Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek Stiga 7122 HVS czy Snapper rpx 200 (oba z koszem)
Autor Wiadomość
adi760303 

Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 7
Wysłany: 18 Kwiecień 2017, 10:34   Traktorek Stiga 7122 HVS czy Snapper rpx 200 (oba z koszem)

Witam.
Stoję przed dylematem zakupu traktorka.
Najpierw myślałem o zakupie Husqvarny , później john deere x155.
Przeglądając forum oraz net były podpowiedzi na snapper.
Dzwoniłem do firmy która handluje i snapperem i stiga zaproponowała Stigę 7122 hws - jako najlepszy.
Czy ktoś doradzi czy rzeczywiście stiga taka dobra czy marketing taki dobry

pozdrawiam i dziękuje
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 07:42   

W Stidze masz marketing,jakość sporo odbiega od Snappera,tu sprzedawca nie był obiektywny a to pewnie ze względu że na Stidze są większe marże,nawet nie ma się co zastanawiać nad wyborem,Snapper jest lepszy i tańszy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wryg 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: z Zielonej Zatoki
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 19:17   

Witam.

Niedawno miałem podobny dylemat jak kolega i kupiłem Snappera, ten sam model. Wybierałem pomiędzy Stigą, AL-KO, Vikingiem i właśnie Snapperem. Oglądałem jeszcze rider od Husqvarny ale brak kosza dyskwalifikował ten traktorek. Pozdrawiam
 
adi760303 

Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 7
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 21:59   

janek38 napisał/a:
W Stidze masz marketing,jakość sporo odbiega od Snappera,tu sprzedawca nie był obiektywny a to pewnie ze względu że na Stidze są większe marże,nawet nie ma się co zastanawiać nad wyborem,Snapper jest lepszy i tańszy


Kurcze snapper kosztuje katalogowo 14990 a największy upust jaki dostałem to 13800-1400 :P
 
adi760303 

Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 7
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 21:59   

wryg napisał/a:
Witam.

Niedawno miałem podobny dylemat jak kolega i kupiłem Snappera, ten sam model. Wybierałem pomiędzy Stigą, AL-KO, Vikingiem i właśnie Snapperem. Oglądałem jeszcze rider od Husqvarny ale brak kosza dyskwalifikował ten traktorek. Pozdrawiam


i jestes zadowolonY?
 
wryg 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: z Zielonej Zatoki
Wysłany: 20 Kwiecień 2017, 07:25   

Witam.

Na razie bardzo, chociaż dopiero raz kosiłem. Spytaj mnie za 3 lata ;)

Pozdrawiam
 
adi760303 

Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 7
Wysłany: 20 Kwiecień 2017, 10:59   

Dzisiaj znajomy serwisant zaproponował vikinga mt5097 .1 Z a drugi ze jest promocja na vikinga 5112Z z 17990 na 16000

czy w porównaniu do snappera to jest to coś warte?
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 20 Kwiecień 2017, 14:58   

I tak jego cena jest sporo za wysoka,już bym wolał AL-KO jest sporo tańsze i AL-KO robi traktory dla Vikinga,bodajże 2 lub 3 modele ale tu i tak Viking nie przystartuje do Snappera no chyba że tylko wyglądem bo design maja fajniejszy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
adi760303 

Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 7
Wysłany: 20 Kwiecień 2017, 20:55   

janek38 napisał/a:
I tak jego cena jest sporo za wysoka,już bym wolał AL-KO jest sporo tańsze i AL-KO robi traktory dla Vikinga,bodajże 2 lub 3 modele ale tu i tak Viking nie przystartuje do Snappera no chyba że tylko wyglądem bo design maja fajniejszy


Własnie znajoma serwisant proponuje vikinga MT5097.1 Z za 13700 zł z ceny katalogowej 15690

Maja podobno klienta co na obsługę boiska wziął snappera i na non stopie problem w innej miejscowości na 2 innych boiskach jest viking MT5097.1 i żadnych problemów
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 21 Kwiecień 2017, 08:06   

Wcale mnie to nie dziwi że tak mówią,postaw się na ich miejscu,też byś tak ludziom tłumaczył,to normalna zagrywka marketingowa ale w tym przypadku nie mająca nic wspólnego ze stanem faktycznym,zresztą widać że chcą ci go sprzedać za wszelką cenę,jak chcesz to go kup to twoje pieniądze tylko póżniej nie narzekaj bo tak skaczesz z jednego na drugi tam gdzie ci więcej do głowy nakładą tam zaczynasz się tulić,jak dla mnie nie jest to dobra oferta,jakby ten Viking kosztował jeszcze jakieś 2tyś.mniej to wtedy można powiedzieć o niezłej ofercie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
adi760303 

Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 7
Wysłany: 21 Kwiecień 2017, 20:49   

janek38 napisał/a:
Wcale mnie to nie dziwi że tak mówią,postaw się na ich miejscu,też byś tak ludziom tłumaczył,to normalna zagrywka marketingowa ale w tym przypadku nie mająca nic wspólnego ze stanem faktycznym,zresztą widać że chcą ci go sprzedać za wszelką cenę,jak chcesz to go kup to twoje pieniądze tylko póżniej nie narzekaj bo tak skaczesz z jednego na drugi tam gdzie ci więcej do głowy nakładą tam zaczynasz się tulić,jak dla mnie nie jest to dobra oferta,jakby ten Viking kosztował jeszcze jakieś 2tyś.mniej to wtedy można powiedzieć o niezłej ofercie


Czy dobry wybór okaże się przy użytkowaniu. Powiem ci że ze jest tak dużo różnych traktorków że ciężko się zdecydować. Mam kolegę co ma JD X155R i sobie mega chwali , a miał wcześniej różne inne modele od kilu lat. Ja byłem prawie pewny na Snappera ale jednak kilka wariantów zdecydowało że jedna się nie zdecydowałem - mianowicie znam osobiście jednego użytkownika co sobie nie chwali bo używa albo próbuje używać bo ma na non stopie problemy - a kosi boisko piłkarskie. HSQ chciałem kilka lat temu ale diler z Brzeska najpierw tel. ustalił cenę a na miejscu się wycofał - nie polecam. Wiec od 4 lat w zasadzie temat był rozpoznawany a w ostatnim czasie nawet bardzo - sezon :P
W między czasie odwiedziłem dilerów HSQ, JD , Stige (diler z Wieliczki - naprawę polecam jego fachowość jeżeli chodzi o stige i nie ocenia innych modeli którymi nie handluje) ale Stiga to nie moja bajka nie leżał mi :( ale to moje odczucia
Ja wybrałem VIKINGA MT 5097.1 Z ponieważ kolega którego znam kilkanaście lat sam używa tego modelu od roku czy dwóch kosi dużo więcej niż ja mam i sobie mega chwali - może dobrze trafił albo ma szczęście albo Viking nie jest aż taki zły - ja się będę wypowiadał po 1-3 koszeniach. Pomijam rabat 2 tys taniej niż cena katalogowa, ale można skorzystać obecnie u Sthil z 10 rat 0% (podpowiem że również w HSQ czy JD) - ja akurat skorzystałem.


Dziękuje za pomoc i doradzanie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum