Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka spalinowa do 1300 zł z napędem
Autor Wiadomość
Master793 

Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 7
Wysłany: 2 Maj 2016, 18:21   Kosiarka spalinowa do 1300 zł z napędem

Witam

Poszukuję kosiarki z napędem do 1300zł . Moja stara kosiarka na silniku Hondy rozleciała się po 6 latach .

Szukam czegoś coby chociaż te 5 lat wytrzymało . Zależy mi na napędzie i na szerokości koszenia tak minimum 50 cm . Teren do koszenia jest nierówny,więc przydały by się też większe koła z przodu . Moc to chyba tak minimum ok 6 km żeby przy napędzie to jakoś w miarę chodziło .

Wpadły mi w oko 2 takie kosiarki :

http://allegro.pl/nac-5w1...5914981185.html
http://allegro.pl/kosiark...5504356818.html

Obie to podobno "chinole ",ale ponoć NAC podrabia Honde i nawet te podróbki nie są najgorsze . Tak gdzieś czytałem .

Ten Husar to w zasadzie nie wiadomo co podrabia ( choć parametrami kusi )

A może coś innego ?
 
Master793 

Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 7
Wysłany: 3 Maj 2016, 11:02   

Witam

Znalazłem jeszcze coś takiego :

http://allegro.pl/kosiark...6161723500.html

Czy ta kosiarka będzie lepsza od Naca czy Husara ? Czytałem że ponoć tak . Ale trochę zastanawia mnie ten silnik . Podobno "chińczyk",ale ponoć nie gorszy od tych Brigsów z niższych serii . W dodatku za tą samą cenę tu mam 6,5 km a podobny Faworyt z Brigsem którego widziałem miał 5 km, a jak wiadomo przy napędzie im więcej koni tym lepiej .

Tylko czy te konie w tym Loncinie nie są oszukane ?

I jeszcze jedno pytanko . Załóżmy że coś siądzie w tym silniku ( wiadomo wszystko w końcu siada ) to czy ktoś mi to naprawi ? Czy kosiarka na złom,załóżmy dlatego że nie ma części do silnika ?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Maj 2016, 09:55   

Silniki jak silniki jednio chwalą inni narzekają ale obudowy Husara i Naca bym skreślił,i silniki i obudowy słabe a Faworycie silnik lepszy ale obudowa licha
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Master793 

Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 7
Wysłany: 4 Maj 2016, 11:04   

A jak bym dołożył te 200 zł do dajmy na to do :

http://allegro.pl/kosiark...1,3&bi_c=135596

Warto ?

A może coś innego ?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Maj 2016, 11:48   

Jak już na Chińskim silniku chcesz to weż sobie ten model,ta kosiarka jest wytrzymalsza i dłużej ci pochodzi

http://allegro.pl/kosiark...6096618038.html
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Master793 

Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 7
Wysłany: 4 Maj 2016, 13:13   

Ja się wcale na chińskie silniki nie upieram . :) Ale czy te słabsze Brigssy produkowane ponoć też w Chinach na prawdę są takie lepsze ? Czy to jest tylko legenda marki ? Tak jak ta legendarna niezawodność Hondy . ( której sam niestety potwierdzić nie mogę )

A co z tym Oleo Mackiem ?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 4 Maj 2016, 13:22   

Oleomaki są dobrymi maszynami i jeszcze europejski produkt części będziesz miał dostępne bez problemu a silniki briggsa to już nie te silniki co kiedyś
 
Master793 

Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 7
Wysłany: 4 Maj 2016, 17:49   

Chyba się zdecyduje na tego Oleomaca . Czytałem opinie na temat tego silnika i w większości są pozytywne . A ci co mają o Emaku negatywne opinie w większości przytaczają jeden "argument " "zły bo chiński " . Jeśli to ma być jego największa wada to jakoś to przeżyje . :)

Cóż mam nadzieje że wytrzyma więcej niż byle jaka marketówka pokroju Naca . Zobaczymy po paru latach .

Jeszcze pytania odnośnie gwarancji . To Oleo Mac daje 3 lata,ale pod warunkiem dokonywania przeglądu w ASO tak ? Czy to znaczy że jako użytkownik nie mam prawa bez ingerencji serwisu nawet oleju dolać ?

Co ile się robi przeglądy ? Czy przegląd może zrobić każdy autoryzowany dealer,czy tylko serwis ?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 4 Maj 2016, 21:22   

przeglądy robi się raz na rok ale nie koniecznie musisz je robić jak nie będzie przeglądów to po prostu masz 2 lata gwarancji , a olej możesz sam wlewać wymieniać dolewać tak samo filtr powietrza możesz sam czyścić i wymieniać to samo z nożem i piastami
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 5 Maj 2016, 08:04   

Możesz kupić i Oleomaca ale i tak nie wytrzyma tyle co World i szybciej będziesz w nią inwestował choćby w aluminiowe piasty które przy byle czym ulegają uszkodzeniu,szkoda że nie widziałeś tych kosiarek bo możesz nie wiedzieć o czym mówię,na gwarancję bym się nie nastawiał bo i tak jak coś ci się zepsuje to będzie to w 90% przypadków twoja wina
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum