Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
mocowanie pluga
Autor Wiadomość
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 27 Marzec 2013, 19:36   mocowanie pluga

Witam postanowiłem zrobić pług do mojego snappera tylko nie wiem gdzie ma być on konkretnie zamocowany jak ktoś ma pomysł to pisać poniżej linki do fot dodam ze po bokach na ramie są dziury po obu stronach (nie widać na fotach) ewentualnie podeślijcie link jak to ma być zrobione

http://www.bankfotek.pl/view/1454106
http://www.bankfotek.pl/view/1454108
http://www.bankfotek.pl/view/1454103
Ostatnio zmieniony przez kamilos 27 Marzec 2013, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 27 Marzec 2013, 20:57   

Nie żebym się czepiał lecz wydaje mi się że zaczynasz tematy a i tak czysto teoretycznie potrzebujesz odpowiedzi. Domniemuję że drążysz je a i tak to dla ciebie żadnego nie ma pożytku. Skup się najpierw na swoich problemach - jak je masz- a potem się reszty dopytuj. Poczytaj sobie najpierw wątki i odpowiedzi
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 27 Marzec 2013, 22:12   

troku napisał/a:
Nie żebym się czepiał lecz wydaje mi się że zaczynasz tematy a i tak czysto teoretycznie potrzebujesz odpowiedzi. Domniemuję że drążysz je a i tak to dla ciebie żadnego nie ma pożytku. Skup się najpierw na swoich problemach - jak je masz- a potem się reszty dopytuj. Poczytaj sobie najpierw wątki i odpowiedzi


Zle mnie trochę rozumiesz nie zakładam swoich tematów bez sensu. Po prostu chce zasięgnąć fachowych porad, poniewaz sa na tym forum ludzie którzy maja na codzien z tym styczność i mogą coś podpowiedzieć i tyle jeżeli udzielanie odpowiedzi na nie które pytania sprawia ci kłopot to nie musisz odpowiadać nie obrażę się:)
 
Mark 

Imię: Marek
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd: Tczew
Wysłany: 28 Marzec 2013, 00:40   

Ja bym się nie martwił na Twoim miejscu samym mocowaniem pługa, ponieważ skoro masz traktor o względnie dobrej konstrukcji, to na pewno da się tam coś z tym zrobić - np. mocowanie pozwalające na jego demontaż w sezonie letnim (w sensie - płyta montażowa przykręcana śrubami). :-)

Większym problemem jest sam pług/lemiesz. :mrgreen: Powinien on działać tak, jak na poniższym filmiku:

Filmik

Jeżeli jest się nieco "technicznym", to można sobie wyprodukować samemu taki lemiesz bazując na poniższej rozkładówce:

Rozkładówka


Na tej podstawie można zrobić rysunki technicze poszczególnych elementów takiego pługa i potem bezczelnie go skopiować.
Według mnie do tego pługa warto by było dołożyć kółka podporowe typu "swivel" (nie wiem, jak to nazwać po polsku :roll: ), jak w drogowych pługach (coś takiego znacznie wydłuży żywotność gumowej listwy).

Czas wykonania takiego lemiesza (dla osoby znającej się na rzeczy) to kilka (może z 4-5 ?) dni, przy czym jest jeden problem polegający na tym, że w celu wyprofilowania blachy lemiesza potrzebna jest walcarka, czyli nie da się tego wykonać w warunkach "domowych", gdyż raczej żaden amator takim sprzętem nie dysponuje.


Tak się jednak złożyło, że czytałem Twoje posty i podobnie jak kolega Troku, myślę, że jednak trochę fantazja Cię ponosi, nudzi Ci się, bądź Twoje pytania są czysto teoretyczne. :-?



Podsumowując - gdybym to ja miał taką potrzebę, to pewnie bym się podjął zrobienia takiego pługa, bo tak się składa, że mam warunki, sprzęt i lubię takie zabawy, jednak komuś, kto ma problemy nawet ze złożeniem traktorka po kupieniu - zdecydowanie nie polecam.

Aha - koszt pługa Husqvarny to około 1700PLN. Gdyby policzyć materiał + robociznę (w razie, gdyby pracę trzeba było zlecić fachowcowi), to nie jestem pewien, czy warto. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Mark 28 Marzec 2013, 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 2 Maj 2013, 20:29   

kupiłem oryginalny jednak za 1295zł jutro może sobie go złoże jak będzie mi się nudziło: )
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum