Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
B&S Quantum XTS 45 - KLIPPO
Autor Wiadomość
quakemis 

Imię: Mateusz
Wiek: 44
Dołączył: 11 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Grybow
Wysłany: 11 Maj 2017, 13:54   B&S Quantum XTS 45 - KLIPPO

Witam wszystkich.

Posiadam kosiarkę KLIPPO Comet S z napędem i silnikiem B&S Quantum xts 45. Kosiarka od dobrych kilku lat kosi tydzień w tydzień ok 30 arów mojej działki. Ostatnim czasem podczas koszenia większej trawy (+- 20cm) kosiarka słabnie i gaśnie. Można też w tym momencie zaobserwować bardzo, ale to bardzo delikatny biały dym wydobywający się gdzieś z silnika. Zaobserwowałem też delikatne ubywanie oleju, tak ok 100ml co 3-4 koszenia.
Próbowałem kosiarkę zawieść do lokalnych majstrów, jednak Ci nie chcą się brać za naprawę jak to stwierdzili tego wynalazku. Wynalazku który wg mnie jest najlepszym mulczerem na rynku.
Świeca jak i olej oczywiście wymienione, zamówiłem również oryginalny zestaw naprawczy gaźnika. Jednak pozostaje to dymienie i dławienie się przy obciążeniu.. Myślałem nad wymianą pierścieni, jednak czy to pomoże? i czy dam sam radę.
Kupno silnika raczej nie wchodzi w grę z racji jego "oryginalności". Proszę doradźcie lub pomóżcie ogarnąć temat.

Kosiarka jest taka jak na zdjęciu poniżej.


 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 12 Maj 2017, 11:42   

Opisane przez Ciebie objawy świadczą wg mnie o zużyciu pierścieni tłokowych. Niewiadomy pozostaje stan cylindra - obecność progu, owalizacja. O tym można przekonać się dopiero po rozbiórce silnika.

Silnik nie jest jakimś dziwnym wynalazkiem. Silniki z bocznym wałkiem były swego czasu bardzo popularne (Briggs, Tecumseh) i stosowali je liczni producenci kosiarek. Od zwykłych silników różni je tylko obecność przekładni ślimakowej i wyprowadzony boczny wałek napędowy. Reszta jest taka sama.

Jeśli chodzi o możliwości przywrócenia pełnych walorów kosiarki, to jest ich kilka:

1/ wymiana silnika na nowy wg patentu, opracowanego przez firmę ,zajmującą się kosiarkami Klippo;

2/ naprawa samego silnika w zależności od zdiagnozowanego stanu:

a/ wymiana samych pierścieni tłokowych;

b/ zrobienie szlifu cylindra i zastosowanie nadwymiarowego tłoka i pierścieni. O dostępność części trzeba pytać w serwisie Briggsa lub bezpośrednio w centrali w Łodzi. Szlif może wykonać specjalistyczny warsztat - potrzebują tłok.;

c/ wykonanie i wprasowanie żeliwnej tulei cylindra na wymiar nominalny tłoka. Słabym punktem może być trudność znalezienia pierścieni, przeznaczonych do współpracy z żeliwną tuleją np. chromowanych.

Wykonanie remontu w warunkach domowych wydaje się dość trudne, chociaż nie jest niemożliwe. Serwisy w tej chwili mogą nie mieć ochoty na taką usługę, bo jest sezon i zapewne chcą szybkich napraw i szybkich pieniędzy, a nie żmudnej diagnozy i poszukiwania części i blokowania powierzchni warsztatowej przez rozbebeszony sprzęt. Remonty wykonuje się poza sezonem (zima).
_________________
widzę Chorągwicę
 
quakemis 

Imię: Mateusz
Wiek: 44
Dołączył: 11 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Grybow
Wysłany: 12 Maj 2017, 14:00   

Dziękuje za odpowiedź... Chyba zdecyduje się na zrobienie szlifa i zakup nadwymiarowego tłoka i pierścieni, znalazłem na internecie komplet +0,10 lub +0,20 w granicach 150zł. DO tego szlif i robocizna oczywiście, ale i tak wyjdzie całkiem ok.

Bardzo Ci dziękuje jeszcze raz za podpowiedzi!
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum