Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Awaria] Stiga Estate Collector
Autor Wiadomość
Skorpino88 

Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 5
  Wysłany: 6 Lipiec 2013, 22:35   [Awaria] Stiga Estate Collector

Witam posiadam Stiga Estate Collector z 2008 r. Wszystko było pięknie do momentu gdy w kosiarce pękną pasek który napędza koła. Został zakupiony nowy. Włożony według tego schematu załącznik 1. Ku zdziwieniu nie działa mi hamulec. Czy jest możliwość że pasek został źle włożony (błąd w schemacie) czy po wymianie paska trzeba po prostu coś wyregulować? Pozdrawiam

Rys.jpg
Plik ściągnięto 2485 raz(y) 128,02 KB

 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 6 Lipiec 2013, 23:22   

o ile mnie pamięć nie myli hamulec nie jest powiązany z paskiem tylko ze skrzynią biegów i działa na dociskach ściernych które mogły się po prostu skończyć
 
Skorpino88 

Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 5
Wysłany: 6 Lipiec 2013, 23:29   

Wszystko ok tylko sprawa wygląda tak podczas naciskania na hamulec, kółko o nr 14 zostaje dociśnięte jeżeli byś patrzał z przodu kosiarki to w lewą stronę jednocześnie lekko pasek zostaje dociśnięty. Jak kosiarka nie jest włączona to po naciśnięciu hamulca nie ma możliwości ją przesunąć, natomiast podczas jazdy już nic nie idzie wyhamować (chyba że takie siły działają na koła) Chyba że coś tam jest namieszane (lecz nic nie ruszałem) i coś jest zaczepione
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 6 Lipiec 2013, 23:44   

Hamulec jest w przekladni, co do napinacza to musi on luzować pasek jak puszczasz dźwignię inaczej traktor będzie próbował jechać a hamulec nie zadziała prawidłowo.
 
Skorpino88 

Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 5
Wysłany: 7 Lipiec 2013, 07:57   

Czyli mam za krótki pasek bo jest on bardzo napięty i hamulec zamiast zwolnić go to tego nie robi i dalej obraca. Tylko że na starym peknienty pisał mi właśnie taki wymiar a98. Ale powiedzcie mi czy tak jak jest na schemacie usytuowanie paska jest dobre ?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum