Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka na 2500 m2 trawy rzadko koszonej
Autor Wiadomość
hiro 

Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 5 Maj 2016, 12:24   Kosiarka na 2500 m2 trawy rzadko koszonej

Kosiarka na około 2500m2. Teren dosyć nierówny, trawa rzadko koszona. Musi być porządny mulczer i boczny wyrzut bo jak zapuszczę działkę to sam mulczer sobie chyba nie poradzi, czy jestem w błędzie ?
Do tej pory kosiłem jakimś starym brigsem z bocznym wyrzutem który nie ma nawet zbierania do kosza. Zastanawiam się czy na taką powierzchnię brać pod uwagę opcję zbierania do kosza? Czy przy wysokiej trawie mulczer sobie poradzi ?

Budżet około 2500-3000 zł.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 8 Maj 2016, 21:41   

W tej cenie to polecałbym tą Hondę

http://allegro.pl/kosiark...6166630550.html

Mulczer radzi sobie i z większą trawą, ale wiadomo "duża trawa" dla każdego może znaczyć dwie różne rzeczy, łąki mulczerem nie wykosisz :D Ewentualnie jeśli chcesz trochę dołożyć, to kup Hondę HRX 537, tam możesz ustawić jaki procent trawy ma zostać zmulczowany, a jaki procent ma zostać zebrany do kosza, dzięki czemu połowę zmulczujesz a polowe zbierzesz, i nie nalatasz się tak z koszem. Ma bardzo mocny silnik, i świetne podwójne ostrze, ale niestety musiałbyś z 1000zł dorzucić, a taką kosiarkę strach tez na działce zostawić...
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
hiro 

Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 9 Maj 2016, 11:06   

Mam jeszcze 60 metrów rowu do koszenia, wiem że nie każda kosiarka nadaję się do koszenia pod kątem, jaki jest najlepszy rodzaj smarowania silnika do koszenia rowu ?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 9 Maj 2016, 11:16   

silnik dwusuwowy
 
hiro 

Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 9 Maj 2016, 11:29   

A co sądzicie o Husqvarna LC 356V silnik hondy GCV 160, szerokość cięcia 56 cm, kosz 68 litrów, i jakieś noże koronowe które podobne dobrze rozdrabniają. Dla mnie same zalety :-) a Wy jak uważacie, jakie są słabe jej punkty ?

Czy tym silnikiem który ma smarowanie rozbryzgowe można kosić zbocza rowu ?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 9 Maj 2016, 11:44   

zapomniałeś powiedzieć że jeszcze krawaty wiąże i usuwa ciąże ta kosiarka wszystko potrafi
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 9 Maj 2016, 21:41   

Szczerze mówiąc żadna ręczna kosiarka nie nadaje się do koszenia rowu, od tego jest kosa spalinowa, nie ważne czy silnik ma pompe olejową, smarownie rozbryzgowe, jest to tez kwestia tego że kosiarka ma gaźnik pływakowy, który pod kątem nie będzie działał, a silnik 4rosuwowy posiada odprowadzenia powietrza z komory silnika którym przy nachyleniu wyleci również olej.

Kosiarka ta fatalnie zbiera trawę do kosza, napełnia go zaledwie do połowy, przy dużej trawie nawet w 30%. Do funkcji mulczowania jak najbardziej, ale ten silnik jest trochę za mały na 56cm szerokości
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
hiro 

Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 10 Maj 2016, 07:41   

konradviking dzięki za odpowiedź, możesz mi doradzić kosiarkę z silnikiem hondy, koniecznie z wyrzutem bocznym, w miarę dobre mulczowanie i zbieranie do kosza. HRX 537 odpada on kosztuje 4400 zł.

Co sądzisz o TORO 20955 tylko że tam jest silnik Briggsa 675 GTS a coś czytam że odradzają te silniki.

Mam kosę sthila FS 250 i kosze nią rów ale wiesz jak jest to dodatkowa zabawa, jak jadę kosiarką to bym i rów przejechał.
  
 
hiro 

Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 16 Maj 2016, 14:36   

Biorę pod uwagę kosiarki z silnikiem hondy, jakie są wady / zalety takich dwóch ?

- OLEO-MAC G 53 THX All 4 kosz 70 litów i 51 cm nóż
- STIGA Combi 48 SQ Honda kosz 60 litrów i 48 cm nóż
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum