Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarki akumulatorowe - co kupić?
Autor Wiadomość
Patryk8 

Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 3
Wysłany: 7 Październik 2016, 16:36   Kosiarki akumulatorowe - co kupić?

Witam
Czy macie już jakieś doświadczenia w temacie akumlatorowych kosiarek?

Mam ogród na ok. 1200 m2
Nie ma kłopotu by koszenie podzielić sobie na dwie tury.
Do tej pory w zasobach mam spalinówkę 46cm i elektryczną na 36cm. Spalinową używam na tej części ogrodu gdzie nie dosięga już kabel.

Spalinowa doprowadza mnie do szewskiej pasji przy odpalaniu. Nie ma rozrusznika a szarpanie wykańcza bardziej niż samo koszenie. Niedawno jej naprawa kosztowała blisko 300zł i chyba znowu padła więc zanosi się na podobny wydatek.
Elektryczną ostatnio naprawialem i zaraz później padł silnik. Dziś już przewinięty ale chcialbym wspiąć się ciut wyżej w ergonomii.

Na tapecie mam dwie kosiarki.

Ryobi RLM36X46L50



W teorii wykosi do 800m2 co mnie w zupełności zadowala
Aku 5 Ah
cena: 1800 zł

albo

STERWINS 400 LI X-2 36V (z Leroy Merlin)



W teorii do 400m2
Aku 4 Ah
cena 800zł + dodatkowy aku umilający życie 500zł

1. Czy któraś z moich fantastycznych wyborów w ogóle się nadaje do mojej koncepcji? Czy to będzie dobra zmiana?
Druga opcja z dodatkowym aku wydaje się korzystna zarówno z uwagi na cenę jak i na dwa aku z których jeden zawsze może się ladować podczas koszenia (niestety ponoć ponad 2h)

2. Czy te urządzenia można używać na kablu póki sięga, bez zużywania akumulatora?

pozdrawiam i z góry dziękuję za jakiś odzew i wszelkie sugestie wobec moich pomysłów
 
Patryk8 

Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 3
Wysłany: 12 Październik 2016, 11:09   

hmm... nikt nie ma żadnych doświadczeń w tej materii? czy może zadalem pytanie notorycznie się tu przewijające? Jednak nie znalazlem podobnych wątków. Jeśli są to proszę o nakierowanie na nie.

Jeśli nie to może macie jakieś alternatywne fora gdzie mogę otrzymać żetelne informacje na temat kosiarek akumulatorowych.

Patryk
 
keram2504 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2016
Posty: 28
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12 Październik 2016, 22:34   

Nie wiele wiem o akumulatorowych kosiarkach, ale styczność z kilkoma używanymi miałem, i coś nie coś mogę podpowiedzieć:

Ogólnie są dość trwałe właściwie jedyne co się w nich psuje po najczęściej 6-9latach to... akumulator, który wtedy przewyższa cenę kosiarki i zazwyczaj nie opłaca się go wymieniać. Po za tym uważam że to bardzo ciekawa alternatywa dla kosiarki spalinowej bądź elektrycznej

Kilka rad z mojej strony:
1. Odpuść ten drugi akumulator, być może uda Ci się obskoczyć całą działkę na jednym ładowaniu, a jeśli nie to zrób sobie przerwę i raz go naładuj. Ten akumulator po pewnym czasie i tak będzie wymagał wymiany, a jeśli będziesz miał dwa to wcale nie oznacza że dwukrotnie wydłużysz ich trwałość, i wytrzymasz z nimi dwa razy dłużej, tylko po prostu w tym samym czasie z racji wieku padną oba akumulatory. Lepiej kup sobie drugi za kilka lat jak ten pierwszy wysiądzie, niepotrzebnie wydasz tylko 500zł.
2. na kablu nie uciągnie ta kosiarka, silnik wymaga dużo więcej "a"(tzw."prąd rozruchowy" czy coś takiego) a ładowarka ma tego stanowczo za mało, i grozi to wręcz spaleniem ładowarki.

3. Widzę że teraz większość kosiarek ma baterie Litowo Jonowe, kiedyś w kosiarce 36v bateria składała się z trzech akumulatorów żelowych 12v, było to o tyle fajne że samemu można było wymienić te akumulatory, i można było kupić lepszej marki niż te oryginalne np. YUASA czy Panasonic, i to w kwocie 90zł za sztukę więc za 270zł mieliśmy nowa baterie na kilka lat, teraz ze względu na brak możliwości "regeneracji" we własnym zakresie takiej baterii, zalecałbym szukanie kosiarki której marka przetrwa na rynku te 5 lat, i kiedyś w przyszłości uda się taką baterię kupić, no i kup z trochę większym zapasem, bo wiadomo że te czasy pracy to są lekko naciągnięte...
 
Patryk8 

Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 3
Wysłany: 13 Październik 2016, 08:44   

dziękuję za informację :-)
jednak mam obawy co do ilości przerw w koszeniu. jeśli ta transza starczawg producenta na 400m to pewnie przy 300 padnie a mi zostanie do suszenia jeszcze blisko 1000m2

nawet z tą drozda może być pewnie problem mimo ze piszą że obrobi 800m to przecież akumulatory ma niewiele większe od tej tańszej.
dlatego chciałbym wiedzieć jak to jest w praktyce...
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum