Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Trwałość oleju do dwusuwa
Autor Wiadomość
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 8 Wrzesień 2014, 10:22   Trwałość oleju do dwusuwa

Witam, jaka jest trwałość oleju do mieszanki paliwowej? Bo niedawno otwarłem butelkę ale nie zużyję teraz całej, czy do wiosny może sobie stać w temp. ok. 20 st. czy lepiej teraz komuś odsprzedać? Jest przelany do szczelnego pojemniczka, zakręcony czyli powietrze nie dochodzi. Olej to Stihl HP Super, syntetyk, zielony. I jeszcze jedno: wg producenta spełnia on normy JASO FB, a np. husqvarnowski ma normy JASO FD czyli lepsze. Czy coś się stanie, jak po gwarancji przejdę na ten olej husqvarny czy lepiej pozostać do końca żywota kosy na oleju Stihla? Albo inna opcja przejdę na olej Ultra, też Stihlowski. Które rozwiązanie będzie lepsze? Bo zależy mi na jak najdłuższym żywocie silnika. Pozdrawiam.
  
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 8 Wrzesień 2014, 11:49   

spokojnie może leżeć dopóki go nie zużyjesz, ja tam używam czerwonego stihla i wszystie dwusuwy pracują na tym oleju bez zarzutu
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 8 Wrzesień 2014, 15:42   

Przyjmuje się że ważność otwartego oleju mija po dwóch latach otwarcia butelki i pięć od daty produkcji.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum