Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
wizyta mojego pobliskiego serwwisu
Autor Wiadomość
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 26 Kwiecień 2013, 17:26   wizyta mojego pobliskiego serwwisu

ps temat ku przestrodze żeby nikt mi nie zarzucał ze zaśmiecam forum

Witam chciałbym się z wami podzielić wizyta serwisanta u mnie facet nieprzyjemny marudny miał pretensje ze od niego nie kupiłem traktorka bo chciał drożej wizyta dotyczyła aku który się rozładowuje
nic nie zrobił oprócz sprawdzenia ładowania tylko usunął mi zabezpieczenie pod siedzeniem nawet nic nie wpisywał ze przeprowadzał jakoms naprawę nawet nie chciał gwarancji straszny dziad więcej do niego niego nie zadzwonię czy waszym zdaniem tak powinna wyglądać wizyta aps? zdecydowanie nie polecam "AGROSERW" Kramsk
Ostatnio zmieniony przez kamilos 26 Kwiecień 2013, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 3 Maj 2014, 08:40   

Taka w dzisiejszych czasach jest obsługa w niektórych serwisach i niestety jak widać to że ktoś ma autoryzacje to nic nie znaczy.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 3 Maj 2014, 10:58   

Może koleś miał gorszy dzień ale tak to jest nie którzy zachowują się nie profesjonalnie i doświadczyłem tego rok temu ostatnio dzwoniłem do innego gościa czy by mi podkręcił te obroty to powiedział że trzeba na 3dni zostawić cały przegląd zrobić gaźnik coś tam wymyślał aby tylko na kasę naciągnąć także zadzwoniłem do tego serwisanta snappera co był u mnie rok temu i powiedział że nie ma problemu jak na gwarancji to mu się nie widziało robić ale teraz to chętnie co za ludzie.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 3 Maj 2014, 11:38   

Z kosiarkami samojezdnym jest ten problem, że jest to duże i waży sporo. Zajmuje dużo miejsca, wymaga specjalnego traktowania. My w sezonie do naprawy przyjmujemy tylko traktorki marek które sprzedajemy. Inne możemy robić poza sezonem. Zajmuje to dużo czasu, wymaga ogromnej wiedzy, masy dokumentacji technicznej, a i tak klient będzie marudził że drogo. Powie... co? pasek za 150 zł? Przecież ja mogę sobie za 30 zł założyć. Problem polega na tym, że w sezonie jeden przegląd traktorka robi się tyle czasu co naprawia 4-5 kosiarek. Więc w sezonie jest to z goła nieopłacalne. Pewnie stąd też niechęć serwisantów.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 3 Maj 2014, 15:17   

Dokładnie, jeszcze pół biedy w przypadku kiedy ktoś przywiezie coś niekombinowanego do naprawy. Niestety teraz nastąpił trend kupowania traktorków używanych po 1500-2000zł które jedynie nadają się na złom, mało tego, w większości przypadków jeszcze ludzie sami próbują "chałupniczymi" metodami naprawiać takie wynalazki mające po 20 lat i więcej, to jak już przywiozą do naprawy takie coś to jest tak wszystko napier... że nawet się patrzeć na taki traktorek nie chce a co dopiero brać do naprawy.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Maj 2014, 22:49   

Jak jest 8 godzin pracy w ciągu dnia, pracuje się 10 lub więcej - bo w sezonie często tak bywa - a faktycznie aby obrobić się ze wszystkim trzeba siedzieć po 9-11 godzin dziennie to uwierz mi Kamilos, że każdy "nie swój" klient jest przyjmowany niechętnie i ląduje na szarym końcu kolejki. Powiem więcej, będzie miał szczęście jeśli w międzyczasie nie będą wyprzedzać go jacyś "swoi".

Co do przyjmowania sprzętu egzotycznego to jest problem. Ktoś maszynę kupuje za kilkaset złotych, chłam ale tani(!). Przynosi na serwis i po naprawię słyszy cenę to się zgina bo okazuje się że naprawa to 50-70% tego co dał na sprzęt. Zaczyna się wykłócać tak jak pisał Krzychu.
Ja miałem przypadek klienta, który szukał części do Ariensa LM18. Maszyna nigdy nie była sprowadzana nawet do Europy, nie wspominając o Polsce. Więcej, produkcja tej kosiarki skończyła się ok roku 2000. Nawet przez myśl mi nie przyszło aby pochylać się nad jego sprawą.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 11 Maj 2014, 18:12   

Wszyscy narzekacie że macie dużo pracy, może za dużo serwisy mają pracy w moim przypadku oddałem już chyba z 10 razy albo i więcej agregat fogo i co cały czas to samo chodzi chodzi i za chwilę nie chodzi w sumie przepracował w swoim życiu może góra godzinę więc jest praktycznie nowy, serwisy biorą sprzętu za dużo a później nie dają sobie rady i robią naprawy na odpieprz nie wiem czy ten sprzęt jest jakiś wadliwy czy co nikt nie potrafi go zrobić żeby chodził jako że sprzęt jest mi potrzebny podjąłem decyzje o zakupie drugiego nie będę więcej woził go do serwisów bo zrobią na sztukę kasę wezmą i po chwili znów to samo nawet z chińskimi sprzętami nie miałem tyle problemów co z tym markowym niestety bardzo zraziłem się w moim regionie do serwisów i mam opinie o nich że aby tylko kasę zgarnąć a potem mają człowieka gdzieś nie wiem jak tam jest u was ale u mnie jest tragedia a potem się dziwią że człowiek woli iść do nomi czy castoramy o klienta trzeba dbać bo inaczej więcej do ciebie nie przyjdzie i tak o to traci się klientów panowie oczywiście o was nie mówię bo nie znam sytuacji w waszych regionach.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 11 Maj 2014, 20:07   

Narzekamy, bo w sezonie mamy pracy od groma, a poza sezonem jest luz. I żeby w sezonie to wszystko bezstresowo ogarnąć musisz mieć 2-3 ludzi do pomocy na serwisie. A z ekonomicznego punktu widzenia nie jesteś w stanie sobie na to pozwolić, bo ich utrzymanie przez cały rok, poza sezonem jest zbyt kosztowne.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 11 Maj 2014, 21:30   

No akurat w moim przypadku poza sezonem czy w sezonie bez różnicy nikt nie potrafił tego zrobić.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 11 Maj 2014, 21:52   

kamil zobacz pw
 
skipper 

Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 65
Wysłany: 12 Maj 2014, 06:11   

a kiedy jest poza sezonem?
chciałbym oddać do naprawy odśnieżarkę, w jakim terminie najlepiej?
_________________
Snapper ELT 1838 RDF 18,0 HP
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 12 Maj 2014, 13:38   

Od listopada do kwietnia, myślę że to jest poza sezonem. Odśnieżarka czy kosiarka czy inny sprzęt. Nie ma znaczenia, bo to robi pewnie i tak ta sama osoba. Teraz podczas sezonu na naostrzenie noży czekałem 2 dni... Dałem też kosę spalinową i piłę do przeglądu. Tydzień czekałem. Także sezon rozpoczęty na dobre. Założe się, że sytuacja tak wygląda w każdym mniejszym serwisie
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Maj 2014, 13:42   

Kamilos, gdzie kupujesz swoje maszyny?
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 12 Maj 2014, 14:27   

Jeśli chodzi o agregat to kupiłem w sklepie ze sprzętem budowalnym LUX-KON nigdy więcej tam nic nie kupie agregat nie działa tak jak powinien wkrętarki metabo zatrzymują się przy większym obciążeniu jakaś (wersja chyba co na markety idzie) kompresor olejowy nie dokładnie po dokręcane kondensatory jedyna rzecz która się nie psuje to nagrzewnica olejowa
traktor kupiłem w firmie prosat, kose spalinową w nomi i o dziwo 4 lata bez problemu działa piła spalinowa wiadomo w stihlu ale już swoje też przeszła ma już z 15lat. Reasumując z żadnym urządzeniem do tej pory nie miałem tyle problemów co z markowym agregatem sprzęt jest za granicą miał tam pracować a tu znowu to samo chyba najlepiej będzie oddać to do serwisu fogo.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Maj 2014, 15:20   

Jak piszesz, że masz tyle problemów to oddawaj sprzęt do serwisu tam, gdzie kupowałeś. Tam powinni Cię przyjmować normalnie, bez fochów :)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 12 Maj 2014, 21:57   

Dzięki za radę ale na razie to mam w sumie ważniejsze sprawy na głowie
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum