Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kosiarka NAC pluje olejem przez filtr i traci moc
Autor Wiadomość
madox91 

Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 12
Wysłany: 20 Maj 2012, 15:50   kosiarka NAC pluje olejem przez filtr i traci moc

Witam.
Jestem posiadaczem kosiarki spalinowej firmy NAC . Mam ją 6-ty sezon i jak do tej pory spisywała się dobrze. Problem pojawił się gdy kosiarka zaczęła wyrzucać olej przez filtr, do tego traciła moc i nie dało się nią kosić, bo po chwili koszenia gasła.
Dałem ją do serwisu jednak serwisant nie zrobił tej wady tylko powymieniał świecę,przeczyścił gaźnik,wymienił filtr, olej.
Gdy podjechałem do serwisu po raz drugi i powiedziałem o tym, że problem nadal się pojawia powiedział jak sprawa wygląda i że to mogą być pierścienie, ewentualnie cylinder i, że naprawa tego będzie kosztowna.
Postanowiłem kupić nową kosiarkę, firmy Brigs Stratton, bo trawa na placu była coraz wyższa i należało coś z tym zrobić. Niestety z kosiarki firmy NAC byłem bardziej zadowolony, m.in. mniej paliła, miała większą moc i dokładniej kosiła.
W związku z tym mam pytanie. Jeśli olej ucieka przez filtr to może to jakaś uszczelka pod głowicą, jeśli takowa istnieje( mam skojarzenie z silnikiem samochodu, gdzie olej ucieka przez właśnie tą uszczelkę :-D )
Ale jeśli to faktycznie pierścienie to prosiłbym o instrukcję naprawy silnika NAC, i jak wyglądają wadliwe pierścienie?
;-)
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 20 Maj 2012, 18:15   

Uszczelka pod głowicą nie ma nic do rzeczy.
a nie przekręcasz kosiarki przypadkiem na stronę tłumnika jak czyścisz kosiarkę itp?
Jeśli nie to może być tak jak serwisant mówił. Mam jeszcze jedno pytanie
Jak ją odebrałeś z serwisu to przez ile czasu było dobrze?

Tak czy inaczej tych silników nie opłaca się naprawiać.
 
madox91 

Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 12
Wysłany: 21 Maj 2012, 10:00   

dolek napisał/a:

a nie przekręcasz kosiarki przypadkiem na stronę tłumnika jak czyścisz kosiarkę itp?

Nie przekręcam kosiarki. Kosiłem na w miarę prostym terenie.
dolek napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie
Jak ją odebrałeś z serwisu to przez ile czasu było dobrze?

Serwisant odpalał kosiarkę jak ją zrobił, na moich oczach i wszystko było ok. Niestety, gdy zawiozłem ją do domu i odpaliłem pochodziła może 5 minut i zaczęła wyrzucać olej przez filtr :-?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum