Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
12 Sierpień 2010, 13:51
Pomoc z wyborem kosiarki
Autor Wiadomość
tnkiller 

Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 26 Maj 2010, 18:05   Pomoc z wyborem kosiarki

Witam. Szukam kosiarki do ogrodu o powierzchni 2800m2. Interesują mnie kosiarki z przedziału cenowego do 2000zł. Chodzi mi naturalnie o kosiarkę spalinową z napędem. W moich laickich poszukiwaniach kierowałem się szerokością koszenia oraz dużym zbiornikiem na trawę. Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam jeżeli zakładam nowy temat pomimo już istniejącego analogicznego.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2010, 18:50   

Jeśli chodzi o silnik to ja polecam i chyba większość ludzi poleci z silnikiem Briggsa
Co do wózka to jedni polecą Alko, inni Husqvarnę inni Dolmara a inni Vikinga.
Ja polecam na wózku Oleo-maca
http://allegro.pl/item104...s_sezam_ww.html

dlaczego Olo-mac-a?
dlatego że do wózków np: Alko są droższe części zamienne np linki, a Vikingi szybko się rozpadają.
 
tnkiller 

Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 26 Maj 2010, 19:38   

Wielkie dzieki. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy szerokość koszenia jest znaczącym elementem.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2010, 20:34   

zależy w jakim sensie?
 
tnkiller 

Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: 26 Maj 2010, 21:36   

Czy w jakiś znaczący sposób przyspiesza to proces samego koszenia oraz czy warto na to zwracać szczególną uwagę?
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2010, 21:51   

pomiędzy kosiarka np 50 cm nóż a traktorkiem np 100 cm (dwa noże po 50 cm) znacząca różnica ale jak jedna kosiarka ma nóż 49 cm a druga 51 to....sam sobie odpowiedz na pytanie
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Maj 2010, 07:41   

dolek napisał/a:
Jeśli chodzi o silnik to ja polecam i chyba większość ludzi poleci z silnikiem Briggsa
Ja polecam na wózku Oleo-maca
dlaczego Olo-mac-a?
dlatego że do wózków np: Alko są droższe części zamienne np linki, a Vikingi szybko się rozpadają.


No tu się akurat nie zgodze z kilku powodów
1.jeżeli np.linka droższa jest o np.15zł.a jest lepszej jakości więc normalne jest że to sie psuło nie będzie tak szybko i nikt nie powinien dopatrywać się różnicy w duperelach tylko w jakości
2.Oleomac ma słabsze wózki,koła itd.made in China

a i cena części w Oleomacu wcale nie jest taka niższa,wpompowali kupe kasy na zakup Victusa i teraz muszą sobie odbić między innymi na częściach,poza tym mają fabryke w Chinach
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
ponczo12496glownica 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 18
Wysłany: 27 Maj 2010, 13:03   

A co teraz niema fabryki w chinach coś jest robione np w Niemczech a część w chinach :mrgreen: a i ja bym ci polecił coś z Husqvarny np http://www.allegro.pl/ite..._ko_viking.html
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 27 Maj 2010, 20:00   

nie ma co sie oszukiwać dzisiaj chiny stały sie potentatem jeśli chodzi o produkcję.
W Alko zdażaja się pęknięcia wózków. Nie ma co się kłucić o kosiarkę też trzeba dbać.
Z Alko to może
http://allegro.pl/item105..._biegu_5w1.html

Z tych kosiarek co ja i koledzy przedstawili to czy kupisz Alko, Husqvarne czy Oleo-mac-a, to wybór należy do ciebie to wybór taki jak by kupować Audi, Bmw czy Mercedesa. Kupuj tą która ci się podoba

Teraz co do silników trochę wypowiem sie

Ta na wózku Husqvarny też niech by była ale jak chcesz kupic kosiarke z silnikiem Hondy to musisz się liczyć że silnik te lubia żeby o nich dbac.tzn
Paliwo musi być świeżę a nie zeszłoroczne "bo w karnistrze zostało i szkoda zmarnować", na zimę lub jak kosiarka ma być nieużywana dłużej niż 2-3 tygodnie to trzeba musowo wypalić paliwo z gażnika (zakręcić kranik paliwa jak występuje w pozycje off odpalić kosiarkę i czekać aż zgaśnie sama)
Jeżeli nie masz zamiaru do tych zaleceń sie stosować to nie kupuj Hondy bo będziesz ją klał, a dokładniej w najleprzym wypadku zasyfi się gażnik (czyszczenie nie podlega nawet gwarancji) lub padnie gażnik lub uszkodzeniu ulegnie gażnik (też Honda jako gwarant różnie do tego podchodzim. często gazniki padają pod koniec gwarancji a w tedy klient musi zapłacić za gażnik z własnej kieszeni).
Silnik Hondy w porównaniu z Briggsem wypada na plus jeśli chodzi o tuleje żeliwną cylindra. 15 lat w stecz silniki Hondy były wytrzymałe ale nie dzisiaj.

Silnik Briggsa wybacza pewne grzeszki i zaniedbania ale nie znaczy że może pracować na zwietrzałym paliwie z domieszką oprysku (widziałem i takie przypadki) czy bez oleju
W silnikach Briggsa mimo że jest tuleja aluminiowa przy stosowaniu oryginalnego oleju Briggsa
http://sklepagora.pl/imag...l_nowe_op-1.jpg
i co sezonowej wymianie filtra powietrza i pilnowaniu stanu oleju tuleja cylindra w kosiarkach które maja 5-6 lat jest bez żadnego progu.
Ostatnio zmieniony przez dolek 27 Maj 2010, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28 Maj 2010, 07:29   

Dodać można jeszcze że Honda ma pasek rozrządu więc w razie czego wymiana jest dość kosztowna oraz serwis w porównaniu do B&S jest minimum razy dwa,poza tym z częściami kuleją,tak to wygląda

ponczo12496glownica za 2 tyś.można sobie kupić Alko 520BR i jest to o wiele fajniejsza kosiarka i lepiej zrobiona,wystarczy obejrzeć obydwa modele i wszystko wiadomo
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 28 Maj 2010, 07:58   

Dobrze Janek38 napisał serwisowanie Hondy jest dużo droższe niz Briggsa.
Wiele jest osób co kupujac kosiarke kupuje na silnikach Hondy sugerując się bezawaryjnością np samochodu, lub kupuja na silniku Kawasaki bo w sklepie powiedzieli żę jest w nim technologia z torów wyścigowych.

Silnik kosiarkowy Hondy nie jest niezawodny jak w samochodach a w silnikach Kawasaki nie ma żadnej technologii zapożyczonej z motocykli wyścigowych Kawasaki.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum