Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek John Deere x135R czy Stiga Estate 6092 HW
Autor Wiadomość
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 23 Marzec 2016, 09:35   Traktorek John Deere x135R czy Stiga Estate 6092 HW

Witam. Proszę o pomoc w wyborze. Mam do koszenia ok 2000 m2. Zależy mi na szerokości agregatu 92 cm i silnik dwu cylindrowy. Serwis tych marek mam na miejscu. Jeśli chodzi o Stige jest to nowy model, John Deere podobno już wychodzi z produkcji, czy ma to wielkie znaczenie?
Proszę o pilną pomoc bo niedługo muszę już podjąć wybór odnośnie traktorka.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 23 Marzec 2016, 12:18   

Deere ma silnik jednocylindrowy.

Poza tym o tych modelach jest naprawdę sporo na tym forum.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 23 Marzec 2016, 22:04   

Na stronie John Deere podają, że ma dwa cylindry wiec chyba masz jakieś nieaktualne informacje.
https://www.deere.pl/pl_P....page?#viewTabs
Akurat o tych modelach na forum praktycznie żadnej informacji nie ma, wiec jeśli ktoś miał przyjemność użytkować te modele albo rzetelną wiedze na ich temat to bardzo proszę o informację.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 24 Marzec 2016, 09:20   

Przepraszam, obecny model X135 ma V-Twin.

Jest sporo opisów nt modeli X155 oraz 6102HW. Różnica między nimi taka, że mają węższe o 10 cm agregaty i relatywnie odrobinę słabsze silniki, ze względu na mniejsze obciążenie przy koszeniu.

Po cóż dublować temat, skoro opis będzie wyglądał identycznie. To nie auta, gdzie większa moc przekłada się na osiągi i zachowanie pojazdu. Prawdą jest, że użytkownicy po zakupie zapominają o forum i wrażeń nie opisują, ale różnice między tymi modelami, oraz zalety poszczególnych rozwiązań, opisane są szczegółowo.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 25 Marzec 2016, 22:57   

John Deere teraz ma sporą promocję na ten model więc cena jest praktycznie taka sama. Stiga trochę więcej oferuje za tą cenę i ma niewiele mocniejszy silnik, tylko że Kawasaki a w JD jest silnik Briggsa.
Wiec pytam znawców który model wybrać. Proszę o pomoc.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 26 Marzec 2016, 09:21   

Panie Piotrze, cytuję "Stiga oferuje więcej za tą samą cenę i ma mocniejszy silnik, pytam więc co wybrać". Nie sądzę, żeby ktoś na forum odpowiadał na pytania retoryczne.

Kawasaki jest japońskim silnikiem, nie słyszałem o zastrzeżeniach do japońskich silników. Może tylko tyle, że części drogie. Tylko co Pana obchodzi cena części, skoro kupuje Pan nowy traktor i jeśli będzie Pan dbał o silnik (koszty przeglądów takie same jak w B&S) części nie będą Pana interesować.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 26 Marzec 2016, 14:28   

Rozumiem. Ale czasem lepiej wziąć z trochę mniejszym wyposażeniem ale trwalszy. Pytanie jak się ma Marka Stiga do Marki John Deere. Są one na podobnym poziomie czy która czymś wyróżnia się czymś od drugiej?
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 26 Marzec 2016, 18:36   

Silnik Kawasaki jest zdecydowanie lepszy, Kawasaki od wielu lat produkuje silniki, i praktycznie każdemu modelowi można zaufać, śmiało brałbym Stige z tym silnikiem

John deere, mimo że kojarzy się z amerykańską dobrą firma, w traktorkach wiele się nie wyróżnia. Nie można go chwalić za bezawaryjność, i jest dość delikatnie wykonany. Moim zdaniem sa na podobnym poziomie wykonania.

Stiga jest mocniejsza, szersza i z lepszym silnikiem, nawet mimo promocji na John Deera. Myśle że wybór jest prosty
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 28 Marzec 2016, 18:36   

To teraz firma Stiga jest lepsza od John Deera? To widocznie się teraz trochę pozmieniało, ale z tego co gdzieś wyczytałem to traktorki Stiga mają prawie połowę sprzedanych traktorków na rynku Polskim więc może to jest ich wiodący produkt.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 28 Marzec 2016, 19:25   

Traktorki john deere to przereklamowane maszyny, średniej jakości, ale dzięki napisowi john deere mają zajebiście wysoką cenę, ale nijak ma się ona do jakości, za którą się płaci. W tej cenie lepiej wybrać sprawdzone i solidne czeskie konstrukcje, jak karsit, snapper, simplicity czy oleo mac.
Oczywiście stiga także jest dobrą opcją, nad john deerami nie ma się co zachwycać, bo one tylko ładnie wyglądają..
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 28 Marzec 2016, 21:56   

A co powiecie w takim razie na traktorek Oleo Mac OM 95/16 H? Tez dwa cylindry, chyba jakiś nowy model.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 29 Marzec 2016, 12:28   

Dobry, porządny traktorek, produkowany przez AGS. Bardzo solidna konstrukcja, noże na pasie zębatym. Silnik Loncin. Jedni go akceptują inni nie.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 29 Marzec 2016, 19:00   

Na stronie Oleo Mac jeszcze nie widnieje ten traktorek. Można go jedynie znaleźć w katalogu 2016 zamieszczonego na stronie. Jest to traktorek linii premium, podają, że jest wyposażony w silnik B&S V-Twin Intek seria 7160 OHV.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 29 Marzec 2016, 19:32   

Zobacz Traktorki Snapper RPX200 i Simplicity SRD200,lepszych jakościowo w tej klasie ze świecą szukać,znajdują coraz więcej zwolenników,ich bezawaryjność świadczy o przełożeniu na lata użytkowania,to czy kupisz sobie traktorek z silnikiem X czy Y to od ciebie zależy jak będziesz dbał o niego tak długo będzie ci chodził,z czasem jak będą potrzebne ci jakieś części silnika to na pewno będą do B&S do Kawasaki już będzie ciężej a do Chińczyków różnie może być,natomiast reszta podzespołów użytych do produkcji sprzętu to już inna bajka i można powtarzać w nieskończoność że im traktorek więcej waży tym lepsza jego jakość wykonania a co za tym idzie pewne elementy wolniej się zużywają i serwis taki sprzęt widzi bardzo sporadycznie,klient ma oszczędności a serwis nie zarobi i chociaż to może nienormalne w branży ale klient ma wrócić po materiały eksploatacyjne takie jak,olej filtr,świeca,nóż i to wszystko a nie po skończonej gwarancji zaczyna się wymiana pasków,piast,kół pasowych,sprzęgieł bo z Ch........go materiału były zrobione.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 31 Marzec 2016, 16:09   

Mam jeszcze pytanie odnośnie kółek przy agregacie tnącym. Niektóre traktorki je posiadają, inne nie. Czy jest to przydatne i do czego dokładniej służy?
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 31 Marzec 2016, 17:20   

Koła podporowe służą do prowadzenia decka po trawniku, oraz zabezpieczają noże na nierównym terenie by nie zaryły w ziemię.. Także jest to przydatne jak masz niezbyt równy teren, jak masz trawnik jak stół to nie są potrzebne. Łatwiej jest też wypoziomować deck dzięki tym kółkom.
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 31 Marzec 2016, 20:33   

Ale te kółka prowadzą tylko przy najniższej pozycji agregatu czy przy każdej? Np. Viking to nawet przy największych modelach nie stosuje takich kółek, a John Deere i Stiga i inne marki zazwyczaj nie stosuje takich kółek przy agregatach tnących do 100 cm, to jest jakaś zależność? ok 80% działki mam płaska i niewielkie wzniesienie ale bardzo łagodne, wiec nie wiem czy jest taka potrzeba.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 1 Kwiecień 2016, 14:57   

Możesz te kółka odkręcić jak cię nurtują i po sprawie,masz równą działkę-kółka niepotrzebne,kamilos napisał jak potrzeba
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 1 Kwiecień 2016, 20:12   

Jasne że Snapper czy Simplicity będzie lepszym wyborem niż to co wybrałeś.

Alko robi teraz fajną promocję na traktorki Solo http://www.sklepalko.pl/t...13-92-5-hd.html

Do tego traktorka klient obecnie dostaje kosiarkę akumulatorową o wartości ok 1600zł

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 2 Kwiecień 2016, 08:22   

Może i Snapper i Simplicity są lepsze tylko problem w tym, że ilość punktów sprzedaży i serwisów w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki, a z doświadczenia wiem, że nawet najlepszy sprzęt nie raz wymaga naprawy gwarancyjnej i wtedy zaczyna się problem.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2 Kwiecień 2016, 08:48   

Tu się akurat mylisz,jeżeli coś ci się stanie na gwarancji to importer(jeden i drugi) załatwia te sprawę szybko,dzwonisz i mówisz o co chodzi,nawet nie musisz go nigdzie wozić,przyjeżdżają ,zabierają,naprawiają i odwożą na miejsce z powrotem,to im zależy aby klient był zadowolony,mniejszy importer bardziej zadba o klienta niż ten wielki ze znaną nazwą
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 2 Kwiecień 2016, 19:38   

janek38 tu większość to gremliny zakładają lewe konta i piszą pierdoły hehe tragedia zobacz napisałem o traktorkach alko i już jest temat że się komuś popsuł ahahah nawet nie napisał jaki silnik tylko że to traktorek alko eheheheh
http://e-kosiarki.net/top...t2899.htm#24180
Pozdrawiam cię gorąco trochę byłem nie przyjazny twoim wypowiedziom ale już wiem do czego dążyłeś !!
Gdzie się dowiedziałeś o złej bazie serwisowej Simplicity i Snappera od dealera stigi oleomaca husqvarny ahaha same sekty nic więcej ! Pamiętam te czasy jak nie dawali stawiać towaru innych marek obok siebie heheheeh parodia jak się cieszę że w żadną z tych firm nie wszedłem do tej pory musiał bym takie głupstwa wypisywać na forach jak szanowni drodzy koledzy niebiescy serwisanci !!!
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
  
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 08:39   

Wydaje mi się, że większego znaczenia nie ma czy się kupi z tych troszkę droższych model (13-15 tys.) Snappera, Stigę, Vikinga, Oleo Maca czy Honde. To tak jak z autami, jedni wolą niemieckie, inni japońskie, a jeszcze inni szwedzkie. Tylko, że jak się kupuje na firmę to jest tylko rok gwarancji wiec warto mieć serwis w miarę blisko.
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 10:47   

leszek41 napisał/a:
Jasne że Snapper czy Simplicity będzie lepszym wyborem niż to co wybrałeś.

Alko robi teraz fajną promocję na traktorki Solo http://www.sklepalko.pl/t...13-92-5-hd.html

Do tego traktorka klient obecnie dostaje kosiarkę akumulatorową o wartości ok 1600zł

Pozdrawiam


Na stronie AL-KO nic nie ma natomiast znalazłam coś takiego

http://www.marex-sklep.pl...goria/traktorki

jeżeli to prawda to nawet fajna i ciekawa oferta
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 09:42   

Po gwarancji zrobi ci serwis każdy z pocałowaniem ręki,mało tego to części oryginalne można kupić w trzech firmach Chabin,Grass,i Cedrus więc problemu nie ma aczkolwiek jak na razie części żadne nie są potrzebne,ja nie będę żebrał żebyś kupił któryś z proponowanych traktorków bo to w końcu twój wybór i sam wybierzesz co według ciebie jest lepsze

Oczywiście potwierdzam że jest w AL-KO taka fajna promocja mimo że na ich stronie nic nie ma
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 10:36   

Z wypowiedzi sprzedawców Snappera rozumiem, że jeśli AGS wyprodukuje traktor dla Snappera to jest to najlepsza rzecz na świecie, i tylko wybrani dealerzy sa godni to sprzedawać, jeśli już ten sam AGS wyprodukuje ten sam traktor dla OleoMaca to już syf, kiła i mogiła.

Kudre, logika dość specyficzna dla Radomia.

Piotrze, jak pisałeś, szukając w pewnej klasie maszyn, naprawde różnice są są nieznaczne i nie mają wielkiego wpływu na satysfakcję z produktu. oczywiście są jednostkowe produkty, które są bublem produkcyjnym, jak John Deere 305R.

Każdy producent chciałby mieć swojego dealera w każdym mieście, więc te opowieści, że jakaś marka nie chce mieć dealera bo utrzymuja swoja sprzedaż na limitowanym, ekskluzywnym poziomie to bujda. To samo z gwarancją. Zadzwoń proszę do jakiegoś dealera w odległości 100km i powiedz,że chciałbyś zgłosić urządzenie do przeglądu/ gwarancji. Od razu się odechce kupować maszyn przez internet albo z odległych punktów.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 11:39   

Dzięki za podpowiedz. Zdecydowałem się jednak na Stigę 6092, już zamówiona. Myślę, że będzie się dobrze sprawować. Jeśli jednak coś będzie szwankować w późniejszych latach eksploatacji to ewentualny koszt dowozu lub podjechania serwisu ( max 10 km) nie będzie liczony za każdym razem w setkach złotych. A że coś czasem się popsuje to nawet w najbardziej niezawodnych maszynach nie można wykluczyć. Wiosna idzie wiec czas wziąć się za trawę.

pozdrawiam
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 13:18   

Kupiłeś ok twój wybór,jak będzie z dalszym użytkowaniem i serwisem czas pokaże i aby ci się tylko nie psuł bo zobaczysz jak jest w Stidze,

widaż że markab nie masz pojęcia bo nikt nie dzwoni po dealerach tylko to Firmy i tam się takie sprawy załatwia których w Stidze nie załatwisz
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 20:54   

Napisz jak po pierwszym koszeniu bezawaryjności życzę i pociechy bo to się liczy.
Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 11:46   

Dopiero wczoraj przywieziono mi traktorek i przystąpiłem do koszenia. Niestety to dopiero pierwsze koszenie w tym roku wiec trawa urosła całkiem długa. Muszę przyznać, że mimo wysokiej trawy ( miejscami ok 20 cm) poradziła sobie dobrze. Problem był związany jedynie z tym, że jak wjechałem na taką długa trawę, to po przejechaniu przednimi kołami nie podniosła się ona całkowicie i agregat tnący jej nie chwycił tak jak powinien (kosiłem na najwyższej wysokości agregatu). Myślę, że przy kolejnym koszeniu jak trawa będzie krótsza to nie będzie z tym problemu. Dość szybko pojawił się komunikat dźwiękowy związany z zapełnionym koszem, i były 2-3 miejsca gdzie zostało trochę skoszonej trawy. Ale kosiłem po południu jak już lekko pokropiło i pewnie dlatego, że trawa była wilgotna.
Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Pokrywa silnika dosyć delikatna i chwieje się na boki po otwarciu. Brakuje jej jakiegoś rygla bądź zatrzasku przy zamknięciu bo spoczywa tylko ciężarem własnym i przy jeździe na małych nierównościach potrafi delikatnie się ruszać. Ogólnie jak na razie jestem zadowolony z zakupu, ale zobaczymy jak będzie później.
 
jano111 

Imię: jano111
Dołączył: 28 Wrz 2016
Posty: 1
Wysłany: 28 Wrzesień 2016, 21:33   

Jaki promień skrętu ma ta Stiga.
Piotr napisz jak po sezonie traktorek.
_________________
jano
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 17 Listopad 2016, 11:38   

Ja już kosić traktorkiem w tym roku nie będę. Teraz zobaczymy jak będzie sprawować się zimą.
Jeśli chodzi o użytkowanie to nie będę pisał niewiadomo jakich bajek. Traktorek jak traktorek, swoje wady też ma i to nie jedną. Nie wiem czy dokonałem dobrego wyboru bo nigdy nie kosiłem innym traktorkiem.
Jeśli chodzi o Stigę to miała trawę kosić i kosi wiec jest ok. Ale idealne koszenie to z pewnością nie jest.
Najbardziej w tym traktorku denerwuje mnie często głupiejący czujnik zapełnienia kosza. Wystarczy że trochę jakiegoś pyłu się dostanie w jego okolice i potrafi wskazywać pełne napełnienie kosza mimo że dopiero co był opróżniany. Wiec bywało tak że ignorowałem już ten sygnał i kosiłem dalej. Jeśli trawa jest lekko jeszcze wilgotna to trzeba kosić jadąc wolniej by nie zapychał się wlot do kosza. W przeciwnym wypadku kosz jest pusty a pod kosiarką zostaje pełno trawy. Problem jest z dłuższą i wilgotną trawą. Czasem zostają pojedyncze źdźbła trawy nieskoszone między nożami. Najgorsze jest jednak to że jak się kosi trawę traktorkiem to po przejechaniu przednich kół po trawie ona już się niewiele podnosi i nie zostaje skoszona. Podejrzewam, że to jest problem wszystkich traktorków ze względu na dużą wagę. Można sobie jakoś z tym poradzić.
Zaletą na pewno jest to, że takim traktorkiem z dużym koszem koszę trawę ok godzinę.
Zwykłą kosiarką bym to robił 3-4 razy dłużej. I to cenię najbardziej.
A czy koszę traktorkiem żółtym, zielonym czy czerwonym to pewnie jest podobnie.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Listopad 2016, 21:03   

-" Najgorsze jest jednak to że jak się kosi trawę traktorkiem to po przejechaniu przednich kół po trawie ona już się niewiele podnosi i nie zostaje skoszona. Podejrzewam, że to jest problem wszystkich traktorków ze względu na dużą wagę. Można sobie jakoś z tym poradzić."
Jeżeli agregat jest mniejszy niż rozstaw kół to ciężko będzie sobie z tym poradzić . Szerokość koszenia powinna obejmować "ślad" kółek przednich, inaczej kółka tylne dodatkowo trawę przygniotą . Błąd konstrukcyjny - jak dla mnie . A włściwie "konstrukcyjne kompromisy"
Moja kosiarka waży trochę ponad 500 kg. i nigdy nie było to powodem nie ścięcia trawy po śladzie przednich kół .
 
piotr_szymanski 

Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 16
Wysłany: 17 Listopad 2016, 21:56   

Wiadomo ze agregat jest szerszy. Rozumiem, że jak Twój traktorek najedzie przednimi kołami na trawę to ona nie kładzie pod ciężarem się?
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Listopad 2016, 00:03   

Nie rozumiesz...Oczywiście , że się kładzie , ale tylko pod przednimi . Tylne jadą już po trawie wykoszonej.
Nie wiem ,czy w Twoim traktorku szerokość koszenia pokrywa ślad przednich kół. Dlatego napisałem "jeżeli". Dane na temat traktorka stiga 6092 hw są następujące wymiary 2300 x 1050 x 1070 mm ... Szerokość koszenia podana jest jako 92cm. Tak więc,z każdej strony, gdzieś jest więcej o 6.5 cm.. Pytanie gdzie? Jeżeli przednie kółka nie są w jednej linii (z zewnątrz) z tylnymi ,a deck z każdej strony wyrażnie wystaje poza tę linie to jest ok.
Koś niżej .Oczywiście na max. obrotach.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum