Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
12 Sierpień 2010, 13:51
Co kupić,traktorek kosiarka czy zwykłą kosiarkę?
Autor Wiadomość
Kamilexx 

Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 18:40   Co kupić,traktorek kosiarka czy zwykłą kosiarkę?

Witam. Mam okazję kupić za 2000pln traktorek kosiarka bardzo podobny do tego http://www.allegro.pl/ite...g_12hp_b_s.html

Mam pytanie, jak to jest z uzytkowaniem takiego traktora, czesto się coś psuje?, posiada silnik B&S wiec z czesciami raczej niepowinno byc problemów. Mam kawałek terenu do koszenia, ale w niektorych miejscach jest ciasno i dlatego wlasnie taki mi odpowiada(76cm szerokosci). Miał ktoś jakieś doświadczenia z takiego typu kosiarkami? I teraz zasadnicze pytanie, lepiej opłaca kupić się taki używany traktorek, czy nową zwykłą kosiarke?
 
kuba 84 

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 5
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 22:57   Odp

Kupując używany sprzęt zawsze ponosi sie ryzyko, chyba że ktoś zna się w danej materii i precyzyjnie potrafi ocenić co jest warte to co kupuje. Trzeba po prostu dobrze kupić niewyeksplaatowaną maszyne. Przyjemność z cięcia trawnika jedną a drugą to niebo i ziemia. Traktorki rządzą;)

Dobrze jest kupować marki które mają serwisy w kraju, w razie awarii sprowadzą części. Dobrze jest przetestować przed zakupem, odpalić na zimnym silniku, zobaczyć jak ten chodzi, czy równo pracuje, nie kopci, jak chodzą biegi, czy ładuje, pokosić trawe - przetestować. Nie wierzyć w takie rzeczy jak np: on kopci bo jak go zdejmowaliśmy z przyczepy to był przechylony bokiem. Nie ma też pewności że handlarz nie potraktował silnika jakimś preparatem uszczelniającym i po zmianie oleju zmieni się też jego charakterystyka. Dobrze wiedzieć że części nie są tanie np alternator do b&s to coś koło 240zł, akumulator ponad 200zł, komplet pasków ponad 200zł. Więc jak ma jakieś niedomagania to trzeba sporo dołożyć. Ale jak już powiedziałem traktorki rządzą!
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum