Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka elektryczna, działka ok.700m2 - pomoc w doborze
Autor Wiadomość
kd501 

Dołączył: 09 Sie 2016
Posty: 3
Wysłany: 9 Sierpień 2016, 13:51   Kosiarka elektryczna, działka ok.700m2 - pomoc w doborze

Witam forumowiczów.

Nie będę się zbytnio rozpisywał.
Temat zapewne Wam znany, także zwracam się do specjalistów, którzy są w stanie powiedzieć coś więcej na temat kosiarek - jeśli chodzi o ilość sprzętów, które wracają do serwisów z usterkami, lub też opinie samych użytkowników będą również b. pomocne.

Otóż zdecydowałem się na kosiarkę elektryczną ( m. in. ze względu na bezobsługowość ).

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć, to max 1500 zł, ale wiem, że już za 1000zł można kupić solidny sprzęt ( propozycje mile widziane)

Co do działki - płaska, mało zakamarków.

Wstępny wybór:
Stiga kombi 48E LINK

HECHT 1803 S 5 in 1, lub1846 LINK
LINK2

AL-KO Silver 46.4 E Comfort LINK

makita EM-460S LINK


Chyba tyle.

Teraz na czym mi najbardziej zależy:

- ergonomia (wiem, że niektóre kosiarki są ciężkie, ale lekko się prowadzą - a kosiarki będzie używała również żona)
- łożyska kulkowe
- im większa szer. cięcia tym lepiej
- napęd - tylko, jeśli jest mało awaryjny( czytałem np. o makitach, gdzie ten element potrafi sprawiać problemy, natomiast kosiarki bez napędu uważane są za solidne)LINK2
- silnik indukcyjny ( ponoć dużo mniej awaryjny? )



Na koniec jeszcze 2 praktyczne pytania - prosze o praktyczne opinie i uwagi:

1. Korzystacie z f-cji mulczowania ? Słyszałem opinie, że to wcale nie jest takie fajne rozwiązanie z racji tego, że m.in. gleba się zatyka i po jakimś czasie robi się "korzuch", przez co trawnik słabo oddycha. Do tego niefajnie jest np. położyć się na takim trawniku, gdzie jest pełno drobin, które się przylepiają.

2. Napęd w kosiarce - czytałem , że max prędkość to ok. 3km/h. Co w takim przypadku, jeżeli z załączonym napędem będę chciał iść szybciej ? nie zniszczy się przedwcześnie?
 
kd501 

Dołączył: 09 Sie 2016
Posty: 3
  Wysłany: 23 Sierpień 2016, 09:14   

nikt nie pomoże ? :-(

Który z tych 4 modeli byście wybrali i dlaczego ?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Sierpień 2016, 08:45   

ja wybrałbym AL-KO chociażby ze względu na jej wysoką jakość,silnik indukcyjny,komfort koszenia i dostępność części,na pewno odrzucił bym Hechta i Makitę a Stigę dałeś spalinową
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
kd501 

Dołączył: 09 Sie 2016
Posty: 3
Wysłany: 24 Sierpień 2016, 09:04   

Chociaż ktoś ;-) Dzięki za odpowiedź.

Stigę już poprawiłem, teraz jest elektryczna.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum