Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Stiga Collector 36EL czy Al-KO Comfort 34E Silver
Autor Wiadomość
Roburtek 

Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 3
Wysłany: 4 Kwiecień 2013, 08:34   Stiga Collector 36EL czy Al-KO Comfort 34E Silver

Witam

Zastanawiam się, którą z powyższych kosiarek wybrać tak aby sprzęt był niezawodny a w razie czego dobrze i długo serwisowany. A może cos innego polecacie w cenie do 500PLN (moc max 1500W, szerokośc koszenia max 40 cm, regulacja wysokości centralna)

http://www.stiga.pl/katal...ctor_36_el.html

http://www.sklepalko.pl/t...mfort-34-e.html

Z góry dziękuję za pomoc

R.
Ostatnio zmieniony przez Roburtek 4 Kwiecień 2013, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Kwiecień 2013, 09:54   

W zasadzie to bez różnicy. Obie maszyny bardzo podobne.
Stiga ma "grzebień" z przodu korpusu, który korzystnie wpływa na układanie się koszonej trawy. taka drobna przewaga Stigi.

Ważne żebyś kupił w tradycyjnym sklepie, gdzie wypiszą Ci kartę gwarancyjną, i w razie potrzeby wymienią włącznik bez oczekiwania w 3 tygodniowej kolejce. A to akurat przy dzisiejszych kosiarkach elektrycznych należy przewidzieć.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Kwiecień 2013, 11:49   

Zawsze bardziej ufałbym Stidze ale jeśli chodzi o elektryki to jeden pies. Obie marki mają dobry dostęp do części więc proponuje wziąć to co łatwiej dostępne w Twoim punkcie serwisowym.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
piotrek820 

Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 11
Wysłany: 13 Kwiecień 2013, 20:10   

A mnie na forum polecono Jakmet.....ktory stoi juz u mnie tylko narazie nie mam gdzie przetestowac:-( ale fakt ze jak na plastik wyglada na wytrzymala.
 
Roburtek 

Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 3
Wysłany: 30 Kwiecień 2013, 08:01   

W końcu zakupiłem - Stiga Collector 36EL... i pierwsze koszenie mam juz za sobą :) Kosiareczka spisała się dość dobrze. Na chwilę obecną jestem zadowolny z zakupu i mam nadzieję, że tak pozostanie :) (...ale to czas pokaże...)

P.S.
Głównym czynnikiem zakupy była bliskość serwisu i w razie czego dostępność części zamiennych.
Ostatnio zmieniony przez Roburtek 30 Kwiecień 2013, 08:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 30 Kwiecień 2013, 16:27   

I tak właśnie powinno się kupować kosiarkę, serwis i części pod ręką w razie W.
 
maurycy 

Dołączył: 23 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 10:08   

Witajcie!
Wracam do temu kosiarki AL-KO 34 E. Szukałem kosiarki z silnikiem indukcyjnym do około 400 zł do koszenia około 1000m2 działki. Polecono mi Jakmeta 1300 i 1500 lub właśnie tą AL-KO 34 E.

Orientujecie się czy produkcja jest typowo chińska? Niby polska konstrukcja lepsza, ale moja poprzednia kosiarka AL-KO wytrzymała 15 lat.

Kto ma jakieś doświadczenia z AL-KO 34 E?

Pozdrawiam ;)
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 08:07   

AL-KO ma silnik indukcyjny,jesli chcesz kosiarkę o ładnym designie dopracowaną w każdym calu to wybór jest prosty,

troku napisał/a:
I tak właśnie powinno się kupować kosiarkę, serwis i części pod ręką w razie W.


Oczywiście bo ta Stiga jest na silniku komutatorowym/szczotkowym czytaj jednorazowym
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
maurycy 

Dołączył: 23 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 09:55   

janek38 napisał/a:
AL-KO ma silnik indukcyjny,jesli chcesz kosiarkę o ładnym designie dopracowaną w każdym calu to wybór jest prosty,


Czyli sugerujesz, że mimo produkcji chińskiej AL-KO jest dopracowana w każdym calu?
No i pytanie czy moc 1200W będzie wystarczająca do takiego obszaru działki?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 14:48   

Żadna wymienionych tu kosiarek nie jest przeznaczona do koszenia takiego areału,nie wiem czy nie lepiej dołożyć i kupić spalinową
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
maurycy 

Dołączył: 23 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 15:55   

janek38 napisał/a:
Żadna wymienionych tu kosiarek nie jest przeznaczona do koszenia takiego areału,nie wiem czy nie lepiej dołożyć i kupić spalinową


Dzięki za pomoc, pewnie masz rację z tą spalinówką. Do tej pory służyła przez 15 lat na działce kosiarka elektryczna AL-KO Budapest 1000 W (jakaś węgierska odmiana?). Na całej działce jest dostęp do prądu, dodatkowo utrudnieniem jest wiele krzewów i drobnych nierówności. Spalinowa odpada.

Czy JAKMETy są warte tego, żeby dołożyć i kupić np. 1700W?
Czy może jednak przy racjonalnym korzystaniu z głową moc ALKO 1200W wystarczy?

Zastanawia mnie też sposób mocowania noża: w ALKO jest dodatkowe mocowanie w talerzu silnika kosiarki, w JAKMETach dodatkowe otwory w nożu. Miał ktoś z tym problem?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 18:42   

Jak-Met produkuje bardzo dobre kosiarki, w większości przypadków przewyższają parametrami i jakością znane firmy choć wygląd mają średni,
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28 Czerwiec 2016, 14:01   

jak masz trawnik w miarę ładny to weż AL-KO,dobra fajna kosiarka ciesząca oko do ładnego trawnika a jak masz byle co to AL-KO za szkoda używać na kiepskie trawniki wtedy Jakmet ci wystarczy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum