było widac przy wyprowadzaniu auta, natomiast podczas drogi do domu wykręciła się i cały olej wyciekł. kontrolka ciśnienia oleju pracowała poprawnie i zaświeciła się gdy olej wyciekł.
Wyrok: Winę za zatarcie silnika ponosi owa Pani, która nie bacząc na zapalona kontrolkę kontynuowała jazdę. Opinia o serwisie rozeszła się błyskawicznie, pewnie pracownik dalej nie może znaleźć pracy, ale za remont silnika znajoma zapłaciła sama.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum