Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Honda HR1950 zapadki w kole
Autor Wiadomość
cudny90 

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 9
Wysłany: 25 Październik 2016, 19:48   Honda HR1950 zapadki w kole

Cześć wszystkim,

Mam problem ze swoją kosiarką HONDA HR1950.
Od pewnego czasu napęd działa na tylko jedno koło. Sezon się skończył, więc zrobiłem przegląd tego nie działającego koła.

Okazało się, że zapadki, czy wolnobieg (nie wiem jak to się w przypadku kosiarek nazywa) znajdujące się w kole się rozwaliły. Są połamane, część wewnętrzna całego tego mechanizmu jest mocno uszkodzona, tak jakby zeszlifowana tymi zapadkami które swobodnie sobie am "latały", a część zewnętrzna, z zębami o które te zapadki zahaczają jest połamana... Tak, połamana metalowa solidna część.

Trochę się tym rozczarowałem bo ta część oryginalna z zapadkami kosztuje około 60zł, a tej drugiej części nie widzę w katalogu i nie wiem, czy ona nie wchodzi w skład koła. Jeśli tak, to koło kosztuje około 200zł... Za drogo.

Czy ktoś wie jak zaradzić temu problemowi? Może dałoby się dopasować mechanizm z jakiejś innej kosiarki? Może są jakieś zamienniki tańsze? Jeśli tak to gdzie szukać? Znam tylko sklep internetowy z firmowymi częściami.

Inne rozwiązanie jakie widzę to połączenie koła z osią na sztywno, ale to jest kiepskie rozwiązanie, bo będzie duży opór przy pchaniu kosiarki.. :/

Proszę o pomoc i pozdrawiam,
Adam
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum