Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Potrzebuje pilarki spalinowej i nie wiem co wybrać
Autor Wiadomość
kielbasa82 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 3
Wysłany: 21 Luty 2012, 08:50   Potrzebuje pilarki spalinowej i nie wiem co wybrać

To mój pierwszy post więc witam na wstępie wszystkich forumowiczów:)
Potrzebuje Waszej pomocy w doborze piły, bo kompletnie się na tym nie znam.
Mój budżet to max.550zł, piła będzie mi służyła do cięcia gotowych metrówek na opał i czasami do ścięcia jakiegoś drzewka o śr.30cm. Polećcie mi jakąś piłę. I nie piszcie żebym dokładał kase na Huske lub Stihla:) bo chcę kupić coś tańszego tylko do przydomowego użytku, pozdrawiam
 
kordi82 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 39
Wysłany: 21 Luty 2012, 19:58   

Za to cene to nowego nie kupisz nic dobrego, tylko chińszczyzna. Jesli już to jakiś wyższy model NAC-a, do tego są serwisy i częsci. Ewentualnie używka, ale to już loteria. Z nówek to przynajmniej 1000zł wtedy można rozmawiać. Ja do użytku przydomowego kupiłem 357XP, i chodz wydałem 2900zł wiem że sprzęt mi posłuzy ze 20 lat, a pilarka za 500zł to może sie zepsuć po jednym cięciu, no ale i może wytrzymać kilka lat.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 22 Luty 2012, 13:26   

Do 500 zł NAC sps01-45 to najlepsze rozwiązanie. Co prawda wizyty w serwisie regularne, ale przynajmniej jest to naprawialne. Reszta chinoli, zwłaszcza tych mocniejszych to nawet naprawialne nie jest.

Ale są przecież Oleo-Mac, Komatsu, Makita. Oleo-Maca 2 KM można za 620zł kupić nowego, z gwarancją. Naprawdę bardzo porządna piła.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Luty 2012, 10:30   

kordi82 napisał/a:
Za to cene to nowego nie kupisz nic dobrego, tylko chińszczyzna. Jesli już to jakiś wyższy model NAC-a, do tego są serwisy i częsci. Ewentualnie używka, ale to już loteria. Z nówek to przynajmniej 1000zł wtedy można rozmawiać. Ja do użytku przydomowego kupiłem 357XP, i chodz wydałem 2900zł wiem że sprzęt mi posłuzy ze 20 lat, a pilarka za 500zł to może sie zepsuć po jednym cięciu, no ale i może wytrzymać kilka lat.


Ogłoszenie daj do gazety,akurat nie masz czym się chwalić że wydałeś jak "frajer"kupe kasy tylko po to żeby mieć co nosić,napis i moc której i tak pewnie nie wykorzystasz hehe,

Kiełbasa82,co byś nie kupił do 550zł i tak to będzie Chińczyk a tu jest loteria,po prostu kup co ci pasuje do ręki a reszta wyjdzie w trakcie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
kordi82 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 39
Wysłany: 23 Luty 2012, 16:11   

Sądź sam względem siebie. Taka pilarka wytrzyma 5 amatorskich pilarek za 1000zł, nie wspominając o chińczykach. Moc wykorzystam bo jak mi przywieźli Na podwórko jawory 40-50cm, to tnąc pilarką 3KM, mimo nowego łańcucha to była męczrnia. Przynajmniej dla mnie co przycisnąłem to już zacinało pilarkę. Mówienie że sie dałem nabrać jest żenujące. Za 15 lat do profesjonalnej maszyny Husky spokojnie dostanę częsci, w przeciwieństwie do jakiejś tam amatorkiej makity czy Zenoah, czy nawet Husky.
 
kielbasa82 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 3
Wysłany: 23 Luty 2012, 22:34   

Janek38 bądż facetem i nie wyzywaj innych uzytkowników. To że kolega ma piłę taką a nie inna jego wybór taka mu odpowiadała. Zastanawiam sie skąd niby możesz wiedzieć czy Kordi umie korzystać z takiej maszyny, może zna się na tym lepiej od Ciebie poza tym kolega dobrze radzi bo wszyscy mi mówia że piła do 500zł to loteria, a jak ktos chce kupić dobry sprzęt to trzeba wydac więcej kasy,mam wrażenie ze poprostu zazdrościsz Kordiemu
 
kordi82 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 39
Wysłany: 23 Luty 2012, 22:46   

Janek ma sprzedaż i serwis kosiarek, pilarek, kos. A więc jest jakimś tam biznesmenem. Niestety prawdziwym przedsiębiorcą nie jest sie tylko fizycznie ale również w głowie. Niestety tu coś szwankuje. Raczej potrafie wykorzystać jej moc, bo jak mi przywieźli z 5m3 drewna to pociąłem to dość dużą kupke dwa razy szybciej niż "zwykłą" pilarką. FAKT że nie przynosi mi to jakichkolwiek korzyści materialnych, bo nie robie tego na akord. Ale żałuje że ją kupiłem bo pożniej była na allegro bez gwarancji za 1900zł. A wątpie żeby sie ta maszyna zepsuła. Także kup coś za powyżej 1000zł, lub za 500zł i wymień wszystko za kolejne 500zł i też Ci bedzie chodziło. Dobrym zakupem za ciut powyżej 1000zł jest Zenoah G4500 2,9KM. Nawet Janek Ci to potwierdzi bo sam tym handluje. Piła może nie jest piękna, podobna do chińczyka, ale ma aluminowy karter, jest wytrzymała i myśle że na 10lat pracy farmerskiej spokojnie wystarczy :) Pozdrawiam
 
kordi82 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 39
Wysłany: 23 Luty 2012, 23:21   

Zresztą widziałem Twój temat na pilarz.pl i chyba chłopaki doradzili Ci to samo. Pozdrawiam.
 
kielbasa82 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 3
Wysłany: 24 Luty 2012, 09:03   

Dzieki wszystkim za opinie i podpowiedzi podjałem juz decyzję, jak kupie sprzęt to może tu wpadne i opisze jak to sie sprawuje.Chociaz patrząc na kulture niektórych uzytkowników to nie chce się tu wchodzić.Pozdrawiam
 
Paya 

Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 4
Skąd: Brodnica
Wysłany: 28 Luty 2012, 14:17   

Polecam Shindaiwa - Model: 490. Naprawdę dobra japońska jakość.
 
kordi82 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 39
Wysłany: 28 Luty 2012, 19:32   

Poleca co sprzedaje. Zobacz jaki ma budżet kolega . Poza tym Shindaiwa 490 nie jest wcale taka cudna. Nie żeby sie psuła, ale ma inne wady. Dobra piła, ale powinna kosztować 1500zł.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 8 Marzec 2012, 08:47   

kielbasa82 napisał/a:
Janek38 bądż facetem i nie wyzywaj innych uzytkowników. To że kolega ma piłę taką a nie inna jego wybór taka mu odpowiadała. Zastanawiam sie skąd niby możesz wiedzieć czy Kordi umie korzystać z takiej maszyny, może zna się na tym lepiej od Ciebie poza tym kolega dobrze radzi bo wszyscy mi mówia że piła do 500zł to loteria, a jak ktos chce kupić dobry sprzęt to trzeba wydac więcej kasy,mam wrażenie ze poprostu zazdrościsz Kordiemu


Nikogo nie wyzywam tylko stwierdzam fakt,zadałeś proste pytanie i odpowiedż powinna być taka sama,a zaczyna się polecanie sprzętu za 2900 co jest śmieszne i nikomu nie potrzebne,Kordi może sie i zna ale na teorii i to co wyczyta w necie(bez obrazy)
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 8 Marzec 2012, 12:03   

No to kolego janek38 zaproponuj coś za 550 zł aby kolega kielbasa82 był zadowolony i nie przeklinał ciebie za rok :-)
Ostatnio zmieniony przez troku 8 Marzec 2012, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
kordi82 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 39
Wysłany: 8 Marzec 2012, 20:25   

janek38 napisał/a:
kielbasa82 napisał/a:
Janek38 bądż facetem i nie wyzywaj innych uzytkowników. To że kolega ma piłę taką a nie inna jego wybór taka mu odpowiadała. Zastanawiam sie skąd niby możesz wiedzieć czy Kordi umie korzystać z takiej maszyny, może zna się na tym lepiej od Ciebie poza tym kolega dobrze radzi bo wszyscy mi mówia że piła do 500zł to loteria, a jak ktos chce kupić dobry sprzęt to trzeba wydac więcej kasy,mam wrażenie ze poprostu zazdrościsz Kordiemu


Nikogo nie wyzywam tylko stwierdzam fakt,zadałeś proste pytanie i odpowiedż powinna być taka sama,a zaczyna się polecanie sprzętu za 2900 co jest śmieszne i nikomu nie potrzebne,Kordi może sie i zna ale na teorii i to co wyczyta w necie(bez obrazy)


Być może :) ale nie polecam i nie neguje czegoś czego nie znam :) żałuje że nie kupiłem jak były nówki na allegro za 1600zł. Ale za to wziąłem na raty, których nie odczuwam.

Fakt - jest taki polityk który jak coś powie to tylko jak on coś powie to FAKT nie poparty żadnym argumentem i on ma zawsze racje :) Mówie że mam profi do użytku amatorskiego co wcale nie jest moim zdaniem śmieszne, bo kupowanie narzędziowych bubli mnie już nie kręci, poza tym pilarki to trochę mój "konik" stąd zakusy na większy wydatek niż potrzeba. Dobrze że Ty polecasz to co sam sprzedajesz :)
P.S. mam już trochę sprzętu i jeśli rozmowa dotyczy jednego z tych sprzętów które mam to sie wypowiadam .
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum