Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
piła spalinowa DOLMAR PS-340 - JEST ISKRA A NIE PALI POMOCY
Autor Wiadomość
vimer 

Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: sosnoweic
Wysłany: 4 Sierpień 2008, 17:47   piła spalinowa DOLMAR PS-340 - JEST ISKRA A NIE PALI POMOCY

Witajcie posiadam piłe spalionwą DOLMAR ps-340 i pewnego dnia ciołem drewno i po chwili mi zgasła i już nie odpaliłem . Wiecie co to może być była nowa może 1 rok używałem. :( Prosze o pomoc
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 4 Sierpień 2008, 19:28   

Witam, na wstępie mama pytanie jaką mieszankę stosowałeś (benzyna + olej) jaki olej stosowałeś. Proszę o więcej informacji. :-)
_________________
Henry58
 
vimer 

Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: sosnoweic
Wysłany: 4 Sierpień 2008, 21:04   

benzyna + olej , olej jest napewno do tej piły bo dastałem razem z nią . Dzisiaj rozkręciłem i zaczolem odpalać odpaliła mi 4 razy na 2-3h i po zdjęciu palca z gazu gasła jutro jeszcze wyczyszcze gaźnik i jak to niepomożę to wymienie paliwo.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 5 Sierpień 2008, 16:39   

Witam, z takiej informacji mogę podpowiedzieć,że albo jest żle wyregulowany gażnik lub mogą "przepuszczać" uszczelniacze na wale korbowym. Najlepiej udać się do serwisu który zdiagnozuje przyczynę jak rozumiem braku wolnych obrotów.
ps. przyczyn braku wolnych obrotów przy rozgrzanym silniku może być więcej ,krotko mówiąc silnik dwusuwowy musi być idealnie szczelny.
_________________
Henry58
 
vimer 

Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: sosnoweic
Wysłany: 5 Sierpień 2008, 17:50   

udało sie pali jak zgaśnie to za 2-3 razem odpala ale nie moge jej ustawić na wolnych obrotach bo gaśnie , jak daje pełen gaz to tak przerywa. A i jeszcze jedno paliwo pryska z gażnika a filtr powietrza jak założę to gaśnie .:( chyba servis będzie potrzebny. I ty jest problem bo kołomnie w okolicy nie ma servisu DOLMAR jest tylko STHIL I HUSGWARNA
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 5 Sierpień 2008, 19:57   

Witam, spróbuj wyregulować gażnik -regulacja początkowa: śrubę L i H dokręć z wyczuciem do oporu zgodnie z kierunkiem poruszania się wskazówek zegara. Śrubę LA również dokręć do oporu w ten sam sposób co śruby L i H. Następnie śrubę H i L odkręć o 1 pełny obrót, następnie odpal maszynę i śrubą LA lub T odkręcaj w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara do czasu kiedy łańcuch przestanie obracać się po prowadnicy. Nadmieniam iż jest to regulacja wstępna.Wysokie obroty maszyny należy sprawdzić na obrotomierzu w serwisie.
Prędkość maksymalna powinna wynosić około 11.500 tys. obrotów.
ps.W niektórych modelach można spotkać blokady regulacyjne na śrubach.
_________________
Henry58
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum