Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorki ogrodowe-jaki wybrać?
Autor Wiadomość
Arecki 

Wiek: 54
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Luty 2017, 21:53   Traktorki ogrodowe-jaki wybrać?

Witam
Zaczyna się powoli sezon i wielu kupujących ma dylemat z zakupem traktorka-kosiarki. Miałem dokładnie ten sam dylemat co inni ale z czasem opanowałem temat i chciałbym się podzielić z osobami zainteresowanymi kupnem traktorka ogrodowego.
1. Szukać traktorka z silnikiem o pojemności minimum 500 cm3 !!!!!! Nie mniejszej !!!
2. Moc silnika minimum 12,5 kM
3. Skrzynia biegów Hydrostatyczna !!!!!!!!!!!!
4. Sterowanie nożne (jazda przód/tył)
5. Załączanie kosiska manualne.
6. Jeżeli kupujecie u profesjonalnego sprzedawcy niech ustawi obroty pracy silnika w granicach 3000 obr/min. - lekko go podkręci , bo one fabrycznie są trochę "przymulone".
7. Jeżeli sprzedawca oferuję taka możliwość zamontować włącznik zasilania akumulatora !!!! - rozwiązuje problemy z akumulatorem który ciągle przyprawia problemów użytkownikom.
8. Jeżeli macie taką możliwość wprowadzić do opon uszczelniacz (klej dętka) rozwiązuje problemy z utratą powietrza w oponach w przyszłości

Silniki B&S są jakie są i nie ma reguły bo jednemu sprawuje się lepiej a drugiemu gorzej ale to tak proste konstrukcje w budowie, że awarie to w większości wynik samych użytkowników ( na marginesie w życiu nie widziałem tyle cewek zapłonowych wymienionych co w silnikach B&S). Silniki Hondy, są naprawdę dobre ale i je trapią awarie zwłaszcza te nowsze - AutoChoke System, Yanmar są bardzo dobre, Kohler również niezłe ale rzadziej spotykane.

Jestem posiadaczem kilku traktorków ogrodowych i opierając się na mojej "stajni" Simplicity są dobrze wykonane mają na swoim koncie ponad 800 roboczogodzin każdy i dalej pracują , Iseki - inna liga po prostu super ale po 1348 godz. naprawiałem skrzynie hydrostatyczną ( naprawa nie jest WCALE droga dla zdolnego mechanika jest tylko pracochłonna),Husqvarna najmłodsza w stajni ma na koncie tylko 284 roboczogodziny jak na razie się sprawuje, Honda - naprawdę dobre traktorki ogrodowe ale miałem problem z elektrycznie załączanym kosiskiem(opanowany) oraz Stiga która niestety przyprawiła mi dużo problemów ( urwała się śruba mocowania klawiatury zaworowej(opanowałem- gwinotowanie otworu w głowicy i tulejka mocująca), rolki prowadzące z tworzywa układu kierowniczego- tylko wymiana, elektryczne sterowanie wysokości kosiska padło-opanowałem, zarwany pasek zębaty napędu noży kosiska i to wszystko przy stanie 84 roboczogodzin).
W/w kosiarki są wykorzystywane w firmie mojej żony w celach zarobkowych. Byłem zmuszony kilkakrotnie wypożyczyć kosiarki z firmy zajmującej się sprzedażą takiego sprzętu i szczerze powiem, że kosiarki takie jak MTD , McCulloch, Viking, Canycon - bardzo dobre traktorki, AS( niebywale mocne maszyny - nachylenie zbocza 12% to żadna trudność) - one wszystkie nie odbiegały technicznymi warunkami od innych producentów raczej różniły się wykonaniem oraz wyposażeniem.
Przeglądy staram się wykonywać w granicach 30-50 roboczogodzin, co weekend mycie i przedmuch filtra powietrza, ewentualnie uzupełnienie oleju silnikowego.

Najczęstszymi problemami jakie trapią traktorki ogrodowe są cewki zapłonowe, paski klinowe ( nie które są horrendalnie drogie), noże tnące to prawdziwa masakra - niektóre jakby wykonane z "papieru", gną się niemiłosiernie, włączniki bezpieczeństwa jak siedziska, kosiska, hamulca, neutral stellung padają - ale to w dużej mierze wina użytkowników , że doprowadzają do takiego stanu swój sprzęt. Warto czasem tak bezinteresownie samemu obejrzeć swój traktorek i zobaczyć czy jakaś śrubka się nie poluzowała to często/gęsto następuje reakcja łańcuchowa i od tej luźnej śrubki psuje się więcej rzeczy.

W tym roku chce wymienić dwa swoje traktorki na nowsze i jeden będzie Husqvarna TC 338 a drugi ? no właśnie jeszcze nie wiem rozważam kolejny Simplicity. Zauważyłem jedynie, że jakość wykonania dzisiejszych traktorków jakby była trochę gorsza. Piękny plastik obudowy mnie osobiście nie przekonuje co do nie których wykonawców.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum