Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
silnik EMAK - czy ktos cos wie?
Autor Wiadomość
henkel 

Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 8
Wysłany: 16 Marzec 2011, 21:24   silnik EMAK - czy ktos cos wie?

Witam.
Chcę kupić moją pierwsza kosiarke i bynajmniej nie z biedronki :-)
Mam na celowniku OLEO MAC G48 TK, jest ładna kosiarka z napędem, lecz martwi mnie silnik EMAK. Nigdzie nie można znaleśc info na temat tego silnka. Kosiarka jest za 1100zł i kusi mnie bo jest dobry stosunek ceny do funkcji i jak sądze jakości sprzętu.Może ktoś doradzi.
Rozważam też STIGE COMBI za 1200 zł ale silnik B&S więc ok ale co z resztą?
z góry dziekuje za opinie.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 17 Marzec 2011, 09:09   

Made in China i chyba wszystko wiadomo,z daleka się od tego trzymaj,kup sobie coś na silniku B&S może nie od razu Stige bo wózki mają takie sobie ale na pewno silnik B&S
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
henkel 

Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 8
Wysłany: 17 Marzec 2011, 09:36   

sęk w tym, że jest maaasa kosiarek w tym równiez polskich z silnikiem B&S, i trudno o obiektywna opinie. Każdy sklep chwali swoja konkterną markę. Jeżeli chodzi o OLEO-MAC i STIGE to widziałem napis made in italy.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 17 Marzec 2011, 10:32   

Silniki są dobre, bezawaryjne, mało palą, słabym punktem jest wrażliwy gaźnik czyli trzeba lać dobre i czyste paliwo.
na ten silnik i na całą kosiarkę masz 3 lata gwarancji.
 
henkel 

Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 8
Wysłany: 17 Marzec 2011, 15:39   

Czy wybrałbyś zatem OLEOMACA z silnikiem EMAK 3 lata gwaracnji za 1100, czy dołożyć ok 100zl i mieć silnik B&S ale np STIGE? Rzeczywiśce brak inforamcji na temat EMAKA w tym przypadku może oznaczać, z silnikami nie ma problemu. Zwylke piszą ludzie rozżaleni z jakiś powodów. Generalnie jestem w stanie zapłaćić za kosiarkę nawet 1500zł do 500m2 trawnika ale chciałbym miec pewnośc że:
1.nie jest chińska
2. silnik B&S.
3.Napęd.
Ostatnio zmieniony przez henkel 17 Marzec 2011, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 17 Marzec 2011, 19:57   

Witam.Na wstępie chciałbym wyprostować wypowiedż kolegi janka38 na temat silnika Emak.Silniki te nie są chińskie,tylko opracowane i produkowane przez włoską firmę pod tą samą nazwą.Przedstawicielem powyższej firmy na teren polski jest Victus -Eco z Poznania.Ta sama firma jest przedstawicielem Oleo-Maca i Efco na Polskę.Osobiście sprzedaję kosiarki z silnikami Emak-a od trzech lat i przedstawiam swoją opinię jako bardzo pozytywną.Silnik ten jest silnikiem górnozaworowym, ze wstępnym filtrem powietrza,oraz charakteryzuje się równa pracą jak na wolnych tak jak na wysokich obrotach.Z czystym sumieniem polecam te silniki.
_________________
Henry58
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Marzec 2011, 08:47   

Masz częściowo racje ale obaj wiemy że te silniki są jednak produkowane w Chinach tak jak Oleo-Mac sprzedawany u nas w kraju,mimo że u nas w Firmie się tego nie sprzedaje to opinie mam z goła odmienną czyli negatywną o silnikach jak i o Firmie Victus-Eco.Problemy jednak sa z tymi silnikami,przecież w branży roznosi sie w miare szybko opinia o jakości sprzętu tzn.silnikach EMAK i jest to opinia negatywna.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Marzec 2011, 11:05   

Kolego henkel trochę za pesymistycznie podchodzisz do chińszczyzny i za ogólnikowo
Nawet jak B&S jest robiony w chinach to ma i tak swoje normy i nie wypuści bubla-fakt kiedyś te silniki były lepsze tylko po co jak deck zgnił a silnik chodził, teraz jest to tak obliczone aby maszyna wyeksploatowała się równo w całości i kupujesz następną,
Silniki OM są produkowane w chińskiej fabryce OM i są dobrej jakości, jak każdy produkt ma swoje wady, ja na razie nie słyszałem zdecydowanie negatywnych opinii na temat silników serii K no może poza tym wrażliwym gaźnikiem i paroma przypadkami uszkodzenia uszczelki pod miską olejową, reszta awarii to tylko i wyłącznie wina operatorów maszyn którzy kosiarki traktują jako kosiarko-równiarko-wyczesywarkę :-)
 
henkel 

Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 8
Wysłany: 20 Marzec 2011, 09:34   

Witam i dziękuje za pierwsze opinie. Niemniej jedank są to opinie bardzo ogólne, a w szczególności dotyczy to kolegi janka38. O jaką negatywną opinie chodzi?
Nie jestem całkowitym przeciwnikiem "chińszczyzny" jest ona przecież nieunikniona- spójżmy do okoła- wszystko co nas otacza, a przynajmniej 90% rzeczy jest z chin. Jendak uważam, że jeżeli jakaś marka sygnuje swój produkt to mam nadzieje oznacza że jest dobrej jakości.
 
ZlodziejEternitu 

Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: 8 Luty 2012, 20:49   

Witam! Od ostatniego postu minelo juz co prawda troche czasu, ale powoli zbliza się sezon na koszenie trawnika i tym samym na kupowanie sprzętu, wiec moze komus przyda się moja opinia. Otóż przez caly zeszly sezon pracowala u mnie kosiarka victus z silnikiem Emak k700 196ccm OHV i jak narazie maszynka spisuje sie niezle. Stalowa obudowa jest wytrzymala a silnik mocny i w miare oszczedny jak na swoja pojemnosc. Bez problemu chlastam nią wysoką i twarda trawe na dzialce, kosi wszedzie tam gdzie dam rade ją wepchnąć (mam niestety wersję bez napędu). Szukalem w mocnej, duzej i relatywnie taniej kosiarki bo mam spory kawalek do zrobienia, no i wybór padl na Victusa. Wiem ze B&S to klasa, ale jesli ktos szuka kompromisu pomiedzy moca a cena, to moze warto przemyslec ta opcje...? Pozdrawiam i zycze udanego wyboru
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 9 Luty 2012, 23:44   

Silniki Emaka są ogólnie OK, także myślę że z takim silnikiem kosiarkę można brać.
Tylko trzeba pamiętać że kosiarki na tych sinikach OFERUJE TYLKO OLEO-MAC i VICTUS pisze dlatego bo można trafić na typową chińską tandetę podobnie wyglądającą do silnika Emaka.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 14 Luty 2012, 08:33   

Opinia negatywna jest od dealerów OM,otwarcie nikt tego nie powie ale w kuluarach te silniki nie cieszą sie dobrą opinią,większość to sprzedaje bo są dealerami i chciał nie chciał muszą to promować bo jest zarobek a i serwis sie kręci,3-letnia gwarancją można sobie ognisko rozpalić bo w większości przypadków i tak jest wina klienta więc to tylko chwyt marketingowy,kolega tu wspomniał że jak OM firmuje te silniki to są dobre i z tym się nie zgodze bo OM ma coraz gorsze i co raz droższe wyroby,dodać do tych silników jeszcze wózki z których schodzi np.lakier po 3-latach to już robi się dolna półka za średnie pieniądze a w tym wypadku jest o wiele lepszych kosiarek w tej samej lub niższej cenie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
ZlodziejEternitu 

Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: 19 Luty 2012, 19:06   

Prawda jest taka ze wszystko wychodzi w praniu. Ja tez nie jestem fanem chinskich wynalazkow ale emak akurat milo mnie zaskoczyl. Za przystepna cene mam dosc mocna kosiarke ktora kosze wszystko co mi trzeba bez zadnego 'ale'. Fakt ze kosilem dopiero jeden sezon ale tez jej nie oszczedzalem. Pisze to jako uzytkownik, a nie na zasadzie ze mojego brata kolegi kuzyn mi powiedzial... Pozdrawiam
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 15:13   

Witam

Poczytałem sobie odpowiedzi przedmówców i część z nich bardzo mnie rozśmieszyła. Z tej uwagi postanowiłem się zarejestrować i napisać parę słów.

Pozwólcie, że się przedstawię. Na co dzień dłubię sobie na serwisie przy maszynach firm Dolmar, Makita, Oleo-Mac, Victus, Shindaiwa i Echo. Na warsztacie wychowywałem się od małego i naprawdę wiele widziałem. Nie twierdze, że jestem ekspertem w tej dziedzinie, aczkolwiek wyróżnienia za najlepszy serwis w Polsce (Oleo-Mac) otrzymaliśmy.

1. Zarówno małe silniki B&S (czyli wszystkie do kosiarek w zasadzie) jak i silniki Emak (kosiarkowe) są robione w Chinach.
2. W Chinach nie znaczy że są złe. Wszystko zależy od ceny jaką godzisz się zapłacić. Materiały, dozór produkcyjny, testowanie, to wszystko kosztuje.
3. Kosiarki Victus, Oleo-Mac i Efco są produkowane we Włoszech (w fabrykach Comag)
Link: http://www.emak.pl/Sezion...dSezioneRif=615
4. Jako dealer Oleo-Mac'a bardzo sobie chwalimy silniki Emak'a. Są bardzo trwałe.
4a. Emak ma łożysko na wale korbowym, B&S nie.
4b. Emak ma żeliwną tuleję cylindra (I/C), B&S w "cywilnych" silnikach nie.
5. Lista usterek w silnikach Emak przez ostatnie 5 lat:
- Czyszczenie gaźnika - brudne paliwo, pozostawianie paliwa na zimę w kosiarce
http://lasdomogrod.pl/201...siarki-do-zimy/
- Za mocno dokręcony korek paliwa - odpowietrznik nie wpuszcza paliwa do zbiornika
- Poluzowany zaczep cięgna regulującego ssanie. Bez załączonego ssania silnik OHV bardzo ciężko odpala.
6. Jeden klient użytkuje na usługach zieleni miejskiej silnik 4KM Emak'a. Po 3 latach silnik chodzi jak marzenie, podwozie jest dobite aż żal patrzeć. Silniki są żywotne, nie wydaje mi się żeby podwozie było w stanie go przeżyć. Kosiarka w sezonie robi ~400 motogodzin. Do tej pory zrobiła już grubo ponad 1000 motogodzin. Silniki B&S są projektowane na ok 300-500 godzin żywotności w zależności od modelu. Ma to zapewnić bezproblemową pracę przez 10 lat.
7. Bardzo twarde wały silnika. B&S notorycznie trafia ze zgiętym wałem (około 40-50 w sezonie), w Emaku mieliśmy jeden przypadek. Pokrywa od szamba okazała się za twarda :) A wyprostowanie go było nie lada wyzwaniem.
8. Dostępność części: do Emak'a jesteśmy zamówić absolutnie każdą część, od małej śrubki po cały silnik.
9. Gwarancja 3-lata. B&S daje taką tylko w profesjonalnych silnikach Vanguard.
10. Czyszczenie gaźnika to pestka. Dysza pilota demontuje się bez problemów, po jednym cyklu w myjce ultradźwiękowej gaźnik działa jak marzenie. Czego nie mogę powiedzieć o Hondzie GCV. Honda ma wg mnie najtrudniejsze do wyczyszczenia gaźniki.
11. Jak będę budował gokarta synowi wsadzę tam silnik Emak'a, bo jest tani i dobry.
12. Muszę zmartwić innych dealerów OM, bo my jesteśmy bardzo zadowoleni. Liczbę kosiarek sprzedanych, które uzbrojone były w silnik Emak'a liczymy w setkach.

To w zasadzie wszystko co chciałbym napisać. Gdyby były jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem.

Prosiłbym o nie porównywanie Emak'a do pierwszego lepszego chińczyka. Te silniki naprawdę mają wysoką jakość, są zrobione z bardzo dobrych materiałów. Silniki NAC'a to przy tym straszne badziewie.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 15:47   

Wyjąłeś mi to z ust kolego. Sam mam styczność z tymi silnikami i chwałę je sobie.
 
Paralaksa 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 30
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 20:56   

Jak już tak chwalicie, to napiszcie czy można kupić taki silnik osobno, bez kosiarki i ile kosztuje w detalu taki ~190ccm?
_________________
pozdrawiam
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 22:22   

Były w sprzedaży silniki k40 i k50 w zeszłym roku w tej chwili tylko są sprzedawane na kosiarkach
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 10 Sierpień 2012, 08:24   

Witam.Powyższy silnik można zakupić u "starych" dealerów marki Tecumsech.Silnik jest marki Loncin.
_________________
Henry58
Ostatnio zmieniony przez Henry58 10 Sierpień 2012, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 10 Sierpień 2012, 15:54   

Nie do końca różnią sie zewnętrznymi detalami, Loncin to też dobre silniki moc odpowiednia a i jakość niezgorsza, według mnie lepsze od chińskiego B&S quatro i quantum, są również B&S robione w stanach ale to inna bajka są naprawdę dobre, można je jedynie rozpoznać po modelu i typie.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 11 Sierpień 2012, 07:48   

Loncin jest nieco inny niż silniki Emak-a. Niemniej Loncin to marka sama w sobie. Robią świetne silniki. W szczególności te z systemem automatycznego ssania - coś jak Ready Start Briggs'a, tudzież Auto Choke Hondy.

Więcej info: http://www.loncin.com.pl/...,products.html/
A o silniki Emak'a pytaj dealerów Oleo-Mac, Efco, Victus
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
GD 

Wiek: 53
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 17
Wysłany: 15 Sierpień 2012, 15:26   

Witam.
Mam prośbę do kolegi "irukard":
2 miesiące temu kupiłem kosiarkę Oleo-Maca z serii Allroad 4 z silnikiem B&S 575. Czy kolega mógłby powiedzieć mi jak wygląda sprawa z ewentualną awaryjnością tego sprzętu. Musze też przyznać, że przy jej zakupie sprzedawca też zachwalał mi Oleo-Maca z silnikiem Emaka, ale ja zdecydowałem się na B&S 575. Może źle zrobiłem a może nie. Z góry dzięki za info.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 15 Sierpień 2012, 16:20   

Silniki górnozaworowe B&S serii 575 to w zasadzie świeżynka. To Briggs & Stratton więc powinno być bezstresowo, jednakże te silniki są za krótko na rynku żebym mógł się o nich wypowiadać. Tanie silniki serii 500 OHV są w Polsce drugi rok dopiero. Pamiętam jak mówiono o nich na szkoleniu w B&S. Użyto słów "proszę się nie bać". Poczekam jeszcze ze 2-3 lata i powiem co sądzę o tej konstrukcji.

A co do korpusu kosiarki. Dobry jakościowo. Poprawiona oś przednia (mocniejsza sprężyna rozporowa i dokładniej zrobione talerzyki). Dodatkowe wzmocnienie przy kanale wyrzutu bocznego. Dość sztywna konstrukcja. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Tylko kolor mi się nie podoba - ale to akurat rzecz gustu.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Sierpień 2012, 19:49   

irukard napisał/a:
Silniki górnozaworowe B&S serii 575 to w zasadzie świeżynka. To Briggs & Stratton więc powinno być bezstresowo, jednakże te silniki są za krótko na rynku żebym mógł się o nich wypowiadać. Tanie silniki serii 500 OHV są w Polsce drugi rok dopiero. Pamiętam jak mówiono o nich na szkoleniu w B&S. Użyto słów "proszę się nie bać". Poczekam jeszcze ze 2-3 lata i powiem co sądzę o tej konstrukcji.

A co do korpusu kosiarki. Dobry jakościowo. Poprawiona oś przednia (mocniejsza sprężyna rozporowa i dokładniej zrobione talerzyki). Dodatkowe wzmocnienie przy kanale wyrzutu bocznego. Dość sztywna konstrukcja. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Tylko kolor mi się nie podoba - ale to akurat rzecz gustu.


Jeśli chodzi o silniki B&S 575 to jak znam życie to okaże się że będzie gorszy od poprzednika
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 16 Sierpień 2012, 09:48   

Lepszy raczej nie będzie. Po pierwsze produkowany w Chinach. Po drugie to konstrukcja oszczędnościowa - oszczędza się na materiałach bo koszt robocizny niższy niż w Chinach już nie będzie. Konstrukcje OHV o małych pojemnościach w Polsce mają ciężki żywot ze względu na kiepską jakość paliwa. Im więcej ~BIO~ w paliwie, tym więcej się osadów w gaźnikach wytrąca.

2011-05-11_20-22-42_126_Sokółka.jpg
Zupka Chińska w gaźniku
Plik ściągnięto 675 raz(y) 108,55 KB

_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 16 Sierpień 2012, 16:21   

I z tym się z kolegami zgadzam sam jeszcze nie wyrobiłem sobie zdania odnośnie nowych silników B&S& raczej stawiam na sprawdzone ich konstrukcje
 
grzehu82 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Wrzesień 2012, 20:52   

Ja kosiłem małym Emakiem 140ccm w firmie i byłem pozytywnie zaskoczony, miękka i cicha praca, łatwe zapalanie, niskie spalanie, przyzwoita moc. Nie zastanawiałbym się, jestem na TAK.
_________________
gRZEHU
Wolf Garten Scoter SV4
Partner P53-825DWAR
Laweta Toro 483 + B&S 825
Homelite ST 385 i kawałek ogrodu
 
 
Wolfram316 

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 1
Wysłany: 20 Maj 2015, 16:15   

Witam! Także zarejestrowałem się specjalnie aby coś niecoś napisać o jednostkach Emak. Używam jak na razie piłę Oleo-Mac GS410CX i jest tam właśnie Emak, sprzęt mam już jakieś 3 lata, wycięła w sumie około 15 metrów dębiny, sporo desek po szalunkach z budowy, ram okiennych, stempli, nie mniej lekko nie miała jak na razie, i z silnikiem zero problemów, paliwo lane tylko z dobrej stacji benzynowej z dedykowanym olejem. Może porównanie piły do kosiarki nie jest na miejscu ale jak wiadomo obroty znacznie większe jak i obciążenie podczas pracy pilarką w porównaniu do kosiarki.

Teraz też pora na zakup kosiarki i wybór raczej padnie na OLEO-MAC G 48 TK z silnikiem K600 OHV Emak'a

P.S Briggs nie jest jedyną firmą która produkuje dobre silniki, spotkałem się z silnikiem Hondy od zagęszczarki która miała wałek rozrządu wykonany z tzw. "słoniny" jakieś białe tworzywo :roll: , więc nie mamy o czym mówić. Z briggsem osobiście się nie spotkałem, więc na temat kultury pracy się nie wypowiem ale wystarczy w google wpisać "Problem z silnikiem Emak" i "Problem z silnikiem Briggs&Stratton, wnioski nasuną się same.

POZDRAWIAM.
 
ekosiarz 

Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 8
Wysłany: 24 Sierpień 2015, 13:18   

Wolfram316 napisał/a:
... więc nie mamy o czym mówić. Z briggsem osobiście się nie spotkałem, więc na temat kultury pracy się nie wypowiem ale wystarczy w google wpisać "Problem z silnikiem Emak" i "Problem z silnikiem Briggs&Stratton, wnioski nasuną się same.


Prawdę mówiąc argument jak kulą w płot... bo oznacza, że im więcej wyników o problemach z danym silnikiem, tym gorzej o nim świadczy.

Trzymając się tej logiki, trzeba by uznać że np. Indyjska marka Tata Nano robi lepsze silniki niż niemiecki mercedes, tylko dlatego że w sieci znajdziesz 5 stron nt Problem z silnikiem dotyczących Tata Nano, a o mercu i Problem z silnikiem znajdziesz setki stron...

Absurdalne prawda ?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum